Tre këmbësorë të lënduar nga tre aksidente në Shkup, Ohër dhe Manastir

Tre këmbësorë të lënduar nga tre aksidente në Shkup, Ohër dhe Manastir

Tre këmbësorë u lënduan rëndë pasi u goditën nga makina në tre aksidente rrugore dje në Shkup, Ohër dhe Manastir, njoftojnë nga Ministria e Brendshme. Mbrëmjen, në sheshin “Aleksandri i Maqedonisë”, ka ndodhur një nga aksident ku është lënduar një

Lexo tërë artikullin
Tragjedia në Leskovc, dalin detaje të reja

Tragjedia në Leskovc, dalin detaje të reja

Situata ishte me të vërtet dramatike. Autobusi ishte rrokullisur. Unë me zjarrfikësit hyra në autobusin. Në autobusin kishte katër udhëtar të bllokuar, ndërsa tre ishin pa shenja jete. Kështu ka deklaruar mjekja Jelena Milenkoviq, e cila së bashku me ekipin

Lexo tërë artikullin
Serbi, autobusi me targa të Maqedonisë del nga rruga, 3 të vdekur dhe 32 të lënduar

Serbi, autobusi me targa të Maqedonisë del nga rruga, 3 të vdekur dhe 32 të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur sot pas mesnate rreth orës 1:45 minuta në afërsi të Leskovacit, Serbi ku një autobus me targa të Maqedonisë ka dalë nga rruga për shkaqe ende të panjohura dhe për pasojë kanë humbur jetën 3 persona

Lexo tërë artikullin
Gostivar: Sherr në mes dy familjesh, rrihen dy persona në Qendrën për punë sociale

Gostivar: Sherr në mes dy familjesh, rrihen dy persona në Qendrën për punë sociale

Me 14.12.2018 në ora 17.00 në Stacionin policor në Gostivar Q.B.(35) nga Gostivari ka lajmëruar se rreth orës 15.00 në Qendrën për punë sociale në Gostivar derisa ka qenë duke pritur në korridor, B.A. nga fshati Zajas e ka sulmuar

Lexo tërë artikullin
Ekstradohet nga Greqia shqiptari i dënuar me 16 vite burg për vrasje

Ekstradohet nga Greqia shqiptari i dënuar me 16 vite burg për vrasje

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina/Greqi drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Bardhok Frroku, 43 vjeç, lindur në Pukë. Bardhok Frroku ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë e ka dënuar me 16

Lexo tërë artikullin
Maqedoni, policia e kapi me drogë, ai e gëlltiti të njejtën dhe ndërroi jetë

Maqedoni, policia e kapi me drogë, ai e gëlltiti të njejtën dhe ndërroi jetë

Me 14.12.2018 në ora 19.15 në vendkalimin kufitar në Dellcevë në hyrje të Republikës së Maqedonisë, me veturën e tipit “Mini kuper” me targa bullgare është paraqitur D.A.(32) nga Zlletova, i cili ka qenë duke drejtuar veturën, ndërsa bashkëudhëtar ka

Lexo tërë artikullin
Një djalë është sulmuar në autobus të NPT “Shkup”

Një djalë është sulmuar në autobus të NPT “Shkup”

Një djalë 14-vjeçar dje është sulmuar nga disa persona minoren në autobusin e NPT “Shkup” me numër 2. Sulmi ka ndodhur rreth orës 16:00 në bulevardin “Aleksandar Makedonski” në Shkup. Siç kumtoi sot MPB-ja, rastin në polici dje e ka

Lexo tërë artikullin
Sherr në mes dy familjesh, rrihen dy persona në Qendrën për punë sociale në Gostivar

Sherr në mes dy familjesh, rrihen dy persona në Qendrën për punë sociale në Gostivar

Me 14.12.2018 në ora 17.00 në Stacionin policor në Gostivar Q.B.(35) nga Gostivari ka lajmëruar se rreth orës 15.00 në Qendrën për punë sociale në Gostivar derisa ka qenë duke pritur në korridor, B.A. nga fshati Zajas e ka sulmuar

Lexo tërë artikullin
Tragjedi në Dellçevë, pi materiale të panjohur në kufi dhe vdes në spital

Tragjedi në Dellçevë, pi materiale të panjohur në kufi dhe vdes në spital

Me 14.12.2018 në ora 19.15 në vendkalimin kufitar në Dellcevë në hyrje të Republikës së Maqedonisë, me veturën e tipit “Mini kuper” me targa bullgare është paraqitur D.A.(32) nga Zlletova, i cili ka qenë duke drejtuar veturën, ndërsa bashkëudhëtar ka

Lexo tërë artikullin
Mina me telekomandë dhe heroinë, në pranga 52-vjeçari

Mina me telekomandë dhe heroinë, në pranga 52-vjeçari

Finalizohet në Lezhë operacioni ” Trotyl”, i ndjekur me metoda proaktive, ku janë sekuestruar 4 mina me telekomandë si dhe rreth 130 gram lëndë narkotike e fortë heroinë. Në kuadër të këtij operacioni është arrestuar në flagrancë poseduesi i tyre,

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
1°
0°
Mon
-4°
Tue
-1°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE