O’Connell flet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

O’Connell flet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar për Kosovë, Ruari O’Connell, ka konfirmuar se Mbretëria e Bashkuar e mbështetë anëtarësimin e Kosovës në Organizatën Botërore të Policisë, e njohur si INTERPOL. O’Connell thotë se anëtarësimi i Kosovës në Interpol do ta çonte

Lexo tërë artikullin
Veseli: Jo ndarje e asociacion me kompetenca ekzekutive

Veseli: Jo ndarje e asociacion me kompetenca ekzekutive

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për mediat gjermane rreth dialogut me Serbinë dhe qëndrimit të tij për zgjidhjen finale të mundshme. Veseli për radion shtetërore gjermane Deutchlandfunk ka thënë se nuk do të ketë ndarje dhe

Lexo tërë artikullin
Deklarata e Thaçit për ambasadën në Jerusalem bën jehonë në Izrael

Deklarata e Thaçit për ambasadën në Jerusalem bën jehonë në Izrael

Mediat në Izrael citojnë presidentin Hashim Thaçi, i cili tha se nëse Izraeli e njeh Kosovën, ne ambasadën do ta hapnim në Jerusalem, e jo në Tel Aviv. Presidenti Thaçi dje në paraqitje të tij në një televizion të Shqipërisë

Lexo tërë artikullin
Në takim me institucionet qendrore, Lladrovci vë në pah problemet e pushtetit lokal

Në takim me institucionet qendrore, Lladrovci vë në pah problemet e pushtetit lokal

Në takimin e dytë konsultativ i kryetarëve të komunave me institucionet e qeverisë qendrore, vura në dukje disa shqetësime në mes të niveleve të pushtetit, kompetencave dhe mospërputhshmërisë në mes të dy niveleve të pushtetit. Takimet e tilla janë rast

Lexo tërë artikullin
Ministrja Hoxha: Fushata për liberalizimin e vizave vijon në Prizren dhe Mitrovicë

Ministrja Hoxha: Fushata për liberalizimin e vizave vijon në Prizren dhe Mitrovicë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka theksuar se fushata për liberalizimit të vizave në të gjitha komunat e Kosovës, duke vijuar në Prizren dhe Mitrovicë. Ministrja ka theksuar në rrjetin social se “të rinjtë tanë, duhet të informohen drejt

Lexo tërë artikullin
Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Në kuadër të manifestimit tradicional “Takimet e Dom Mikelit”, mbahet tryezë me temë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu në 55 vjetorin e kalimit në përjetësi”. (Fshati Stubell e Epërme, Viti, ora 10:00) Shënohet 22 Shtatorin – Dita Ndërkombëtare pa Makina, organizuar nga

Lexo tërë artikullin
Vuçiq: Nuk dua të më thonë se është mirë ta njohë Kosovën

Vuçiq: Nuk dua të më thonë se është mirë ta njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është gjithmonë për vazhdimin e dialogut me Kosovën, porse është e nevojshme të dihet se cila është tema e tij. “Unë të shkoj atje dhe të më thonë se do të ishte mirë

Lexo tërë artikullin
Thaçi, Delawies: Kosova do të jetë shtëpia e jote e dytë

Thaçi, Delawies: Kosova do të jetë shtëpia e jote e dytë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ceremoninë lamtumirëse për ambasadorin Greg Delawie, ka thënë se Kosova do të jetë përherë shtëpia e tij e dytë. Presidenti Thaçi sot ka organizuar një ceremoni lamtumirëse për ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të

Lexo tërë artikullin
Ahmeti: Thaçi po tenton të evitojë Kuvendin për marrëveshjen

Ahmeti: Thaçi po tenton të evitojë Kuvendin për marrëveshjen

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi përmes kërkesës drejtuar Gjykatës Kushtetuese po tenton ta evitojë Kuvendin për marrëveshjen me Serbinë. “Është e qartë kërkesa e Presidentit të Republikës së Kosovës

Lexo tërë artikullin
Vogëlushët nga Drenasi me simbolin e shqiponjës nderojnë Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Vogëlushët nga Drenasi me simbolin e shqiponjës nderojnë Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Një ditë pas përurimit të shtatoreve të heroit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci, vogëlush të Drenasit nderojnë me simbolin e shqiponjës, para shtatoreve të të pavdekshmeve! Drenas, 21 shtator 2018!

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...