Shkup, grabitet taksisti 60-vjeçar

Shkup, grabitet taksisti 60-vjeçar

Një taksist 60-të vjeçar mbrëmë në polici ka denoncuar se është grabitur nga dy persona të panjohur. Siç kumtoi MPB, mbrëmë në orën 21:00 në SPB Shkup, S.K. (60) nga Shkupi ka denoncuar se drejtpërdrejtë para lajmërimit në rr. “Pllaçkovica”

Lexo tërë artikullin
Gjenden mbetje të një trupi të njeriut në Ohër!

Gjenden mbetje të një trupi të njeriut në Ohër!

Mbetjet e një trupi të njeriut janë gjetur sot pranë fshatit Ramne të Ohrit. Jozyrtarisht, bëhet fjalë për mbetjet e një personi që më parë ishte zhdukur. Sipas gjendjes në të cilën janë gjetur eshtrat, beoshet se ky trup ka qendruar në atë vend për një kohë të gjatë.

Lexo tërë artikullin
Vjedhje e armatosur në një bastore sportive në Gostivar

Vjedhje e armatosur në një bastore sportive në Gostivar

Një kryerës i panjohur mbrëmë rreth orës 15 minuta pas mesnate ka kryer vjedhje në një bastore sportive në rrugën “Pançe Popovski” në Gostivar. Sipas MPB-së kryerësi duke u kërcënuar me pistoletë nga i punësuari ka marrë 15.810 denarë dhe

Lexo tërë artikullin
Vrasja në Tetovë, autori i dyshuar akuzohet për 3 vepra penale

Vrasja në Tetovë, autori i dyshuar akuzohet për 3 vepra penale

53-vjeçari nga Tetova, që vrau bashkëshorten e tij, do të përballet me padi penale për 3 vepra, “vrasje”, “tentim-vrasje” dhe “armëmbajtje pa leje”. Incidenti ndodhi të dielën në mbrëmje në orës 22:00 dhe 23:00 në Reçicë të Vogël. Sipas policisë,

Lexo tërë artikullin
Drejtoria doganore zbuloi shumë tentimepër kontrabandim dhe konfiskoi marihuanë, cigare dhe mallëra tjerë

Drejtoria doganore zbuloi shumë tentimepër kontrabandim dhe konfiskoi marihuanë, cigare dhe mallëra tjerë

Drejtoria doganore gjatë javës së fundit ka zbuluar shumë përpjekje për kontrabandim të mallrave të ndryshme, me ç’rast janë konfiskuar marihuanë, cigare, veshëmbathje, parfumë dhe të tjera. Në Aeroportin Internacional të Shkupit, nëpunësit doganor dje kanë zbuluar dhe parandaluar kontrabandim

Lexo tërë artikullin
Kapet me drogë në Aeroporti e Shkupit, dënohet me 30 ditë paraburgim

Kapet me drogë në Aeroporti e Shkupit, dënohet me 30 ditë paraburgim

Gjykatësi në procedurën paraprake i shqiptoi masë paraburgimi prej 30 ditëve personit te i cili ishin gjetur rreth tre kilogramë marihuanë gjatë kontrollimit doganor në aeroportin e Shkupit. Prokuroria Themelore Publike pasdite ka bërë të ditur se kundër personit i

Lexo tërë artikullin
Kapet burri që e vrau gruan në Reçicë të Vogël

Kapet burri që e vrau gruan në Reçicë të Vogël

Para disa çasteve është vetëdorëzuar A.K autori i ngjarjes së mbrëmshmë në Reçicë të Vogël, ku la të vrarë gruan dhe një person tjetër. Sipas informatave të Pa Censure, autori A.K është vetëdorëzuar në fshatin Gajre, tek disa pjestarë të

Lexo tërë artikullin
Një vajzë e vdekur gjendet në Manastir

Një vajzë e vdekur gjendet në Manastir

Një vajzë njëzetekatërvjeçare është gjetur e vdekur nga shkaqe të panjohura deri më tani, ndërsa trupi i pajetë i saj është gjetur nga të afërmit. Mbrëmë rreth orës 21:30 në shtëpinë që gjendet në rrugën “Solunska” në Manastir, pronë e

Lexo tërë artikullin
Edhe një vrasje sot në Shqipëri, viktimë një 13-vjeçare

Edhe një vrasje sot në Shqipëri, viktimë një 13-vjeçare

Një ngjarje e e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Një vajzë e mitur është vrarë me armë zjarri në afërsi të Babrrusë, njofton Zëri.info. Vajza thuhet se është 13 vjeç me inicialet K.B. dhe është gjetur e plagosur

Lexo tërë artikullin
Tronditëse: Fqiu ka përdhunuar një 10 vjeçare në Prilep

Tronditëse: Fqiu ka përdhunuar një 10 vjeçare në Prilep

M.U. nga Prilepi mbërëm është arrestuar pasi fqinja e ka akuzuar se e ka përdhunuar mbesën e saj dhjetë vjeçare, përcjell FLAKA. Sipas MPB, gruaja (45) e ka paraqitur rastin e pahijshëm në ora 20:15, duke pohuar se përdhunimi ka

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER

Maqedoni
10°
19°
Fri
17°
Sat
13°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE