Kur udhëtimi nuk përfundon “kurrë” | FOTO

Kur udhëtimi nuk përfundon “kurrë” | FOTO

Udhëtimet e gjata e të lodhshme mund të nxjerrin edhe më të keqen e njerëzve. Lodhja dhe pagjumësia mund të bëjë që njerëzit të harrojnë etikat humane dhe të bëjnë veprime që nuk do i kishin menduar kurrë më parë.

Lexo tërë artikullin
Kremlini “përpin” Shtëpinë e Bardhë | FOTO

Kremlini “përpin” Shtëpinë e Bardhë | FOTO

Ndikimi rus në zgjedhje dhe rritja e supozuar e influencës ruse në Shtetet e Bashkuara përmes presidentit Donald Trump ka përfunduar në faqen e parë të revistës “Time”. Revista prestigjoze amerikane, pas lajmeve që kanë thelluar dyshimet për lidhjet e

Lexo tërë artikullin
Kendall, si Liza në botën e Çudirave | FOTO

Kendall, si Liza në botën e Çudirave | FOTO

Kendall Jenner di se si tu japë njerëzve atë që dëshirojnë. Në fotot e reja për La Perla supermodelja pozon me një sërë të brendshmesh për plazh. Bëhet fjalë për koleksionin La Perla Pre-Fall 2017, frymëzuar nga pop-art dhe lëvizjet

Lexo tërë artikullin
“Ushqimi në kohë të kufizuar”, sekreti i dietës

“Ushqimi në kohë të kufizuar”, sekreti i dietës

Në vitet e fundit, industria e dietave është mbizotëruar nga dieta 5:2, pra agjërimi i shpejtë për dy ditë çdo javë. Por çfarë ndodh nëse sekreti i humbjes në peshë është më i thjeshtë? Këtë e shpjegon shkencëtarja australiane, Evelyn

Lexo tërë artikullin
Sherr në sallën e operimit, kirurgu dhunon infermieren | VIDEO

Sherr në sallën e operimit, kirurgu dhunon infermieren | VIDEO

Një ngjarje aspak e zakonta ka ndodhur në një spital në provincën Henan të Kinës. Menjëherë pasi paciente është larguar nga salla e operacionit dhe ndërhyrja kishte përfunduar me sukses, kirurgu flet me infermieren, njëkohësisht e dashura e tij dhe

Lexo tërë artikullin
Apollo dhe Artemis shiten për 57 mln dollarë

Apollo dhe Artemis shiten për 57 mln dollarë

Dy diamante verbues, rozë dhe blu, në formë dardhe, janë blerë së bashku për më shumë se 57 milionë franga zvicerane apo rreth 57 milionë e gjysmë dollarë nga një blerës privat në ankandin e Sotheby’s në Gjenevë. Shtëpia e

Lexo tërë artikullin
Luleshtrydhet, shumë gjëra që nuk i dinim | FOTO

Luleshtrydhet, shumë gjëra që nuk i dinim | FOTO

Të kuqe dhe të bukura, me një formë “zemre” afërsisht, këto janë luleshtrydhet. Ato kanë vitaminën C dhe flavanoidët dhe për këtë kanë një mijë veti të këtij fruti mik të shëndetit dhe të mirëqënies sonë. Larg anemisë Luleshtrydhet përmbajnë

Lexo tërë artikullin
Çfarë janë “fluturat anti-stres” dhe pse po kërkohet ndalimi i përdorimit të tyre ? | VIDEO

Çfarë janë “fluturat anti-stres” dhe pse po kërkohet ndalimi i përdorimit të tyre ? | VIDEO

“Flutura anti-stres” është objekti i cili po “çmend” botën, por mund t’iu ketë shpëtuar vetëm nëse nuk keni fëmijë apo internet. “Fidget Spinners” në anglisht quhet flutura anti-stres dhe janë lodra për të rinjtë, të cilat kanë si funksion menaxhimin

Lexo tërë artikullin
Kendall, nuk di t’i japësh biçikletës | VIDEO

Kendall, nuk di t’i japësh biçikletës | VIDEO

Kendall Jenner ka humbur drejtimin e biçikletës duke bërë një rrëzim si fëmijë gjatë xhirimeve të Keeping up with the Kardashians. Incidenti u filmua dhe nga motra e saj 32-vjeçare, Khloe Kardashian, që nuk e ndihmoi po vetëm qeshte me

Lexo tërë artikullin
“Planeti X do të shkatërrojë Tokën”

“Planeti X do të shkatërrojë Tokën”

Korrikun e vitit të kaluar, një grup shkencëtarësh dhe teoricienësh të hapësirës dolën me një hipotezë që përforconte ekzistencën e atij që tashmë quhet si “Planeti X”. Bëhet fjalë për planetin e dhjetë të sistemit tonë diellor, i cili besohet

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
0°
1°
Thu
2°
Fri
2°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE