Zjarr pranë shtëpive në Zajaz, thirrje bujqve për të mos ndezur zjarre

Zjarr pranë shtëpive në Zajaz, thirrje bujqve për të mos ndezur zjarre

Në territorin e fshatit Zajaz sot pasdite ka një zjarr pranë shtëpive. Për shuarjen e zjarrit janë aktivizuar edhe avionët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. Për shkak të shpeshtimit të zjarreve kohëve të fundit, përfaqësues të kësaj drejtorie u

Lexo tërë artikullin
Kallëzim penal për ish kryetarin e Qytetit të Shkupit

Kallëzim penal për ish kryetarin e Qytetit të Shkupit

Sektori për punë të brendshme Shkup- Njësiti për krim ekonomik dhe kompjuterik ka ngritur kallëzim penal kundër K.T (63), N.I (65), V.Gj (53) dhe B.T (67) që të gjithë nga Shkupi për shkak dyshimit se kanë bërë veprën penale “keqpërdorim

Lexo tërë artikullin
Banorit 41 vjeçarë të Haraçinës ia vjedhin veturën

Banorit 41 vjeçarë të Haraçinës ia vjedhin veturën

Me 04.03.2019 në ora 19.40 në SPB Shkup, S.S.(41) nga fshati Haraçinë ka lajmëruar se ditën e njëjtë në periudhën nga ora 17.10 deri në ora 19.00 në fshatin Haraçinë një kryerës i panjohur e ka vjedhur veturën e tij

Lexo tërë artikullin
24 vjeçari nga Haraçina theret me thikë nga bashkëfshatari i tij 27 vjeçar

24 vjeçari nga Haraçina theret me thikë nga bashkëfshatari i tij 27 vjeçar

Me 04.03.2019 në ora 15.30 në SPB Shkup është lajmëruar se ditën e njëjtë rreth orës 12.00 në fshatin Haraçinë, I.U.(24) është sulmuar fizikisht nga personi F.R.(27) nga fshati Haraçinë, ndërsa i ka shkaktuar plagë në trup nga një thikë.

Lexo tërë artikullin
Personi i vrarë mbrëmë në Tetovë, një 43 vjeçar

Personi i vrarë mbrëmë në Tetovë, një 43 vjeçar

Mbrëmë gjysmë ore pas mesnate, Tetova është tronditur nga një vrasje para Spitalit. Sipas informacioneve të para fillestare, me armë zjarri është qëlluar 43 vjeçari A.A pronar i një ëmbëltorjeje. Tani për tani nuk dihen shkaqet dhe motivet e vrasjes,

Lexo tërë artikullin
Vrasja në Strugë, arrestohen edhe dy persona

Vrasja në Strugë, arrestohen edhe dy persona

Prokurori publik kompetent nga Prokuroria Themelore Publike – Strugë ka lëshuar urdhër për zbatim të procedurës hetuese edhe për dy persona për shkak dyshimit se kanë kryer vepër penale vrasje, ndërsa njëri prej të dyshuarve edhe për vepër penale për

Lexo tërë artikullin
Banori 33 vjeçar nga Ohri ka vjedhur dy xhami në Kërçovë

Banori 33 vjeçar nga Ohri ka vjedhur dy xhami në Kërçovë

SPB Ohër ka ngritur padi penale kundër S.Gj.(33) nga Ohri për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e katër veprave penale “ vjedhje e rëndë” dhe “vjedhje e rëndë në tentim”. Në periudhën nga 29.01.2019 deri me 30.01.2019 në

Lexo tërë artikullin
Merr flakë autobusi në relacionin Shkup-Tetovë

Merr flakë autobusi në relacionin Shkup-Tetovë

Një autobus që udhëtonte në linjën Shkup-Tetovë, në autostradë ka marrë flakë. Sipas informatave nga dëshmitarë në vendin e ngjarjes të cilët kanë publikuar edhe fotografinë e parë, nuk ka të lënduar. Udhëtarët në gjendje paniku kanë dalë nga autobusi,

Lexo tërë artikullin
Incident i armatosur në Strugë, mbetet i vrarë një 23 vjeçar

Incident i armatosur në Strugë, mbetet i vrarë një 23 vjeçar

Një 23 vjeçar nga fshati Poum të Strugës sot në orët e pasdites është qëlluar më armë zjarri. Sipas informative të Alsat nga SPB Ohër, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40 minuta, kur personi me iniciale U. B. I lindur

Lexo tërë artikullin
Të shtëna në Shkup, nuk ka të lënduar

Të shtëna në Shkup, nuk ka të lënduar

Në komunën Karposh të Shkupit ka pasur të shtëna armësh midis dy automjeteve në lëvizje. Sipas njoftimeve të para ka pasur të shtëna në rrugën “Arradhat Partizane” nga dy automjete në lëvizje. Nuk ka të lënduar ndërsa për momentin po

Lexo tërë artikullin