Dhuna në “Astir”, reagon Kryemadhi: Skenë krimi e urdhëruar nga Edi Rama

Dhuna në “Astir”, reagon Kryemadhi: Skenë krimi e urdhëruar nga Edi Rama

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me situatën e ndodhur ditën e sotme , ku prej mëngjesit, IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”. Kryemadhi e sheh si një skenë krimi të urdhëruar

Lexo tërë artikullin
Vetëvendosjes ankohet sepse i rrezikohen tri ulëse nëse Nisma hyn në Kuvend

Vetëvendosjes ankohet sepse i rrezikohen tri ulëse nëse Nisma hyn në Kuvend

Tre deputetë të nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Alban Hyseni dhe Arta Baraliu, janë ankuar në Gjykatën Supreme të Kosovës pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Kjo sepse këtyre deputetëve po u rrezikohen ulëset në

Lexo tërë artikullin
Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, Vuçiq deklaroi se Macron dhe Evropa duan të

Lexo tërë artikullin
Thaçi : Muajt e ardhshëm mund të arrihet marrëveshje me Serbinë

Thaçi : Muajt e ardhshëm mund të arrihet marrëveshje me Serbinë

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë pa kushtëzime, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili zhvilloi të martën në Paris një takim të përbashkët me presidentin francez, Emmanuel Macron dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Thaçi

Lexo tërë artikullin
Thaçi takohet me Macronin – flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi takohet me Macronin – flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka takuar homologun francez, Emmanuel Macron, në Pallatin Elise. Thaçi ka thënë se ia ka konfirmuar Macronit se Kosova është e vullnetshme dhe e gatshme për marrëveshje paqësore me Serbinë, e cila duhet të sjellë

Lexo tërë artikullin
Kurti: Ndërkombëtarët kanë më shumë respekt për mua sepse nuk e vjedhi Kosovën

Kurti: Ndërkombëtarët kanë më shumë respekt për mua sepse nuk e vjedhi Kosovën

Kreu i Vetëvendosjes, dhe sipas të gjitha giasave Kryeministri ne ardhje, ka thënë se nuk i frikësohet presionit ndërkombëtar për dialogun me Serbinë. Kurti ka thënë madje se është kureshtar për ta përjetuar presionin ndërkombëtar por është shfaqur i bindur

Lexo tërë artikullin
Kushtet ekonomike dhe migrimi, ndër faktorët që ulën natalitetin në Kosovë

Kushtet ekonomike dhe migrimi, ndër faktorët që ulën natalitetin në Kosovë

Nataliteti në Kosovë po shënon rënie nga viti në vit. Planifikimi familjar, kushtet e rënda ekonomike, por edhe ikja e të rinjve jashtë vendit, janë disa nga arsyet që potencohet se kanë ndikuar në rënien e natalitetit. Gyltene Kolloviçi është

Lexo tërë artikullin
Te NISMA thonë se s`është momenti për të folur për hyrjen në qeverinë e re

Te NISMA thonë se s`është momenti për të folur për hyrjen në qeverinë e re

Te NISMA Socialdemokrate konsiderojnë që është herët të flitet për atë nëse ky subjekt do të përfshihet në qeverinë e re. Sekretari i Nisma-së, Bilall Sherifi, nuk e ka parë momentin e duhur për të folur për këtë çështje. Ai tha se

Lexo tërë artikullin
Kurti: Samiti i Ohrit s`do duhej të mbahej

Kurti: Samiti i Ohrit s`do duhej të mbahej

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samitin e Ohrit. Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe Mini Schengeni Ballkanit, ka mbledhur gjatë vikendit treshen politike, kryeministrin e Shqipërisë,

Lexo tërë artikullin
Specialja nuk ndalet: Ja kush është i ftuari i radhës

Specialja nuk ndalet: Ja kush është i ftuari i radhës

Ish-ushtari i UÇK-së, Xhavit Elshani, ka thënë se është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Këtë e bëri ai të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton Klan Kosova. “Desha të njoftoj opinionin, miqtë,

Lexo tërë artikullin

REKLAMA