Korrupsion pasiv, pezullohen nga detyra dy metrologë

Korrupsion pasiv, pezullohen nga detyra dy metrologë

Dy meteorologë të degës së Fierit janë shkarkuar këtë të shtunë nga detyra, pasi ishin ndaluar një ditë më parë nga policia nën akuzën e korrupsionit pasiv. Sipas një njoftimi për shtyp të Drejtorisë së Përgjithshme të Meteorologjisë, shkarkimi i

Lexo tërë artikullin
Shkodër, sekuestrohen 6 mina me telekomandë; 3 në pranga

Shkodër, sekuestrohen 6 mina me telekomandë; 3 në pranga

Gjashtë mina të telekomanduara, dy armë zjarri dhe një snajper janë sekuestruar pasditen e së shtunës gjatë një aksioni të policisë së Shkodrës, e koordinuar nga prokuroria e rrethit. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave

Lexo tërë artikullin