DIALOGU PRISHTINË-BEOGRAD MUND TË ZHVILLOHET NË NIVEL TË PRESIDENTËVE

DIALOGU PRISHTINË-BEOGRAD MUND TË ZHVILLOHET NË NIVEL TË PRESIDENTËVE

Formati i ri i bisedimeve për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi për normalizimin e marrëdhënieve, do të mund të zhvillohet në nivel të presidentëve të të dyja shteteve. Ka pasur paralajmërime se dialogu i mëtejmë Kosovë-Serbi do të zhvillohet në nivel

Lexo tërë artikullin
GREQIA ARRESTON TAHIR VELIUN

GREQIA ARRESTON TAHIR VELIUN

Sot, në ora 8:30 të mëngjesit, në pikën kufitare të Kakavijës, policia greke merr në pyetje kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu. “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar njofton opinionin se mbas tri orëve të mbajtjes së kryetarit

Lexo tërë artikullin
NESËR FILLON HEQJA E BARRIKADËS DHE REVITALIZIMI I URËS MBI LUMIN IBËR

NESËR FILLON HEQJA E BARRIKADËS DHE REVITALIZIMI I URËS MBI LUMIN IBËR

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar se nesër, më 14 gusht, fillojnë punimet për heqjen e barrikadës dhe revitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë. Ajo ka bërë të ditur se punimet për këtë qëllim do të realizohen

Lexo tërë artikullin
Kosovë, nisin përgatitjet për rivitalizimin e urës mbi lumin Ibër

Kosovë, nisin përgatitjet për rivitalizimin e urës mbi lumin Ibër

Përfaqësues të kompanisë “Sintek-K-ing” për Kosovën dhe Maqedoninë, përfitues të tenderit për rivitalizimin e urës kryesore mbi lumin Ibër, me në krye menaxherin e projektit Bujar Zeçiri, kanë filluar përgatitjet për realizimin e projektit. Ata janë takuar në cepin jugor

Lexo tërë artikullin
Mustafa i vendosur për ta kryer demarkacion më 1 shtator

Mustafa i vendosur për ta kryer demarkacion më 1 shtator

Kryeministri Isa Mustafa është i bindur se më 1 shtator, marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi do të përfundojë. Ai thotë se deri atëherë, do ta shfrytëzojë kohën për ta bindur opinionin se me këtë marrëveshje, Kosova nuk humb

Lexo tërë artikullin
BE: “Na shqetëson kthimi i dhunës në Kosovë”

BE: “Na shqetëson kthimi i dhunës në Kosovë”

Zyra e BE-së në Kosovë ka shprehur shqetësim për kthimin e veprimeve të dhunshme gjatë ditëve të fundit në Prishtinë, trasnmeton Flaka. “Zyra e BE-së në Kosovë është e shqetësuar që sheh kthimin e veprimeve të dhunshme gjatë ditëve të

Lexo tërë artikullin
Zv.presidenti amerikan, Joe Biden viziton Kosovën javën e ardhshme

Zv.presidenti amerikan, Joe Biden viziton Kosovën javën e ardhshme

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden do të vizitojë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme. Njoftimi është bërë mbrëmjen e së martës nga Shtëpia e Bardhë. Në faqen zyrtare të saj, ku është bërë shpallja e turneut ballkanik të numrit dy të

Lexo tërë artikullin
Tensione në kufirin Kosovë-Mali i Zi, policia malazeze pengon banorët

Tensione në kufirin Kosovë-Mali i Zi, policia malazeze pengon banorët

Policia e Malit të Zi ka penguar banorët e fshatrave të Deçanit dhe Pejës, të cilët ishin nisur këtë të mërkurë për te maja e Kullës së Zhlepit dhe bjeshkët e tjera të fshatrave kufitare. Policia ka penguar banorët me

Lexo tërë artikullin
Kosovë, koalicioni duket se nuk i ka votat për ratifikimin e Demarkacionit

Kosovë, koalicioni duket se nuk i ka votat për ratifikimin e Demarkacionit

Numri i deputetëve që po e kundërshtojnë marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi tashmë është rritur, madje edhe në radhët e partive të koalicionit qeverisës. Sipas deklarimeve të deritanishme rezulton se koalicioni nuk i ka numrat për ratifikimin e

Lexo tërë artikullin
Kosovë, pas gazit lotsjellës vendoset data e seancës së demarkacionit

Kosovë, pas gazit lotsjellës vendoset data e seancës së demarkacionit

Pavarësisht hedhjes së gazit lotsjellës për të disatën herë, Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur këtë të mërkurë, që seanca për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi të mbahet më 1 shtator, duke nisur nga ora

Lexo tërë artikullin