Vendoset rekord i ri në Guinness me urën më të lartë në botë

Vendoset rekord i ri në Guinness me urën më të lartë në botë

Ura Beipanjiang qëndron 565.4 metra mbi Luginën e Madhe Beipanjiang në provincën Guizhou të Kinës Jugperëndimore. Ura e Beipanjiang, e vendosur në kufirin e provincave të Guizhou dhe Yunnan të Kinës Jugperëndimore, u njoh nga Guinness si ura më e

Lexo tërë artikullin
Rrjetë merimange gjigante , 300 metra e gjatë në Aitoliko

Rrjetë merimange gjigante , 300 metra e gjatë në Aitoliko

Moti më i nxehtë nga sa duhej të ishte në Greqinë perëndimore, ka çuar në një spektakël thuajse të mbinatyrshëm, një rrjetë merimange 300 metra e gjatë në Aitoliko. Një zonë e gjerë e gjelbër është mbuluar nga rrjeta e

Lexo tërë artikullin
Shkencëtarët kanë krijuar një ezofag të vogël njeriu

Shkencëtarët kanë krijuar një ezofag të vogël njeriu

Shkencëtarët në SHBA, që punojnë për të rikrijuar të gjithë traktin gastrointestinal të njeriut me metoda biomekanike në laborator, kanë njoftuar se kanë arritur të zhvillojnë indet e ezofagut (gurmazi) të njeriut përmes kultivimit të qelizave burimore pluripotente.  Krijimi i një ezofagu

Lexo tërë artikullin
Kur kompania ajrore shkruan gabim emrin e vet në avion

Kur kompania ajrore shkruan gabim emrin e vet në avion

Kjo është mjaft e turpshme! Një kompani ajrore në Hong Kong ka shkruar gabim emrin e saj në një nga avionët. Kushdo që shkruajti emrin e markës ‘Cathay Pacific’, ‘humbi’ një gërmë rrugës. Mungonte ‘f’-ja në emrin Pacific, transmeton oranews.

Lexo tërë artikullin
Hapet muzeu i marihuanës në Las Vegas

Hapet muzeu i marihuanës në Las Vegas

Muzeu i marihuanës hapet sot në Las Vegas me eksponate si sasi të thata të kanabisit nga polistireni. Vizitorët e ekspozitës “Kanabisi” nuk do të jenë në gjendje të ndezin kanabis, pasi konsumimi i marihuanës në një vend publik në

Lexo tërë artikullin
115 vjeçarja tregon sekretin e jetëgjatësisë

115 vjeçarja tregon sekretin e jetëgjatësisë

Brenda Osborne ka pak që mbushi 105 vjet dhe ka përjetuar të dyja luftërat botërore. Ka punuar për 33 vjet dhe kurrë nuk është sëmurë në jetën e saj. Cili është sekreti? Të qëndruarit larg nga meshkujt. Brenda në fakt

Lexo tërë artikullin
“Parajsa në tokë”, njihuni me qytetin pa vetura

“Parajsa në tokë”, njihuni me qytetin pa vetura

Kjo mund të jetë parajsa. Në Pontevedra, zhurmat e zakonshme të një qyteti spanjoll janë zëvendësuar nga cicërimat e zogjve dhe bisedat mes njerëzve. Këta të fundit, nuk flasin me zë të lartë. Me thuajse të gjithë trafikun të ndaluar,

Lexo tërë artikullin
E pastreha tregon se si shpenzoi 280 mijë euro për 14 muaj

E pastreha tregon se si shpenzoi 280 mijë euro për 14 muaj

Dikur ka qenë e martuar, me dy vajza, dy prona, bënte punë të qetë dhe jetë të rehatshme. Por tashmë e pastrehë, Lorna Ueb tregon se si shpenzoi 250 mijë paundë britanikë (gati 280 mijë euro). Lorna tregon historinë e

Lexo tërë artikullin
SpaceX zbulon turistin që do të shkojë në Hënë

SpaceX zbulon turistin që do të shkojë në Hënë

SpaceX, kompani e transportit hapësinor, e udhëhequr nga sipërmarrësi Elon Musk, zbuloi udhëtarin e parë privat që planifikon të fluturojë rreth Hënës. Miliarderi japonez dhe manjati i modës online, Yusaku Maezawa, 42 vjeç, tha: “Unë shkoj në Hënë”. Misioni është

Lexo tërë artikullin
Ndërtesa bizare në formë piramide

Ndërtesa bizare në formë piramide

Rezidenca masive që është ndërtuar së fundmi në Kinë, është bërë sensacion në internet për arsye se ka formë bizare në formë piramide. Struktura ‘futuristike’ prej 18 katesh, që ndodhet në Kunsha, një qytet afër Shangait, ka zgjuar vëmendjen e

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
12°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...