Nuk ka asnjë tregues për “luftë” me Malin e zi

Nuk ka asnjë tregues për “luftë” me Malin e zi

Nuk ka asnjë indikacion për ndonjë “konflikt të armatosur të mundshëm apo luftë” ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, pretekst i së cilës do të ishte Demarkacioni i kufirit ndërmjet dy shteteve, vlerësojnë zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, si dhe

Lexo tërë artikullin
Ish-kryeadministratori i OKB-së, Kouchner: Kosova, histori suksesi

Ish-kryeadministratori i OKB-së, Kouchner: Kosova, histori suksesi

Për ish-kryeadministratorin e OKB-së në Kosovë, Bernard Kouchner, Gjykata speciale për Krimet e supozuara të Luftës nuk e dëmton imazhin e vendit. Duke folur në një intervistë pas marrjes së titullit “Honoris Causa” nga Universiteti Europian i Tiranës, ish-ministri i

Lexo tërë artikullin
Kurti: Edhe SHBA-të bëjnë gabime

Kurti: Edhe SHBA-të bëjnë gabime

Albin Kurti mendon se SHBA-të kanë të drejtë kur thonë se Kosova duhet të ketë kufi të demarkuar me Malin e Zi, mirëpo sipas tij, hollësitë e marrëveshjes janë punë e shtetit të Kosovës dhe popullit të saj. Sepse siç thotë

Lexo tërë artikullin
Hoxhaj: Autostrada Prishtinë – Nish ndër projektet më të rëndësishme rajonale

Hoxhaj: Autostrada Prishtinë – Nish ndër projektet më të rëndësishme rajonale

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili po merr pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në New York, vazhdon axhendën e takimeve bilaterale dhe multilaterale, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një njoftim zyrtar

Lexo tërë artikullin
Albin Kurti e quan teveqel Hashim Thaçin

Albin Kurti e quan teveqel Hashim Thaçin

Deputeti i Vetëvendosjes dhe ish –lideri i saj Albin Kurti, pas reagimit të kryetarit të vendit Hashim Thaçi, i cili deklaratën e Kurtit e ka cilësuar “qesharake e të rrezikshme”, presidentin e Kosovës e ka quajtur teveqel, transmeton Koha.net. Në

Lexo tërë artikullin
Gjuriq: Serbia pa Kosovën s’ka kuptim

Gjuriq: Serbia pa Kosovën s’ka kuptim

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar sot në Graçanicë se e ardhmja e Serbisë është e lidhur ngushtë me fatin e Kosovës, dhe se përpjekja do të vazhdojë së bashku me

Lexo tërë artikullin
Kosova, vend tranzit i trafikimit të drogës

Kosova, vend tranzit i trafikimit të drogës

Kosova është vend transit për trafikimin e drogës dhe jo destinacion i drogës, thonë autoritetet e rendit, një pohim i bazuar edhe në raportet ndërkombëtare për aktivitetet e grupeve të njohura si trafikues me substanca narkotike. Sipas shënimeve zyrtare vetëm

Lexo tërë artikullin
Tusk e Mogherini ia përsërisin Mustafës: Liberalizimi pas ratifikimit të Demarkacionit

Tusk e Mogherini ia përsërisin Mustafës: Liberalizimi pas ratifikimit të Demarkacionit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, po zhvillon takime të shumta në kuadër të vizitës në Nju Jork. Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, në selinë e Kombeve të Bashkuara ka takuar presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk,

Lexo tërë artikullin
Ish-kryeadministratori i OKB-së, Kouchner: Kosova, histori suksesi

Ish-kryeadministratori i OKB-së, Kouchner: Kosova, histori suksesi

Për ish-kryeadministratorin e OKB-së në Kosovë, Bernard Kouchner, Gjykata speciale për Krimet e supozuara të Luftës nuk e dëmton imazhin e vendit. Duke folur në një intervistë pas marrjes së titullit “Honoris Causa” nga Universiteti Europian i Tiranës, ish-ministri i

Lexo tërë artikullin
Kosovë, Delawie në tryezën e OEAK: Korrupsioni gjymton ekonominë

Kosovë, Delawie në tryezën e OEAK: Korrupsioni gjymton ekonominë

Korrupsioni paraqet një pengesë të madhe për demokracinë dhe sundimin e ligjit, prish sistemin politik, institucionet dhe udhëheqësinë e tyre dhe nxit destabilitetin. Korrupsioni dëmton gjithashtu edhe sigurinë. Kështu është shprehur gjatë kësaj të marte ambasadori i Shteteve të Bashkuara

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...