Bruksel – dështojnë negociatat për telekomunikacionin

Bruksel – dështojnë negociatat për telekomunikacionin

Delegacioni i Prishtinës dhe Beogradit nuk kanë arritur të gjejnë një zgjidhje për mosmarrëveshjet në telekomunikacion, edhe pse mendohet se këto bisedime do të vazhdonjë edhe më tej. Këtë lajm e ka bërë të ditur drejtori i Zyrës për Kosovën

Lexo tërë artikullin
SHTETASIT KOSOVËS NË ITALI NGA SOT MUND TË KRYEJNË SHËRBIMET NË BARI

SHTETASIT KOSOVËS NË ITALI NGA SOT MUND TË KRYEJNË SHËRBIMET NË BARI

Shërbimet ofrohen në bazë të marrëveshjes ndërshtetërore mes Kosovës dhe Shqipërisë për të mbështetur njëra tjetrën në shërbimin diplomatik dhe konsullor. Shtetasit kosovarë që jetojnë në Itali prej sot shërbime konsullore t’iu ofrohen të gjithë qytetarëve edhe në qytetin e

Lexo tërë artikullin
EULEX-I NUK PËRFSHIHET NË AFERËN E PËRGJIMEVE

EULEX-I NUK PËRFSHIHET NË AFERËN E PËRGJIMEVE

Misioni i BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë i ka deklaruar Radios Evropa e Lirë se vetëm në rrethana të jashtëzakonshme dhe në marrëveshje me kryeprokurorin e Kosovës, EULEX-i mund të marrë përsipër raste të reja të aferave korruptive

Lexo tërë artikullin
VESELI: DJEM DHE VAJZA KONKURRONI, BRITANIKËT DO MBIKQYRIN PUNËSIMET

VESELI: DJEM DHE VAJZA KONKURRONI, BRITANIKËT DO MBIKQYRIN PUNËSIMET

Sot, në Kuvendin e Republikës së Kosovës, u nënshkrua Memorandum i mirëkuptimit në mes të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Ambasadës së Britanisë së Madhe. Ky memorandum fuqizon dhe siguron procesin e përzgjedhjes së

Lexo tërë artikullin
Sot në Bruksel pritet vendimi përfundimtar për kodin telefonik të Kosovës

Sot në Bruksel pritet vendimi përfundimtar për kodin telefonik të Kosovës

Delegacioni i Kosovës ka udhëtuar dje për në Bruksel, për diskutimet e sotme përfundimtare lidhur me telekomunikacionin, më saktë për kodin telefonik, transmeton Flaka. Bisedimet për këtë çështje pritet të marrin fund, ndërsa rezultatet do shihen pas dy javësh. Spekulohet

Lexo tërë artikullin
Gjuriç: Të hënën rifillojnë bisedimet në Bruksel për Asociacionin

Gjuriç: Të hënën rifillojnë bisedimet në Bruksel për Asociacionin

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka thënë në një intervistë për “RTS”-në se, të hënën në Bruksel do të rifillojnë bisedimet midis Beogradit dhe Prishtinës, mbi Asociacionin e Komunave me shumicë serbe dhe Telekomunikacionin.

Lexo tërë artikullin
Veseli: Hasan Prishtina, model për ata që luftuan për lirinë e Kosovës

Veseli: Hasan Prishtina, model për ata që luftuan për lirinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përkujtuar luftëtarin Hasan Prishtina, në 83-vjetorin e rënies së tij. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Veseli ka shkruar se diplomati Prishtina u shndërrua në model për ata që punuan për

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Vizita e Biden, historike. Miqësia Kosovë-SHBA, e përjetshme

Thaçi: Vizita e Biden, historike. Miqësia Kosovë-SHBA, e përjetshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar historike vizitën e zëvendëspresidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, në Kosovë. Biden, i cili pritet të vijë në Kosovë të martën e javës së ardhshme, sipas Thaçit punon prej

Lexo tërë artikullin
DIALOGU PRISHTINË-BEOGRAD MUND TË ZHVILLOHET NË NIVEL TË PRESIDENTËVE

DIALOGU PRISHTINË-BEOGRAD MUND TË ZHVILLOHET NË NIVEL TË PRESIDENTËVE

Formati i ri i bisedimeve për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi për normalizimin e marrëdhënieve, do të mund të zhvillohet në nivel të presidentëve të të dyja shteteve. Ka pasur paralajmërime se dialogu i mëtejmë Kosovë-Serbi do të zhvillohet në nivel

Lexo tërë artikullin
GREQIA ARRESTON TAHIR VELIUN

GREQIA ARRESTON TAHIR VELIUN

Sot, në ora 8:30 të mëngjesit, në pikën kufitare të Kakavijës, policia greke merr në pyetje kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu. “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar njofton opinionin se mbas tri orëve të mbajtjes së kryetarit

Lexo tërë artikullin