Rokulliset makina në afërsi të Sretkovës, 3 persona me lëndime (FOTO)

Rokulliset makina në afërsi të Sretkovës, 3 persona me lëndime (FOTO)

Sot rreth orës 12 e 20 minuta në rrugën magjistrale Gostivar-Kërçovë, në segmentin ndërmjet kryqëzimit Mavrovë dhe Sretkovë, një automobil “Ford Focus” me targa të Kërçovës, drejtuar nga 53-vjeçari I.V. nga Kërçova, duke lëvizur prej Gostivari në drejtim të Kërçovës,

Lexo tërë artikullin
Në Pollog, shumë shoferë vozitin pa patentë dhe nën ndikim të alkoolit

Në Pollog, shumë shoferë vozitin pa patentë dhe nën ndikim të alkoolit

Fundjavën që shkoi, policia në Gostivar ka kryer aksione kontrolli për alkool, me të cilin janë përfshirë gjithsej 61 shoferë, 29 prej të cilëve u është bërë alko-testi, kumtuan nga SPB-Tetovë.  Me këtë rast, për 3 shoferë është konstatuar se

Lexo tërë artikullin
Pëson këmbësori në rrethin e spitalit të Tetovës

Pëson këmbësori në rrethin e spitalit të Tetovës

Në rrethin e spitalit klinik të Tetovës dje rreth orës 15 ka automobili “Opel Vectra” me targa të Tetovës, i drejtuar nga A.J. 32-vjeçar nga Sedllarca e Epërme, ka goditur këmbësorin A.J. 23 vjeçar nga Reçica e Madhe. Këmbësori ka

Lexo tërë artikullin
Aksident trafiku: Gruaja vdes, burri plagoset rëndë

Aksident trafiku: Gruaja vdes, burri plagoset rëndë

Një grua humbi jetën dhe një burrë u plagos rëndë në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë një orë pas mesnate në Prilep. Për arsye të panjohura një automobil “Opel Astra” ka goditur gardhin e urës së vogël mbi

Lexo tërë artikullin
Si u gjetë i vdekur shtetasi kroat në Shkup ?

Si u gjetë i vdekur shtetasi kroat në Shkup ?

Një shtetas kroat është gjetur i vdekur mbrëmë në Shkup. Policia ka konfirmuar rastin, duke theksuar se shtetasi kroat Tihomir.Ç, 49 vjeç është gjetur i vdekur në makinën  e tipit “Skoda” në rrugën “Orce Nikolov” në Shkup. Makina është me

Lexo tërë artikullin
Aksident i rëndë rrugor, makina godet 4-vjeçarin!

Aksident i rëndë rrugor, makina godet 4-vjeçarin!

Një aksident me pasoja lëndime të rënda trupore ka ndodhur në një fshat të Strumicës. Sipas informacioneve policore, aksidenti ka ndodhur dje, rreth orës 10:30, me ç’rast E.S., 30-vjeç, me makinën e tipit “Pasat” e ka goditur 4-vjeçarin nga Strumica.

Lexo tërë artikullin
Deportohen dy shtetas shqiptarë, për 5 vjet u ndalohet hyrja në Maqedoni

Deportohen dy shtetas shqiptarë, për 5 vjet u ndalohet hyrja në Maqedoni

Dy shtetas shqiptarë të moshës 28 dhe 48 vjeç, janë shoqëruar në Njësinë policore në Çegran, dje në orët e paradites, kumtoi SPB-Tetovë Shtetasit shqiptarë kanë pasur ndalesë për hyrje në Maqedoni deri në korrik të vitit të ardhshëm, ndërsa

Lexo tërë artikullin
Dhunë në familje: Tetovari rreh babain, përfundon në “çmendinë”

Dhunë në familje: Tetovari rreh babain, përfundon në “çmendinë”

Një 71 vjeçar nga Tetova, ka raportuar dje në polici djalin e tij 28-vjeçar i cili ka kryer dhunë në familje, kumtoi sot policia. Mbrëmë rreth orës 21, 28 vjeçari me inicialet M.J. ka shkuar në banesë dhe pa asnjë

Lexo tërë artikullin
Çegranasi kapet me 20 metra kub dru të prerë ilegalisht

Çegranasi kapet me 20 metra kub dru të prerë ilegalisht

Mbrëmë rreth orës 20 në oborrin e shtëpisë së 44-vjeçarit T.D. nga fshati Çegran i Gostivarit, janë gjetur  rreth 20 metra kub dru zjarri të prerë në mënyrë të paligjshme, njoftuan sot nga SPB-Tetovë, transmeton Flaka. Drutë në kamion i

Lexo tërë artikullin
Aksident i rëndë në Tetovë (FOTO LAJM)

Aksident i rëndë në Tetovë (FOTO LAJM)

Mbrëmjen e sotme në Tetovë kandodhur një aksident i rëndë mes dy makinave. Makinat Opel Corsa dhe Golf IV u përplasën në rrugën Tetovë – Jazhincë. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fabrikës Renova. Si pasojë e përplasjes së dyautomjeteve

Lexo tërë artikullin

REKLAMA