Tmerr në aeroport, 22 tarantula dalin nga një valixhe

Tmerr në aeroport, 22 tarantula dalin nga një valixhe

Njeriu udhëtoi nga Paraguai në Gjermani dhe tani është nën hetim për përpjekjet për të shmangur pagimin e taksave, sepse tarantulat konsiderohen importe komercial, tha zyra doganore Njëzet e dy tarantula të gjalla u gjetën të martën në një valixhe

Lexo tërë artikullin
Zbulohet ADN-ja më e vjetër e pandave gjigante në një shpellë në Kinë

Zbulohet ADN-ja më e vjetër e pandave gjigante në një shpellë në Kinë

Shkencëtarët në Kinë gjetën një fosil nga një panda gjigante që ka jetuar 22.000 vjet më parë. Përpara se ta gërmonin fosilin, montonin dhe analizonin ADN-në mitokondriale, biologët nuk e dinin se kjo linjë e pandës ekzistonte. Hulumtuesit thanë se

Lexo tërë artikullin
Shërbimet cilësore në bartjen e kufomave i kryen profesionalisht kompania shqiptare (Detaje)

Shërbimet cilësore në bartjen e kufomave i kryen profesionalisht kompania shqiptare (Detaje)

Ndonëse është një nga shërbimet që gjithmonë ju duhen qytetarëve, kompania transportuese Atdheu ofron shërbime mjaft profesionale dhe cilësore të transportit të kufomave në mbarë teritorin e vendeve nëpër Europë. https://www.facebook.com/astrit.salihu.33/videos/413020729113330/ Kjo kompani me seli në Düsseldorf të Gjermanisë ofron

Lexo tërë artikullin
Ky qytet fantazmë është në shitje

Ky qytet fantazmë është në shitje

Pse të blesh një shtëpi kur mund të blesh një qytet të tërë? Një qytet fantazmë i shekullit të 19-të në Kaliforni që përfshin një hotel të braktisur, një kishë ka dalë në shitje këtë muaj. Cerro Gordo, që do

Lexo tërë artikullin
Shqiptari nga Tetova pregaditë pizzën më gjigante për kupën UEFA në Moskë

Shqiptari nga Tetova pregaditë pizzën më gjigante për kupën UEFA në Moskë

Ndonëse ju duket paska interesante por është e vërtetë, me siguri e njihni tashmë Rufi Shabanin kuzhinierin e njohur nga Tetova që jeton dhe vepron në Moskë të Rusisë për specialitetet interesante dhe pizzat që po bën atje në lokalet

Lexo tërë artikullin
Ja sa orë agjërojnë myslimanët e këtyre shteteve

Ja sa orë agjërojnë myslimanët e këtyre shteteve

Para pak ditësh kemi hyrë në muajin e shenjtë të Ramazanit sipas besimit islam dhe në vendin tonë një ditë agjërimi zgjat rreth 17 orë. 17 orë nuk janë pak – por nëse krahasohet me një shtet tjetër, atëherë mund

Lexo tërë artikullin
I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

I madh sa një piramidë, asteroidi i humbur kalon skaj Tokës

Asteroidi 2010 WC9 sonte do të kalojë pranë Tokës në distancë prej 200.000 kilometrash. Astronomët kishin menduar se asteroidi i gjatë 1340 metra kishte humbur në thellësitë e kozmosit, por doli se ata kishin gabuar. WC9 u zbulua në vitin

Lexo tërë artikullin
Mbjellin kujtimet nga njëri kërmill te tjetri

Mbjellin kujtimet nga njëri kërmill te tjetri

Shkencëtarët kanë bartur në kërmij acidet ribonukleike (RNK), molekulë që shërben si transmetues i informacionit gjenetik në proteinat e biosintezës, transmeton BBC. Ekipi shkencor kanë qenë i suksesshëm të transplantojë kujtimet nga njëri kërmill te tjetri dhe eksperimenti i tyre

Lexo tërë artikullin
Njerëzit ishin në Filipine mijëra vite më heret se që mendohet

Njerëzit ishin në Filipine mijëra vite më heret se që mendohet

Eshtërat antike të rinoçerotëve, që tregojnë shenja të therjes, sugjerojnë se njerëzit e hershëm kolonizuan Filipinet 709.000 vjet më parë. Skeleti, pothuajse i plotë i rinocerontëve, si dhe rreth 60 mjeteve pune të lashta të përbëra prej guri, u gjetën

Lexo tërë artikullin
Gara për qiellin, njihuni me ndërtesat më të larta në botë

Gara për qiellin, njihuni me ndërtesat më të larta në botë

Mbi 63 për qind e ndërtesave më të larta në botë janë të vendosura në Azi, duke e bërë rajonin, udhëheqës global në `arritjen e qiellit`, sipas të dhënave nga “Council on Tall Buildings and Urban Habitat”. Rajonet lindore duket

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
22°
21°
Fri
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon

ARKIVI I LAJMEVE