Veseli pas takimit me Apostolovan: PDK opozitë për qytetarin e shtetin

Veseli pas takimit me Apostolovan: PDK opozitë për qytetarin e shtetin

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se partia e tij do të jetë një opozitë që në qendër të veprimtarisë të saj ka zërin e qytetarit dhe interesin e shtetit të Kosovës. Ai ka komentuar në rrjetin social Facebook

Lexo tërë artikullin
Osmani pritet nga Palmer: Biseduam për punët e rëndësishme që na presin

Osmani pritet nga Palmer: Biseduam për punët e rëndësishme që na presin

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në SHBA edhe sot ka vazhduar takimet me zyrtarë të lartë amerikanë. Pas takimit të djeshëm në Shtëpinë e Bardhë, me drejtorin për Evropë,

Lexo tërë artikullin
Albin Kurti në Tiranë, për të festuar fitoren në zgjedhjet e Kosovës

Albin Kurti në Tiranë, për të festuar fitoren në zgjedhjet e Kosovës

Edhe pse rezultati i zgjedhjeve në Kosovë nuk është zyrtarizuar, Albin Kurti pritet të jetë kryeministri i ri i vendit. Lëvizja Vetëvendosje u rendit forcë e parë politike në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit dhe këtë fitore Albin Kurti ka

Lexo tërë artikullin
Han: Mosdhënia e datës, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi

Han: Mosdhënia e datës, pasoja për dialogun Kosovë-Serbi

Komisioneri për zgjerim, Johanes Han i ka kërkuar liderëve evropian që të mbështesin propozimin e Komisionit dhe të vendosin pozitivisht për Maqedoninë dhe Shqipërinë. Han ka thënë se vendimi eventual negativ do të kishte pasoja në dialogun mes Kosovës dhe

Lexo tërë artikullin
Nis numërimi i votave me postë, procesi pritet të përfundojë nesër

Nis numërimi i votave me postë, procesi pritet të përfundojë nesër

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë ardhur përmes postës gjatë periudhës së votimit 19 shtator – 5 tetor 2019. Sipas zëdhënësit të

Lexo tërë artikullin
Kurti: 50 marrëveshjet me Shqipërinë nuk do të mbesin në letër

Kurti: 50 marrëveshjet me Shqipërinë nuk do të mbesin në letër

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti priti sot në zyrën e tij ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Qemal Minxhozi. Siç njofton LVV, Minxhozi e uroi kryetarin Kurti për rezultatin zgjedhor dhe për organizimin e fushatës që arriti t’i adresojë me

Lexo tërë artikullin
Haradinaj konfirmon se s`do të jetë deputet

Haradinaj konfirmon se s`do të jetë deputet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve dhe pas konstituimit të  Kuvendit, ai do ta dorëzojë mandatin në Kuvend. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se ai nuk do të jetë

Lexo tërë artikullin
Rinumërohen 82% të votave: Ky është rezultati i koalicionit Nisma-AKR

Rinumërohen 82% të votave: Ky është rezultati i koalicionit Nisma-AKR

Koalicioni Nisma Socialdemokrate-Aleanca Kosova e Re numëron 5.02 për qind të votave të fituara pas rinumërimit të 82.49 për qind të votave nga 314 vendvotime sa ka vendosur të rinumërohen Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Sipas Formularit të Raportimit të

Lexo tërë artikullin
BE monitoron nga afër çështjen e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së

BE monitoron nga afër çështjen e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së

Bashkimi Evropian është duke monitoruar nga afër çështjen e helmimit të zyrtarëve të KQZ-së në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve, pasi që të njejtët kishin hapur zarfet që kishin ardhur nga shteti serb. “Ne kemi parë raportimet në lidhje

Lexo tërë artikullin
Mustafa takon Apostolovan, e njofton për takimet e LDK-së me VV-në

Mustafa takon Apostolovan, e njofton për takimet e LDK-së me VV-në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka njoftuar Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së dhe Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, për takimet e grupeve punuese të LDK-së me ato të LVV-së për përafrimin e programeve të të dy

Lexo tërë artikullin

REKLAMA