Tetovë: Një grup prej 15 personash, sulmojnë tre shokë

Tetovë: Një grup prej 15 personash, sulmojnë tre shokë

Mbrëmë në Tetovë, gjysëm ore para mesnatës, një grup prej 15 personash, kanë sulmuar fizikisht nëntëmbëdhjetëvjeçarin me inicialet P.D. dhe dy shokët e tij. Rastin në polici, rreth orës dy pas mesnate e ka raportuar P.D. ndërsa incidenti ka ndodhur

Lexo tërë artikullin
Greqi, aksidentohen rëndë në punë dy vëllezër nga Shqipëria

Greqi, aksidentohen rëndë në punë dy vëllezër nga Shqipëria

Një aksident gjatë punës ka plagosur rëndë dy vëllezër shqiptarë në ishullin e Kretës. Ngjarja ndodhi paraditen e së hënës, në lagjen “Proeksoki”, në periferi të kryeqendrës së ishullit, Irakleio, në momentin që dy shqiptarët dhe dy kolegë të tyre

Lexo tërë artikullin
Kallëzim penal për banorin e Strumicës i cili ka kultivuar kanabis

Kallëzim penal për banorin e Strumicës i cili ka kultivuar kanabis

SPB Strumicë ka ngritur kallëzim penal kundër D.T. (36) për shkak të ekzistimit të dyshimit për vepër të kryer penale “prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike dhe substancave psikotrope”. Më 16 nëntor të vitit të kaluar

Lexo tërë artikullin
Lëndohet rëndë një punëtor pas rrëzimit nga objekti

Lëndohet rëndë një punëtor pas rrëzimit nga objekti

I.S. (25) nga Kumanova është lënduar rëndë pasi është rrëzuar, duke punuar në objektin në rrugën “Treta Makedonska Udarna Brigada”. Siç kumtoi policia, aksidenti ka ndodhur dje, ndërsa është raportuar në orën 17:45 nga Ndihma urgjente mjekësore. I.S. është dërguar

Lexo tërë artikullin
Londër, dënohet shqiptari me 50 kg kokainë

Londër, dënohet shqiptari me 50 kg kokainë

Një gjykatë në Londër ka dënuar me 12 vjet burg një shqiptar të moshës 31-vjeçare, i papunë, pasi pranoi se ishte fajtor për një sasi të madhe kokaine të kapur. Bëhet fjalë për 50 kg kokainë në total, me një

Lexo tërë artikullin
Në vend në specializim, ka shëtitur rrugëve dhe diskotekave

Në vend në specializim, ka shëtitur rrugëve dhe diskotekave

Drejtori i Spitalit të Kumanovës dë të përgjigjet penalisht për shkak se ka dërguar në specializim në Shkup, një mjek i cili në vend se të mësojë, ka matur rrugët dhe diskotekat e qytetit, njofton Flaka. Kundër personit A.L. (49

Lexo tërë artikullin
Trebosh: Blen cigare me kartëmonedhë false prej 1000 denarësh

Trebosh: Blen cigare me kartëmonedhë false prej 1000 denarësh

Dyzetvjeçari A.A. nga fshati Trebosh i Tetovës, mbrëmë ka raportuar në policinë e Tetovës se në marketin e tyre “Drini” ka hyrë një person i panjohur, i cili më parë ka zbritur nga makina dhe nga djali i tij i

Lexo tërë artikullin
Derisa çifti flinte, fqinji i gjuan me pllakë bekatoni

Derisa çifti flinte, fqinji i gjuan me pllakë bekatoni

Një çift bashkëshortor nga Tetova, është zgjuar sot ende pa aguar dita. Shkak për këtë ka qenë një pllakë bekatoni e cila ka përfunduar në shtratin e tyre, aty rreth orës 4 e 20 minuta të mëngjesit, transmeton Flaka.  Pesëdhjetë

Lexo tërë artikullin
Vlorë, aksidentohet për vdekje një bari

Vlorë, aksidentohet për vdekje një bari

Një 55-vjeçar me profesion bari humbi jetën sot në një aksident rrugor. Viktima po kalonte rrugën kur është goditur me shumë forcë nga një mjet tip BMW X6 me targa AA678 MK. Nga goditja shumë e fortë, trupi i viktimës

Lexo tërë artikullin
Vdes bujku nga Kumanova pasi i rrokullitet traktori

Vdes bujku nga Kumanova pasi i rrokullitet traktori

Sipas policisë dje rreth orës 9:40 në fshatin Bajlovcë të Kumanovës, deri sa D.S (64) nga fshati Dobroshanë, me traktor ka kryer punët bujqësore, në një moment traktori është përmbysur, dhe plugjet që i kishte vendosur kanë rëndë mbi të,

Lexo tërë artikullin

REKLAMA