Zjarr në atarin e fshatit Jegunovcë

Zjarr në atarin e fshatit Jegunovcë

Njëzetë e gjashtë vjeçari I.P. nga fshati Jegunovcë e Tetovës, dje (7-mars) rrethë orës 12.00 , ka denoncuar zjarr në lokacionin e quajtur ,,Krufçe,, në atarin e fshatit Jegunovcë. Zjarri është përhapur në rrethë 200 metra katrorë, ku janë djegur drunj të llojeve

Lexo tërë artikullin
Gostivar, arrestohet një banor i Negotinës

Gostivar, arrestohet një banor i Negotinës

Në rrugën ,,Vëllezrit Bllazhevski,, në Gostivar, dje (7- mars) rrethë orës 17 e 30 minuta, është privuar nga liria dhe është mbajtur në Stacionin policorë Gostivar 45-vjeçari B.A. nga fshati Negotinë e Pollogut. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tij, është gjetur dhe konfiskuar

Lexo tërë artikullin
Brenda 24 orëve dy arrestime në Tetovë

Brenda 24 orëve dy arrestime në Tetovë

Dje (7-mars) rreth orës 13.00, në Tetovë është privuar nga liria 23-vjeçari A.I. nga fshati Pirok i Tetovës, tek i cili gjatë kontrollit të kryer është gjetur ddhe konfiskuar marihuanë. Pas zbardhjes së plotë të rastit, kundër personit A.I. do të pasoj edhe

Lexo tërë artikullin
Privohet nga liria 47-vjeçari nga fshati Reçicë e Vogël

Privohet nga liria 47-vjeçari nga fshati Reçicë e Vogël

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, dje (7-mars) rreth orës 14 e 30 minuta, e kanë privuar nga liria 47-vjeçarin G.C. nga fshati Reçicë e Vogël. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tij, është gjetur dhe konfiskuar marihuanë, ndërsa G.C

Lexo tërë artikullin
Sulmohet një polic në Kërçovë

Sulmohet një polic në Kërçovë

Një banor i Kërçovës është arrestuar, pasi në mënyrë verbale dhe fizike ka sulmuar një polic, i cili është munduar ta legjitimojë. Në stacionin policor Kërçovë dje rreth orës 19:00 është paraqitur se  në bulevardin “Osloboduvanje” 18 vjeçari B.D. verbalisht 

Lexo tërë artikullin
Gostivar, babai godet me thikë të birin

Gostivar, babai godet me thikë të birin

Policia në Gostivar ka arrestuar një gjashtëdhjetë vjeçar të dyshuar se e ka lënduar djalin e tij me thikë. Sipas SPB Tetovë dje rreth orës 17:10 nga Qendra mjekësore Gostivar është denoncuar në polici se tek ta me lëndime është

Lexo tërë artikullin
Zjarr pranë shtëpive në Zajaz, thirrje bujqve për të mos ndezur zjarre

Zjarr pranë shtëpive në Zajaz, thirrje bujqve për të mos ndezur zjarre

Në territorin e fshatit Zajaz sot pasdite ka një zjarr pranë shtëpive. Për shuarjen e zjarrit janë aktivizuar edhe avionët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. Për shkak të shpeshtimit të zjarreve kohëve të fundit, përfaqësues të kësaj drejtorie u

Lexo tërë artikullin
Kallëzim penal për ish kryetarin e Qytetit të Shkupit

Kallëzim penal për ish kryetarin e Qytetit të Shkupit

Sektori për punë të brendshme Shkup- Njësiti për krim ekonomik dhe kompjuterik ka ngritur kallëzim penal kundër K.T (63), N.I (65), V.Gj (53) dhe B.T (67) që të gjithë nga Shkupi për shkak dyshimit se kanë bërë veprën penale “keqpërdorim

Lexo tërë artikullin
Banorit 41 vjeçarë të Haraçinës ia vjedhin veturën

Banorit 41 vjeçarë të Haraçinës ia vjedhin veturën

Me 04.03.2019 në ora 19.40 në SPB Shkup, S.S.(41) nga fshati Haraçinë ka lajmëruar se ditën e njëjtë në periudhën nga ora 17.10 deri në ora 19.00 në fshatin Haraçinë një kryerës i panjohur e ka vjedhur veturën e tij

Lexo tërë artikullin
24 vjeçari nga Haraçina theret me thikë nga bashkëfshatari i tij 27 vjeçar

24 vjeçari nga Haraçina theret me thikë nga bashkëfshatari i tij 27 vjeçar

Me 04.03.2019 në ora 15.30 në SPB Shkup është lajmëruar se ditën e njëjtë rreth orës 12.00 në fshatin Haraçinë, I.U.(24) është sulmuar fizikisht nga personi F.R.(27) nga fshati Haraçinë, ndërsa i ka shkaktuar plagë në trup nga një thikë.

Lexo tërë artikullin