150 vjet nga lindja e Çajupit

150 vjet nga lindja e Çajupit

150-vjetori i lindjes së poetit Andon Zako Çajupi u përkujtua të dielën nga studies të të gjitha trevave shqipfolëse dhe pasues të tij. “Kjo tregon se Çajupi është nder i Shqipërisë dhe jo vetëm i Zagorisë”, u shpreh Andon Pango

Lexo tërë artikullin
Të doli gjoksi Neelam Gill

Të doli gjoksi Neelam Gill

Modelja britanike Neelam Gill ka realizuar një set fotosh në plazhet e Malibusë. Gill ka nxjerr gjoksin teksa ndërronte veshjen e saj. Pavarësisht ndihmës së asistentes që përpiqej të mbulonte modelen 21-vjeçare, nuk i ka shpëtuar syrit të aparatit. Ish

Lexo tërë artikullin
“Do jem e bekuar nëse djemtë e mi do të jenë ‘gay’”

“Do jem e bekuar nëse djemtë e mi do të jenë ‘gay’”

Gwen Stefani, këngëtarja e hitit “Make Me Like You” i do djemtë e saj në mënyrë të pakushtëzuar dhe nëse një ditë do zbulonte se djali i saj është “gay” ajo do e pranonte dhe respektonte vendimin e tij. Gwen

Lexo tërë artikullin
Qindra mijëra vetë në koncertin e Rolling Stones në Havana

Qindra mijëra vetë në koncertin e Rolling Stones në Havana

Grupi Rolling Stones luajtën disa nga hitet e tyre më të njohura përpara një turme të madhe njerëzish në Kubë, vend ku ishte ndaluar muzika e huaj “rock” prej disa dekadash. Mick Jagger i uroi mirëseardhjen të gjithë adhuruesve në

Lexo tërë artikullin
Alban Ramosaj, prej 4 javësh, “mbreti” i Top Awards

Alban Ramosaj, prej 4 javësh, “mbreti” i Top Awards

Ka thuajse një muaj që është publikuar në kanalin e “Youtube” dhe vazhdon të jetë një nga këngët më të pëlqyera të publikut shqiptar. Prej 4 javësh, Alban Ramosaj kryeson listën zyrtare të “The Top List”, me këngën e tij

Lexo tërë artikullin
Çmimet BAFTA, yjet që shkëlqyen me veshjet e tyre

Çmimet BAFTA, yjet që shkëlqyen me veshjet e tyre

Ceremonia e ndarjes së çmimeve britanike të filmit “BAFTA” ishte një shfaqje e vërtetë glamuri. E mbajtur në dielën në mbrëmje, në Royal Opera House, ashtu siç pritej, parakalimi i personazheve të famshëm në tapetin e kuq tërhoqi një vëmendje të

Lexo tërë artikullin
“Erosi i Ali Pashë Tepelenës”

“Erosi i Ali Pashë Tepelenës”

Për shkruajtësit e historisë, shkrimtarët, poetët, muzikanët dhe piktorët Ali Pasha ngacmon ende. Së fundmi është Natasha Bega. Piktorja dhe poetja e vendos sundimtarin e jugut të Shqiperisë së shekullit të 18 në erosin e tij. Ajo e zhvesh nga

Lexo tërë artikullin
“Selena po luan me zjarrin”

“Selena po luan me zjarrin”

A është Selena Gomez dhe Wiz Khalifa çifti më i ri hollivudian? Sipas një burimi, Gomez dhe Khalifa, të cilët janë duke punuar momentalisht për projekte muzikore, thuhet gjithashtu se ka nisur diçka mes tyre. Një burim për revistën “Ok!”

Lexo tërë artikullin
Paul McCartney do të luajë përkrah Johnny Depp

Paul McCartney do të luajë përkrah Johnny Depp

Paul McCartney ka firmosur një kontratë për të luajtur përkrah Johnny Depp në filmin e ri “Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales”. Legjenda e “Beatles” do të shfaqet në një skenë që është shtuar së fundmi nga

Lexo tërë artikullin
Geri Halliwell para se të ishte një Spice

Geri Halliwell para se të ishte një Spice

Geri Horner, Halliwell kur ishte beqare, mori famë me grupin historik SpiceGirls, por duket se 43-vjeçarja do të mbahet mend gjithmonë për çfarë ka qënë më parë. Foto të reja janë publikuar të kokëkuqes së Spice, në një kohë që

Lexo tërë artikullin