Skandal: Në Shkup babai përdhunon vajzën e tij të mitur

Skandal: Në Shkup babai përdhunon vajzën e tij të mitur

Me 19.02.2019 rreth orës 15.00 në Stacionin Policor në Shkup është lajmëruar se një vajzë adoleshente është sulmuar fizikisht dhe është përdhunuar, sipas paraqitjes në polici nga babai i saj biologjik, transmeton Almakos. Për ngjarjen është njoftuar edhe Prokurori Publik

Lexo tërë artikullin
Një person nën hetim për shkak të lëndimeve trupore ndaj nënës së tij

Një person nën hetim për shkak të lëndimeve trupore ndaj nënës së tij

Prokuroria Themelore Publike Shkup mori urdhër për zbatim të procedurës hulumtuese kundër një personi, për të cilin dyshohet se ka kryer vepër penale lëndim trupor. “I dyshuari më 17.02.2019, në shtëpinë familjare në f. Vizbeg, në gjendje të alkoolizuar, e

Lexo tërë artikullin
Shkup, vdes në vendin e punës një punëtor i ndërtimtarisë

Shkup, vdes në vendin e punës një punëtor i ndërtimtarisë

Një punëtor i ndërtimtarisë M.A. (33) nga fshati Çellopek i Tetovës ka vdekur dje në objektin i cili është në ndërtim e sipër në rrugën e “Londrës” në Shkup. Objekti po ndërtohet nga firma në pronësi të G.H. (54) nga

Lexo tërë artikullin
Regjistrohet një viktimë në aksidentin Tetovë-Jazhincë

Regjistrohet një viktimë në aksidentin Tetovë-Jazhincë

Akisdenti i cili ka ndodhur rreth orës 17:40 në rrugën Tetovë-Jazhincë në afërsi të udhëkryqitnë në hyrje të fshatit Dobrosht mes një makine të tipit “Golf” dhe një traktori ka shkaktuar një viktimë deri më tani. 50-vjeçari nga fshati Dobrosht

Lexo tërë artikullin
Tetovë: Aksident i rëndë në Dobrosht, dyshohet edhe për viktima

Tetovë: Aksident i rëndë në Dobrosht, dyshohet edhe për viktima

Një aksident i rëndë ka ndodhur sonte në rrugën magjistrale Tetovë-Jazhincë në fshatin Dobrosht, që mendohet se ka edhe viktima. Aksidenti sipas dëshmitarëve ka ndodhur në mes traktori dhe një automjeti i tipit Golf. Sipas dëshmitarëve që bëjnë të ditur

Lexo tërë artikullin
Shkatërrohet grupit kriminel nga Shkupi, merreshin me shitjen e armëve

Shkatërrohet grupit kriminel nga Shkupi, merreshin me shitjen e armëve

Dy shkupjanë në një punëtori kanë përpunuar dhe me mjet të përshtatshëm kanë konvertuar armë sinjalizuese në armë zjarri. Policia ka dokumentuar shitjen e dhjetë armëve, ndërsa me urdhër për bastisje ka privuar nga liria dhjetë persona nga Kumanova, Shkupi

Lexo tërë artikullin
Në autostradën Gjevgjeli-Shkup kapen 8 emigrant ilegal nga Afganistani

Në autostradën Gjevgjeli-Shkup kapen 8 emigrant ilegal nga Afganistani

Me 17.02.2019 në ora 20.30 në autostradën Gjevgjeli-Shkup, në urën në “Lumi Zui”, zyrtarët policor kanë parë veturën e tipit “Opel Vektra” me targa nga Shkupi, e drejtuar nga S.S.(43) nga Shkupi e cila është ndalur shpejt dhe nga aty

Lexo tërë artikullin
Policia jep detale për trenin e devijuar nga binaret

Policia jep detale për trenin e devijuar nga binaret

Sot (18-shkurt) rrethë orës 06 e 45 minuta, në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, është denoncuar se treni për pasagjerë i cili ka lëvizur në relacionin prej Kërçove në drejtim të Shkupit, në hapsirën ndërmjetë fshatrave Llakavicë dhe Padalishtë, në pjesën

Lexo tërë artikullin
Në fshati Grupçin të Tetovës ka ndodhur një aksident trafiku

Në fshati Grupçin të Tetovës ka ndodhur një aksident trafiku

Në rrugën regjionale Shkup-Tetovë, në fshati Grupçin të Tetovës, dhe (17-shkurt) rrethë orës 17 e 20 minuta, vetura e tipit ,,Ford Galaxi,, me targa të Shkupit e drejtuar nga 34-vjeçari I.K. nga fshati Bërvenicë, ka aksidentuar 11-vjeçarin nga fshati Grupçin i

Lexo tërë artikullin
Grabitje në pompën e benzinës  në fshati Debresh të Gostivarit

Grabitje në pompën e benzinës në fshati Debresh të Gostivarit

Dje mbrëma (17-shkurt) rrethë orës 23 e 45 minuta, është denoncuar grabitje në pompën e benzinës , në fshati Debresh të Gostivarit, percjell Flaka  Sipas denoncimit, person i panjohur ka hyrë në pompë e brnzinës dhe duke u kërcnuar ka marur

Lexo tërë artikullin

 

 

 

ARKIVI I LAJMEVE