Varroset me nderime të larta ushtarake komandanti i FSK-së

Varroset me nderime të larta ushtarake komandanti i FSK-së

Sot në Landovicë të Prizrenit u varros me nderime të larta ushtarake kapiten Sejdi Krasniqi, komandant i Kompanisë së Deminimit të Regjimentit të Mbrojtjes Civile të FSK-së, i cili të dielën, pas një sëmundje të rëndë ndërroi jetë. Nga ora

Lexo tërë artikullin
Takimi në Bruksel, opozita vazhdon ta kundërshtojë

Takimi në Bruksel, opozita vazhdon ta kundërshtojë

Të mërkurën në Bruksel mbahet takimi mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në të njëjtën ditë Thaçi,  por edhe zyrtarë të lartë të shtetit do të kenë një takim edhe me përfaqësuesen e lartë të

Lexo tërë artikullin
Pacolli me Lordin Ahmad flasin për adresimin e dhunës seksuale

Pacolli me Lordin Ahmad flasin për adresimin e dhunës seksuale

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar do të bashkëpunojnë ngushtë në adresimin e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Pacolli ka takuar të hënën Përfaqësuesin Special të Kryeministres britanike për

Lexo tërë artikullin
Edhe një aksident tragjik, një i vdekur dhe tre të lënduar rëndë në Ferizaj

Edhe një aksident tragjik, një i vdekur dhe tre të lënduar rëndë në Ferizaj

Një aksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 04:20 minuta në Ferizaj konkretisht në rrugën Ferizaj-Gjilan. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajit, Nexhat Xhokrri. Zëdhënësi ka thënë se si pasojë

Lexo tërë artikullin
Zyrtare : Komuna e Drenasit bëhet me liqenin e vet artificial (Foto)

Zyrtare : Komuna e Drenasit bëhet me liqenin e vet artificial (Foto)

Për mes një postimi në rrjetin social facebook ,i pari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka shkruar se sot ka marr konfirmimin zyrtar nga Këshilli për Investime, se Komuna e Drenasit do të bëhet me liqenin e vet artificial,

Lexo tërë artikullin
Serbia i frikësohet vendimit të ri të BE-së, favorizuese për Kosovën!

Serbia i frikësohet vendimit të ri të BE-së, favorizuese për Kosovën!

Një ndryshim i rregullores së re nga Bashkimi Evropian ka frikësuar Beogradin zyrtar. Komisionari evropian, Johannes Hahn ka specifikuar se së shpejti do të hyn në fuqi një vendim i cili do ta favorizojë Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane.

Lexo tërë artikullin
Nga Kosova drejt Shqipërisë, në 24 orë kanë hyrë 20 mijë persona

Nga Kosova drejt Shqipërisë, në 24 orë kanë hyrë 20 mijë persona

Edhe këtë fundjavë pika kufitare e Morinës është përballur me një fluks të lartë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë në vendin tonë mbi 20 mijë persona dhe 6 mijë automjete. Autoritetet doganore po kryejnë procedura të përshpejtuara

Lexo tërë artikullin
Kurti flet për përgatitjet që duhet të bëhen para dialogut me Serbinë

Kurti flet për përgatitjet që duhet të bëhen para dialogut me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpjeguar rrezikun që po i kanoset Kosovës nëpërmjet vazhdimit të dialogut siç e quan ai të gabuar e të nxituar me Serbinë. Ai potencuar se çfarë duhet të jenë përgatitjet e domosdoshme paraprake.

Lexo tërë artikullin
Murati kërkon reciprocitet ndaj Serbisë për shqiptarët e Luginës

Murati kërkon reciprocitet ndaj Serbisë për shqiptarët e Luginës

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati , tha se Lëvizja për Bashkim prej vitit 2010 ka ngulmuar që i vetmi parim i drejtë për të zgjidhur çështjen shqiptaro-serbe është parimi i reciprocitetit. “Sot Kuvendi i Këshilltarëve shqiptarë të tri

Lexo tërë artikullin
7 vjet të dialogut politik e teknik me Serbinë

7 vjet të dialogut politik e teknik me Serbinë

Që nga viti 2011 delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë në Bruksel kanë nënshkruar një varg marrëveshjes, por shumica prej tyre nuk janë zbatuar, ose janë zbatuar pjesërisht. Së fundi Qeveria e Kosovës ka nxjerrë një raport përmbledhës ku

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
28°
21°
Thu
21°
Fri
24°
Sat
26°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE