Tronditëse në Maqedoni: Për 3-4 vite është shuar një klasë e tërë me fëmijë nga aksidentet

Tronditëse në Maqedoni: Për 3-4 vite është shuar një klasë e tërë me fëmijë nga aksidentet

Qarkullimi i automjeteve në afërsi të shkollave dhe çerdheve duhet të realizohet me kujdesin më të madh. Statistikat e Këshillit Republikan për Siguri në Komunikacion (KRSK), flasin se viteve të kaluara pjesë e aksidenteve në komunikacionin rrugor janë edhe fëmijët

Lexo tërë artikullin
Dy të vdekur në një aksident rrugor në aksin Gradsko-Prilep

Dy të vdekur në një aksident rrugor në aksin Gradsko-Prilep

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident rrugor që ka ndodhur mbrëmë në orën 00:20 minuta në rrugën magjistrale Gradsko – Prilep. Automjeti i udhëtarëve “Opel Astra”, i drejtuar nga O.I (37) nga Prilepi, e ka humbur kontrollin, është

Lexo tërë artikullin
(FOTO) Policia gjatë uikendit ka regjistruar 26 aksidente trafiku

(FOTO) Policia gjatë uikendit ka regjistruar 26 aksidente trafiku

Një shofer i motoçikletës, një bashkudhëtar dhe tre udhëtarë në një autobus kanë marrë shtatë lëndime të rënda, ndërsa shtatë me lëndime trupore në tre prej gjithsej 26 aksidenteve që kanë ndodhur gjatë fundjavës.   Në gjashtë aksidente rrugore lëndime më

Lexo tërë artikullin
Tronditet Shkupi: Vajza nga Gazi Baba është dhunuar dhe ka mbetur shtatzënë

Tronditet Shkupi: Vajza nga Gazi Baba është dhunuar dhe ka mbetur shtatzënë

Një rast makabër i ka ndodhur te stacioni hekurudhor një vajze nga Gazi Baba, që ka tronditur mbarë Shkupin. Sipas policisë, bëhet fjalë për dhunim të një vajze adoleshente (nën 18 vjeç) nga një person i panjohur. Rasti ka ndodhur

Lexo tërë artikullin
Ahmeti takon Kryeministrin Austriak Kurtz: Koha për Maqedoni euroatlantike

Ahmeti takon Kryeministrin Austriak Kurtz: Koha për Maqedoni euroatlantike

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, është takuar sot me Kryeministrin e Austrisë, z. Sebastian Kurtz.  Lideri Ahmeti dhe Kryeministri Kurtz bashkëbiseduan hapur dhe miqësisht për sfidat e Maqedonisë dhe rajonit, me ç’rast Kryeministri Kurtz e theksoi

Lexo tërë artikullin
Dy viktima në aksidentet e muajit gusht

Dy viktima në aksidentet e muajit gusht

Muajin e kaluar në rajonin më të gjerë të Tetovës kanë ndodhur 89 aksidente komunikacioni, ose katër më pak në krahasim me të njëjtën periudhë kohore të vitit të kaluar. Dy nga aksidentet e muajit gusht kanë përfunduar me po

Lexo tërë artikullin
Shkupjani tenton që ta vras gruan e tij

Shkupjani tenton që ta vras gruan e tij

Është ngritur një padi penale kundër 54 vjeçarit nga Shkupi i cili me 2 shtator pas një zënke verbale ka tentuar që me thikë ta vras gruan e tij, transmeton Almakos. Ministria e punëve të brendshme informoi sot se B.A.

Lexo tërë artikullin
“Më penguan të martohem me italian”, Blerta arsyeton vrasjen e prindërve

“Më penguan të martohem me italian”, Blerta arsyeton vrasjen e prindërve

Policia e Maqedonisë ka arritur në përfundim të zbardhjes së shkaqeve që çuan 28-vjeçaren Blerta Pocesta të vret në mënyrë makabre babain, nënën dhe motrën 13-vjeçare në shtëpinë familjare në Dibër. Vrasja e tmerrshme që ndodhi më 27 gusht është

Lexo tërë artikullin
Mediat italiane për vrasjen në Dibër, vajza e madhe ishte anëtare e mafias?

Mediat italiane për vrasjen në Dibër, vajza e madhe ishte anëtare e mafias?

Familja e ekzekutuar në Dibër është vrarë nga vet vajza e madhe familjarëve, kanë raportuar mediat. Familja e ekzekutuar në qytetin e Dibrës ka pasur edhe një vajzë tjetër e cila është më e madhe dhe ka jetuar poashtu në

Lexo tërë artikullin
Dibër, Blerta vrau prindërit dhe të motrën për 1.5 milion euro! | VIDEO

Dibër, Blerta vrau prindërit dhe të motrën për 1.5 milion euro! | VIDEO

Vrasja e tre anëtarëve të familjes Pocesta, pak ditë më parë në oborrin e shtëpisë së tyre në qendër të qytetit, në Dibër të Madhe, në Maqedoni, ka shkaktuar jo pak tronditje. I akuzuari i parë për këtë ngjarje ishte dhëndri

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...