Egjipt, zbulohet statuja me kokën e një njeriu dhe trupin e një luani

Egjipt, zbulohet statuja me kokën e një njeriu dhe trupin e një luani

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një statujë me kokën e një njeriu dhe me trupin e një luani në tempullin faraonik të Kom Ombo në qytetin jugor Aswan. Ministria e antikiteteve tha se statuja e bishës mitike me kokën e një

Lexo tërë artikullin
Japonia ka gati 70.000 njëqindvjeçarë

Japonia ka gati 70.000 njëqindvjeçarë

Në raport me vitin e kaluar numri i 100-vjeçarëve në Japoni është rritur tre qind dhe tash në nivel rekord prej 69.785 persona në këtë moshë, prej tyre 90 për qind janë femra, njoftoi qeveria japoneze. Sipas të dhënave të

Lexo tërë artikullin
E pabesueshme, 111 vjeçari bën gjimanstikë çdo ditë

E pabesueshme, 111 vjeçari bën gjimanstikë çdo ditë

Të gjithë atë njerëz që përtojnë të shkojnë në palestër apo nuk ushtrojnë aktivitet fizik, do t`ju vijë shumë keq për veten e tyre pasi të zbulojnë se çafrë bën një 111 vjeçar. Henry Tseng edhe pse në një moshë

Lexo tërë artikullin
Zbulohen vizatimet më të vjetra nga njerëzit në një shpellë në Afrikë

Zbulohen vizatimet më të vjetra nga njerëzit në një shpellë në Afrikë

Dëshmia më e hershme e artit e bërë nga njerëzit që daton 73.000 vjet është zbuluar brenda një shpelle afrikane. Shkencëtarët thonë se vizatimi, i cili përbëhet nga tre linja të kuqe të kryqëzuara me gjashtë rreshta të ndara, ishte

Lexo tërë artikullin
70 miliardë lihen trashëgimi çdo vit në Zvicër

70 miliardë lihen trashëgimi çdo vit në Zvicër

Rreth tre të katërtat e njerëzve në Zvicrës e konsiderojnë të rëndësishme për të shkruar një testament. Për momentin, megjithatë, vetëm një e katërta e të anketuarve e kishin lënë fjalën e fundit në letër, siç tregon një sondazh. Organizata

Lexo tërë artikullin
Një shtëpi e bërë e gjitha nga çokollata

Një shtëpi e bërë e gjitha nga çokollata

Një shtëpi e bërë e gjitha nga çokollata ka pushtuar internetin, duke bërë që shumë persona të dëshirojnë të shkojnë dhe ta vizitojnë atë. Çdo gjë është e ngrënshme: llambadari, rafte, dritare, zjarre, tavolina, orë, gota, mure, çdo gjë që

Lexo tërë artikullin
Tri ditë pushim në javë për punëtorët!

Tri ditë pushim në javë për punëtorët!

Katër ditë punë dhe tre ditë pushim! Kjo është ideja e një lëvizjeje sindikale në Britani, e cila ka bërë thirrje për përdorimin e fuqisë së teknologjisë për t`u dhënë punëtorëve një jave pune katër ditore. E ndërsa në Shqipëri

Lexo tërë artikullin
Qeveria e Vietnamit, apel popullit: Mos hani mish qeni!

Qeveria e Vietnamit, apel popullit: Mos hani mish qeni!

Zyrtarët në kryeqytetin e Vietnamit, Hanoi u bënë thirrje banorëve që të ndalojnë konsumin e mishit të qenit, pasi mund të dëmtojë reputacionin e qytetit dhe të çojë në sëmundje si tërbimi. Komiteti Popullor i Hanoit tha se praktika mund

Lexo tërë artikullin
Punoi në market për 8 vite, vodhi proshutën me vlerë mijëra dollarë

Punoi në market për 8 vite, vodhi proshutën me vlerë mijëra dollarë

Një punonjëse marketi në Ohio është akuzuar për vjedhje pasi ka ngrënë proshutën e shtrenjtë, vlera e së cilës arrin në 9.200 dollarë. Thuhet se ajo merrte të paktën 5 feta proshutë në ditë. Pronarët e zbuluan vjedhjen pasi morën

Lexo tërë artikullin
Zbulohet varri i vajzës së Faraonit në Egjipt

Zbulohet varri i vajzës së Faraonit në Egjipt

Dhoma e varrit 3700 vjeçare e vajzës së Faraonit besohet të jetë gjetur pranë të rrënojave të një piramide të zbuluar së fundi në Egjipt. Ministria e antikës tha se dhoma në nekropolin mbretëror Dahshur, në jug të Kajros, përmbante

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...