175 vendvotime të rinumëruara deri tani

175 vendvotime të rinumëruara deri tani

KQZ po vijon me rinumërimin e 530 vendvotimeve në të cilat u evidentuan parregullsi. Deri në orën 16:00, janë rinumëruar 33% e këtij numri të vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se numri i tërësishëm i vendvotimeve që

Lexo tërë artikullin
Për nëntë muaj 14 raste të trafikimit me qenie njerëzore në Kosovë

Për nëntë muaj 14 raste të trafikimit me qenie njerëzore në Kosovë

Që nga fillimi i vitit deri në shtator në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale janë strehuar 14 viktima të trafikimit me qenie njerëzore. Në bazë të të dhënave, të gjitha viktimat kanë qenë të gjinisë femërore dhe më së

Lexo tërë artikullin
Vjosa Osmani takohet me ish-sekretaren e SHBA-ve, Madeleine Albright

Vjosa Osmani takohet me ish-sekretaren e SHBA-ve, Madeleine Albright

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar me shumë personalitete të jetës politike atje. Osmani sot është takuar me ish-sekretaren e Shtetit dhe miken e Kosovës, Madeleine Albright.

Lexo tërë artikullin
Hoxhaj: BE po u krijon hapësirë vendeve jodemokratike

Hoxhaj: BE po u krijon hapësirë vendeve jodemokratike

Zëvendëskryeministri i Kosovës në detyrë, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj vendimit të BE-së për bllokimin e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, është shprehur se sot kredibiliteti i BE-së në Ballkanin

Lexo tërë artikullin
Kurti takon profesorë e ekspertë të universiteteve britanike

Kurti takon profesorë e ekspertë të universiteteve britanike

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i shoqëruar nga ish-deputetet Fitore Pacolli dhe Saranda Bogujevci, në dy takime të ndara takuan profesionistë shqiptarë dhe profesorë e ekspertë nga universitete të ndryshme në Britani të Madhe. “Diskutuam hapur për mënyrat dhe

Lexo tërë artikullin
Mustafa ka ambicie të bëhet president i Kosovës

Mustafa ka ambicie të bëhet president i Kosovës

Isa Mustafa e ka pranuar publikisht dëshirën e tij për t’u bërë president i vendit. Dëshirën e ka të bëhet president i vendit, por Isa Mustafa e pranon se për momentin kjo nuk është tema kryesore në negociatat midis Lidhjes

Lexo tërë artikullin
Kurti: Thaçi e ka obligim kushtetues të ma jap mandatin për Qeverinë

Kurti: Thaçi e ka obligim kushtetues të ma jap mandatin për Qeverinë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi me qejf nuk ia jep mandatin për krijimin e Qeverisë, por ai e ka obligim atë. Kurti ka folur kështu për televizionin nga Tirana “Neës 24”. “Presidenti Thaçi e

Lexo tërë artikullin
Franca kërkon që qeveria e re ta heqë taksën: Duam një takim Kosovë – Serbi

Franca kërkon që qeveria e re ta heqë taksën: Duam një takim Kosovë – Serbi

Franca e sheh si të rrezikshme mbetjen në status-quo të situatës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu ka thënë sot ambasadori francez në Beograd, Federico Mandoloni, gjatë Forumit për Siguri. “Status-quo ndërmjet Serbisë dhe Kosovës është e rrezikshme”, ka thënë Mandoloni.

Lexo tërë artikullin
Gjobë dhe deri në pesë vite burg për komisionerët që kanë keqpërdorur votat

Gjobë dhe deri në pesë vite burg për komisionerët që kanë keqpërdorur votat

Fakti se në rinumërim kanë shkuar më shumë se 800 vendvotime, sipas shoqërisë civile kemi të bëjmë me keqpërdorim të detyrës zyrtare nga ana e komisionerëve. E dënimi në rast se konstatohet një gjë e tillë, është gjobë dhe burgim

Lexo tërë artikullin
Kurti në Londër, takohet me zyrtarë të parlamentit britanik

Kurti në Londër, takohet me zyrtarë të parlamentit britanik

Kurti në Londër takohet me zyrtarë të parlamentit britanik, diskutojnë për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve. Ai gjatë kësaj vizite në Parlamentin Britanik, ka takuar John Cryer, kryesuesin e Grupit Parlamentar të Laburistëve, Khalid Mahmood, Ministër i Punëve të Jashtme

Lexo tërë artikullin

REKLAMA