Aksidentohet Adem Grabovci

Aksidentohet Adem Grabovci

Ish-deputeti i PDK-së, Adem Grabovci, ka pësuar një aksident komunikacioni, prej të cilit nuk është lënduar askush. Njoftimin e ka dhënë vet Grabovci në profilin e tij në Facebook. “Sonte kam pësuar një aksident të lehtë. Por, fal Zotit nuk

Lexo tërë artikullin
KFOR paralajmëron stërvitje të reja në Veri të Kosovës

KFOR paralajmëron stërvitje të reja në Veri të Kosovës

Ditëve në vijim nga KFOR do të bëhen të tjera trajnime dhe stërvitje të planifikuara në mbarë Kosovën. Kështu ka bërë të ditur vet KFOR përmes një videoje të ndarë në facebook, ndërsa thotë se ushtrimet do të bëhen veçanërisht

Lexo tërë artikullin
Haradinaj: Beteja e Koshares mbylli epilogun e luftës

Haradinaj: Beteja e Koshares mbylli epilogun e luftës

Kryeministri Haradinaj merr pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar ditës së dëshmorëve të Brigadës 138 dhe rënies së Heroit Agim Ramadani. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore – Dita e dëshmorëve të Brigadës 138 “Agim

Lexo tërë artikullin
Ushtarët serbë i thonë “Po” Ushtrisë së Kosovës

Ushtarët serbë i thonë “Po” Ushtrisë së Kosovës

Përkundër të gjitha komplikimeve politike dhe ndëretnike shqiptaro-serbe të kohëve të fundit, ekziston një lajm pozitiv për shtetin tonë. Viti 2019 nuk shënon asnjë largim të ushtarëve nga komuniteti serb prej Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ministria e Mbrojtjes e

Lexo tërë artikullin
Mbyllet pa miratimin e ndonjë rezolute seanca për migrimin

Mbyllet pa miratimin e ndonjë rezolute seanca për migrimin

Kuvendi i Kosovës ka mbyllur seancën e jashtëzakonshme pa miratimin e ndonjë rezolute në lidhje me migrimin e kosovarëve. Pas diskutimeve nga deputetët, në fund Fidan Rekaliu, në emër të propozuesve për këtë debat, kërkoi nga grupet parlamentare të dërgojnë

Lexo tërë artikullin
Thaçi i tronditur me mohimin e masakrës së Reçakut nga zyrtarët serbë

Thaçi i tronditur me mohimin e masakrës së Reçakut nga zyrtarët serbë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profilit të tij në Twitter ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të ndryshëm serbë, por edhe sot të presidentit serb, Aleksander Vuçiq, që mohuan masakrën e Reçakut. Presidenti Thaçi ka shprehur brengën e tij

Lexo tërë artikullin
Hoti: S’ka marrëveshje pa njohje nga Serbia

Hoti: S’ka marrëveshje pa njohje nga Serbia

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit serb Aleksandar Vuçiq lidhur me masakrën e Reçakut, duke thënë se Kosova nuk guxon të hyjë në aventura për marrëveshjen gjithëpërfshirëse me Serbinë derisa kjo e

Lexo tërë artikullin
Dugolli: Zgjedhjet në veri demantim që Kosova s’ka juridiksion atje

Dugolli: Zgjedhjet në veri demantim që Kosova s’ka juridiksion atje

Njohësi i çështjeve politike, Bujar Dugolli, ka thënë se organizimi i zgjedhjeve në veri i demanton zërat që Kosova s’ka juridiksion në veri. Ai ka folur të mërkurën në “Monitor” te RTK. “Ky është një mesazh më i madh se

Lexo tërë artikullin
SHBA: Serbia dhe Kosova të negociojnë marrëveshjen më të mirë që munden

SHBA: Serbia dhe Kosova të negociojnë marrëveshjen më të mirë që munden

Shtetet e Bashkuara po i nxisin Prishtinën dhe Beogradin të ulen në tryezë dhe të negociojnë marrëveshjen më të mirë që munden, tha në Tiranë, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit amerikan të Shtetit, transmeton Zëri i Amerikës. Sipas tij, Shtetet

Lexo tërë artikullin
Vuçiq: Për zgjedhjet në veri të Kosovës vendosin përfaqësuesit e serbëve

Vuçiq: Për zgjedhjet në veri të Kosovës vendosin përfaqësuesit e serbëve

Një ditë pasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, papritmas shpalli zgjedhjet për kryetarë të komunave në veri të Kosovës, vjen edhe reagimi zyrtar i Serbisë. Përmes një deklarate për media në Mostar, ku ndodhet për vizitë, presidenti i Serbisë, Aleksandar

Lexo tërë artikullin