8 të arrestuar në një aksion të gjerë policor

8 të arrestuar në një aksion të gjerë policor

Një operacion policor i nisur në orët e para të mëngjesit ka rezultuar deri tani me 8 të arrestuar. Sipas informatave jo zyrtare, operacioni ka pasur në fokus luftën kundër drogës, trafikut të saj, fenomenit të fajdeve dhe kamatave si

Lexo tërë artikullin
Zjarr në Karposh 4

Zjarr në Karposh 4

Ka shpërthyer zjarr në qendrën tregtare “Antiko”, në Karposh 4. Zjarri ka ardhur nga podrumi i qendrës tregtarë, ndërsa era është ndje në të gjithë lagjen. Qytetarët kanë reaguar në panikë pas shpërthimit të zjarrit. Zjarrfikësit kanë dalë në vendngjarje.

Lexo tërë artikullin
Kamioni godet motoçikletën, dy të lënduar në Tetovë

Kamioni godet motoçikletën, dy të lënduar në Tetovë

Në udhëkryqin e rrugës “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, të martën mbrëma ka ndodhur një aksident në të cilën pjesëmarrës kanë qenë, kamion i tipit “Mercedes” me targa të Tetovës i drejtuar nga 62 vjeçari M.A. nga fshati Kapazhdoll i

Lexo tërë artikullin
Një vajzë mbytet në një gropë me ujë në një kantier në Ilinden

Një vajzë mbytet në një gropë me ujë në një kantier në Ilinden

Një vajzë e lindur në vitin 2005 pasdite është mbytur në komunën Ilinden, në një gropë të mbushur me ujë ku po ndërtohej objekt. Tragjedia ka ndodhur në rrugën nr. 2 në vendin Biglla në lagjen Ilinden. Rasti është denoncuar

Lexo tërë artikullin
Aksident i tmerrshëm me motora në autostradën Tetovë-Shkup në afërsi të Treboshit

Aksident i tmerrshëm me motora në autostradën Tetovë-Shkup në afërsi të Treboshit

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur para pak çastesh në autostradën Tetovë- Shkup në rrugën për në hyrje të fshatit Trebosh. Siç mëson portali TetovaSot nga burime jozyrtare, në aksident janë përfshirë disa të rinjë me motora, dhe për pasojë

Lexo tërë artikullin
Mërgimtari nga Zvicra shkelë 8 vjeçarin në Sllupçan, banorët apelojnë për kujdes

Mërgimtari nga Zvicra shkelë 8 vjeçarin në Sllupçan, banorët apelojnë për kujdes

Kishte ardhur për pushime në vendlindje, por i ndodhi një ngjarje e rëndë. Kjo i ka ndodhur 30 vjeçarit nga fshati Sllupçan. Sipas raportit të policisë, dje rreth orës 15.00 në rrugën Sllupçan – Runicë, vetura e tipit Opel Corsa

Lexo tërë artikullin
Shkup, nga biçikleta ia vjedhin çantën me 5 mijë euro

Shkup, nga biçikleta ia vjedhin çantën me 5 mijë euro

A.C (56), në policinë e Shkupit ka denoncuar se të shtunën në bulevardin Aradhet Partizane, nga ana e dy personave të panjohur i është shkaktuar vjedhje e rëndë. Ai duke lëvizur me biçikletë nëpër bulevard, dy persona me motoçikleta i

Lexo tërë artikullin
Plaçkitet taksisti, udhëtari e kërcënoi me armë

Plaçkitet taksisti, udhëtari e kërcënoi me armë

Mbrëmë rreth orës 22:40 nga ana e M.G. (36) nga Shkupi ka lajmëruar së në rrugën “Metodija Mitevski në Shkup duke pritur disa udhëtar në stacionin e taksive një person i panjohur është futur në makinë dhe ka kërkuar nga

Lexo tërë artikullin
Zjarr në Tetovë, zjarrfiksat po luftojnë të shuajnë flakët

Zjarr në Tetovë, zjarrfiksat po luftojnë të shuajnë flakët

Një zjarr i tmerrshëm ka shpërthyer sonte para pak çastesh në një ndertesë në katin e katër përballë tregut të gjelbër në Tetovë. Sipas komandantit të zjarrfiksave të Tetovës, Uka Aliti, thekson se zjarri është i tmerrshëm dhe se po

Lexo tërë artikullin
MPB jep versionin për incidentin në Haraçinë

MPB jep versionin për incidentin në Haraçinë

Dy pjesëtarë të policisë pasditen e djeshme u lënduan në Haraçinë, derisa po tentonin të legjitimonin dy persona të kërkuar me fletëarreste. Sipas njoftimit të MPB-së, incidenti ka ndodhur rreth orës 17 në rrugën 1 në Haraçinë, kur policët kanë

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
23°
23°
Tue
20°
Wed
19°
Thu
22°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE