Dhjetëra persona kanë rrahur një shkupjan

Dhjetëra persona kanë rrahur një shkupjan

Një djalë 27 vjeçar mbrëmë ka qenë i rrahur nga dhjetëra sulmues në bulevardin Kërste Misirkov në Shkup. “Mbrëmë në ora 23.20 minuta në stacionin policor na Bit Pazar, S.N (27) nga Shkupi ka paraqitur se po të njëjtën ditë

Lexo tërë artikullin
Tetë të vrarë në Vlorë, vrasësi në arrati

Tetë të vrarë në Vlorë, vrasësi në arrati

Tetë persona dyshohet të jenë vrarë sot pasdite në Vlorë gjegjësisht në fshatin Resulaj, sipas policisë së vendit. Autori dyshohet se është një 24 vjeçar dhe i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Njësitet relevante të policisë, RENEA dhe

Lexo tërë artikullin
Grabitje e rëndë në një shtëpi në rrugën “Franc Preshern” në Shkup

Grabitje e rëndë në një shtëpi në rrugën “Franc Preshern” në Shkup

Një autor i panjohur dje ka kryer grabitje të rëndë  në një shtëpi në rr. “Franc Preshern” në Shkup. MPB informon se grabitjen në stacionin policor Karposh e ka denoncuar pronarja e shtëpisë L.Z. (53). Autori me forcë ka hyrë

Lexo tërë artikullin
Gjendet i vdekur shtetasi turk në Debresh të Gostivarit

Gjendet i vdekur shtetasi turk në Debresh të Gostivarit

Dje rreth orës 15 e 35 minuta, në fshatin Debresht të Gostivarit, në shtëpinë pronë e personit Sh.S. (50), ka ndërruar jetë personi A.T. (70) nga Republika e Turqisë. Nga ana e mjekëve në Qendrën Medicinale në Gostivar është konstatuar

Lexo tërë artikullin
Aksident i rëndë në Tetovë. Këto janë pasojat

Aksident i rëndë në Tetovë. Këto janë pasojat

Dje në ora 14 e 20 minuta në rrugën “Ivo lola Ribar” para udhëkryqit me rrugën e “Potokut” në Tetovës, motoçikleta e tipit Kavasaki, pa regjistrim, e drejtuar nga personi F.H. (24) nga fshati Selcë, ka fluturuar nga rruga dhe

Lexo tërë artikullin
Gostivar, një banor është plagosur me armë zjarri në stomak

Gostivar, një banor është plagosur me armë zjarri në stomak

Një banor tridhjetë e katër vjeçar i fshatit Koritë të Gostivarit dje është qëlluar me armë zjarri në pjesën e stomakut. Nga MPB-ja kumtuan se rreth orës 17:30 në Qendrën për njoftim dhe komandë Tetovë, nga Qendra urgjente Gostivar, është

Lexo tërë artikullin
Kush është polici i zhdukur nga Gostivari?

Kush është polici i zhdukur nga Gostivari?

Këto ditë në Gostivar ka qarkulluar informacion për zhdukjen e një polici, konkretisht një punonjës nga Stacioni Policor i Gostivarit, raporton FLAKA. Nga MPB konfirmojnë informacionin dhe thonë se rasti ka ndodhur para tre ditëve. “Me datë 04.08.2018 në ora

Lexo tërë artikullin
Babai e denoncoi si të zhdukur vajzën 15 vjeçare nga Gostivari, ajo gjendet tek i dashuri!

Babai e denoncoi si të zhdukur vajzën 15 vjeçare nga Gostivari, ajo gjendet tek i dashuri!

Më datë 06.08.2018 rrethë orës 03 e 40 minuta, në stacionin policorë të Gostivarit, personi A.SH. (41) nga fshati Padalishtë e Gostivarit ka denoncuar se, vajza e tij 15 vjeçe më datë 05.08.2018 në ora 02.00 është larguar nga shtëpia

Lexo tërë artikullin
Policia e Tetovës arreston edhe pesë femra tjera në Zhelinë, punonin si këngëtare dhe si valltare

Policia e Tetovës arreston edhe pesë femra tjera në Zhelinë, punonin si këngëtare dhe si valltare

Mbrëmë nga ora 23 deri ora 03, nga ana e pjestarëve të policisë, nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, është realizuar kontroll aksion në objekt hotelierik, me lokacion në fshatin Zhelinë, pronë e personit J.F. (41) nga fshati Zhelinë,

Lexo tërë artikullin
Policia e Tetovës dhe e Gostivarit në aksion: Gjobisin 39 motoristë, të cilët disa ishin pa leje e disa pa helmeta

Policia e Tetovës dhe e Gostivarit në aksion: Gjobisin 39 motoristë, të cilët disa ishin pa leje e disa pa helmeta

Sipas kontroll aksioneve Republikane, të planifikuara për muajin gusht, më datë 04.08.2018, prej ora 18.00 deri ora 24.00, pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë-Stacioni për siguri në trafik dhe rugë Tetovë dhe Stacioni policorë Gostivar, kanë

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
28°
25°
Mon
24°
Tue
25°
Wed
24°
Thu