Vogëlushët nga Drenasi me simbolin e shqiponjës nderojnë Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Vogëlushët nga Drenasi me simbolin e shqiponjës nderojnë Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Një ditë pas përurimit të shtatoreve të heroit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci, vogëlush të Drenasit nderojnë me simbolin e shqiponjës, para shtatoreve të të pavdekshmeve! Drenas, 21 shtator 2018!

Lexo tërë artikullin
Ismet Sylejmani: Fehmiu dhe Xheva ndriçojnë me madhështi tokën dhe qiellin e truallit shqiptar

Ismet Sylejmani: Fehmiu dhe Xheva ndriçojnë me madhështi tokën dhe qiellin e truallit shqiptar

Ismet Sylejmani, pas zbulimit të shtatores së heroit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xheva Krasniqi-Lladrovci, thotë se kjo ata do ta ndriçojnë me madhështi tokën dhe qiellin e truallit shqiptar, përcjell FLAKA. “Gjeografia e Drenicës në veçanti e Atdheut dhe e

Lexo tërë artikullin
Imer Lladrovci: UÇK nuk mund të shkatërrohej pasi kishte udhëheqës si Fehmiu dhe Xheva

Imer Lladrovci: UÇK nuk mund të shkatërrohej pasi kishte udhëheqës si Fehmiu dhe Xheva

Njëzetë vjet më parë, sakëtësisht me 22 shtator 1998 në fushën e nderit ra Fehmiu bashkë me Xhevën dhe disa nga bashkëluftëtarë të tij besnikë. Serbia e Millosheviqit kishte përgatitur prej kohësh një operacion të madh ushtarak që rezultoi si

Lexo tërë artikullin
“LDK do t’i votojë projektligjet e FSK-së”

“LDK do t’i votojë projektligjet e FSK-së”

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri tha para gazetarëve se partia të cilës ai i takon do ta japë votën pro, kur projektligjet për FSK-në të miratuara në Qeveri të vijnë në seancë të Kuvendit. “Deri më tani

Lexo tërë artikullin
Thaçi i gatshëm të nënshkruajë që Lugina të jetë me Kosovën

Thaçi i gatshëm të nënshkruajë që Lugina të jetë me Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vlerësuar se Kosova duhet t’i mbështesë me veprime konkrete kërkesat e shqiptarëve të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës. “Unë i përgjigjem pozitivisht çdo mundësie për nënshkrimin e një marrëveshjeje me shkrim me përfaqësuesit politikë e

Lexo tërë artikullin
Mustafa: Hapja e temës së ndryshimit të kufijve është e papranueshme

Mustafa: Hapja e temës së ndryshimit të kufijve është e papranueshme

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa tha se presidentit Ilir Meta i ka prezantuar pikëpamjet e LDK-së, se dialogu ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë forma e vetme e normalizimit të raporteve, por se dialogu duhet të vazhdojë

Lexo tërë artikullin
Zv.kryeministri Lika nderoi zbulimin e shtatoreve të dy heronjëve Lladrovci sot në Drenas

Zv.kryeministri Lika nderoi zbulimin e shtatoreve të dy heronjëve Lladrovci sot në Drenas

Nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Drenas është bërë përurimi i shtatoreve të heroit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi – Lladrovci. Në këtë përurim, nga Maqedonia ka marrë pjesë edhe zv.kryeministri i Qeverisë

Lexo tërë artikullin
Dehari sot në Drenas në zbulimin e shtatoreve për Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin

Dehari sot në Drenas në zbulimin e shtatoreve për Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin

Nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Drenas është bërë përurimi i shtatoreve të heroit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi – Lladrovci. Në këtë përurim, nga Maqedonia ka marrë pjesë edhe kryetari i Kërçovës

Lexo tërë artikullin
Ali Ahmeti mori pjesë në përurimin e shtatoreve të Xhevë e Fehmi Lladrovcit

Ali Ahmeti mori pjesë në përurimin e shtatoreve të Xhevë e Fehmi Lladrovcit

Nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Drenas është bërë përurimi i shtatoreve të heroit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi – Lladrovci. Në këtë përurim, nga Maqedonia ka marrë pjesë edhe kryetari i BDI-së,

Lexo tërë artikullin
Lladrovci: Rruga e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit deri në shesh, ishte e gjatë dhe plot mall

Lladrovci: Rruga e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit deri në shesh, ishte e gjatë dhe plot mall

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, njëherësh vëllai i dëshmorit Fehmi Lladrovci ka thënë se ishte një rrugë e gjatë 20 vjeçare, që Fehmiu dhe Xhevë Lladrovci të vinin në sheshin e Drenasit. Sipas tij, nga sot, Fehmiu dhe Xheva do

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...