Dje, 11 aksidente në Shkup

Dje, 11 aksidente në Shkup

Në rajonin e SPB-së Shkup dje kanë ndodhur gjithsej 11 aksidente, prej të cilave katër janë me pasoja dëme materiale, ndërsa gjashtë janë me pasoja lëndime trupore, në të cilat me lëndime më të lehta kanë kaluar gjashtë persona. Inspektori

Lexo tërë artikullin
Ngjarja misterioze në Tropojë, burrë e grua u gjetën të lidhur me litar

Ngjarja misterioze në Tropojë, burrë e grua u gjetën të lidhur me litar

Të izoluar në mes të pyllit, prej më shumë se gjashtë muajsh të vdekur. Një vendngjarje krejtësisht misterioze. Kufomat e dekompozuara të një mashkulli dhe femre u gjetën një ditë më parë në vendin e njohur si “Roga e Kermes”

Lexo tërë artikullin
Vetëvrasje në Kumanovë

Vetëvrasje në Kumanovë

Sot në mëngjes në orën 08:20, qytetarët në policinë e Kumanovës kanë denoncuar se në kalldërmën e një ndërtese, në rrugën “Dimitrije Tucoviq” në Kumanovë është gjetur trup i pajetë i një burri të rritur. Policia ka kryer ekspertizë dhe

Lexo tërë artikullin
Aksident i rëndë në Shkup, vdesin dy persona

Aksident i rëndë në Shkup, vdesin dy persona

Dy vëllezër kanë humbur jetën në një aksident trafiku, që ka ndodhur pasditen e sotme vonë në rrugën “Hristo Tatarcev” në komunën e Kisella Vodës në Shkup. Makina “Renault 19” në mënyrë të drejtpërdrejtë është përplasur më një autobus të

Lexo tërë artikullin
Vlorë, asnjë rezultat nga kërkimet për 23-vjeçarin

Vlorë, asnjë rezultat nga kërkimet për 23-vjeçarin

Operacionet e kërkimit për trupin e 23-vjeçarit nga fshati Poro i Vlorës kanë vazhduar edhe këtë të shtunë, duke hyrë në ditën e katërt, por sërish pa dhënë rezultat. Polumbarët e RENEA-s kanë zhvilluar kërkim përgjatë shtatit të lumit Vjosë,

Lexo tërë artikullin
Ekstradohet nga Roma i kërkuari për vrasje

Ekstradohet nga Roma i kërkuari për vrasje

Është ekstraduar mbrëmjen e kësaj të shtune nga Roma në Tiranë shtetasi Klaidin Bitraj, i kërkuar nga drejtësia shqiptare për vrasje. Burime policore zyrtare bëjnë të ditur se, Bitraj akuzohet për vrasjen e shtetasit me inicialet V.M, në janar të

Lexo tërë artikullin
Korrupsion pasiv, pezullohen nga detyra dy metrologë

Korrupsion pasiv, pezullohen nga detyra dy metrologë

Dy meteorologë të degës së Fierit janë shkarkuar këtë të shtunë nga detyra, pasi ishin ndaluar një ditë më parë nga policia nën akuzën e korrupsionit pasiv. Sipas një njoftimi për shtyp të Drejtorisë së Përgjithshme të Meteorologjisë, shkarkimi i

Lexo tërë artikullin
Shkodër, sekuestrohen 6 mina me telekomandë; 3 në pranga

Shkodër, sekuestrohen 6 mina me telekomandë; 3 në pranga

Gjashtë mina të telekomanduara, dy armë zjarri dhe një snajper janë sekuestruar pasditen e së shtunës gjatë një aksioni të policisë së Shkodrës, e koordinuar nga prokuroria e rrethit. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave

Lexo tërë artikullin