Tosti i pranverës me djathë dhe fëstëk

Tosti i pranverës me djathë dhe fëstëk

Përbërësit: 20 feta buke për tost ● 4 feta mortadelë të holla ● pak fëstëkë të qëruar ose arra ● 1 lugë djathë Philadelphia ● 1 lugë djathë Grana Padano i grirë ● pak kripë e piper Përgatitja: Grijmë në

Lexo tërë artikullin
Supa e Beut, shije nga tradita e vjetër prizrenase

Supa e Beut, shije nga tradita e vjetër prizrenase

Tradita e hershme e të gjitha trevave shqiptare në kuzhinë është mahnitëse në të gjitha shijet që ofron. Gjellë të shijshme plot aromë, të pasura me erëza dhe vlera, tava karakteristike në kombinime të pafundme, zahiretë e famshme, ëmbëlsirat unike

Lexo tërë artikullin
Ëmbëlsirë kungulli

Ëmbëlsirë kungulli

Përbërësit 500 gr përzierje keku (të verdhë) 1/3 filxhan gjalpë (i shkrirë) 1 vezë 800 gr kungull 1/2 filxhan sheqer kaf 2/3 filxhan qumësht 3 vezë 2 lugë gjelle erëza 1/4 filxhan gjalpë (i ftohtë) 1/2 filxhan sheqer (të bardhë) 3/4 filxhan arra (të copëtuara) Përgatitja 1.Nxehim furrën paraprakisht në 175 gradë C dhe lyejmë lehtë me yndyrë

Lexo tërë artikullin
Makarona me djathë të zier në qumësht

Makarona me djathë të zier në qumësht

Nuk ka njeri që nuk do t’i pëlqejë. Përbërësit: – 900 ml qumësht, – 400 g makarona, – 200 g djathë, – 1 lugë e vogël kripë. Përgatitja: Në zjarr lëreni qumështin, shtoni kripë dhe lëreni derisa të vlojë. Kur

Lexo tërë artikullin
Kombinimi i panxharit me xhinxher, perime dhe fruta

Kombinimi i panxharit me xhinxher, perime dhe fruta

Çdo ditë është e nevojshme të qëndroni të shëndetshëm dhe plot energji. Ja recetën e një pije fantastike, falë së cilës do t’i jepni një ndihmesë shumë të rëndësishme organizmit tuaj për të gëzuar formë të plotë. Bëhet fjalë për

Lexo tërë artikullin
Kuzhinierë nga trojet shqiptare mblidhen në Prishtinë

Kuzhinierë nga trojet shqiptare mblidhen në Prishtinë

“Shija shqiptare” ka mbledhur sonte në mbrëmje fëmijë me autizëm, persona me nevoja të veçanta si dhe mysafirë të shumtë. Ata janë mbledhur të gjithë së për të shijuar ushqimet e katër kuzhinierëve më të njohur botërorë që janë shqiptarë.

Lexo tërë artikullin
Lulelakër me vezë për një mëngjes plot shëndet

Lulelakër me vezë për një mëngjes plot shëndet

Një mëngjes i lehtë, padyshim i shijshëm e mbi të gjitha i pasur në vlera ushqyese. Një mënyrë fantastike për të mbajtur trupin dhe organizmin në formë, për të nisur ditën mbarë me energji dhe shëndetshëm. Kjo pjatë përbëhet nga

Lexo tërë artikullin
Ushqim i përsosur nga furra: Spinaq me djathë të ngrohtë

Ushqim i përsosur nga furra: Spinaq me djathë të ngrohtë

Njërin ndër ushqimet më të shijshme nga spinaqi e duan madje edhe ata të cilët e shmangin të hanë perime! Përbërësit: – 1 kg spinaq, – 1 qepë, – 2 thelpinj hudhre, – 150 ml ajkë, – 150 g kaçkavall,

Lexo tërë artikullin
Me plis në mes të Moskës, shqiptari zë vendin e parë me gatimin tradicional

Me plis në mes të Moskës, shqiptari zë vendin e parë me gatimin tradicional

Një shqiptarë me plis në mes të Moskës në Rusi ka zënë vendin e parë me kuzhinën shqiptare në evenimentin tradicional që po mbahet atje. Në këtë eveniment tradicional ku kanë marrë pjesë shumë universitete botërore Rufi Shabani nga Tetova

Lexo tërë artikullin
Muffinë me mjedra

Muffinë me mjedra

Përbërësit 300 gr miell 125 gr mjedra 60 gr rrush mali 110 gr gjalpë 2 lugë maje 100 gr sheqer 2 vezë Hapat 1 Nxeni furrën në temperaturë 200 gradë celsius, bëni me gjalpë 12 forma për muffinë. 2 Derdhni

Lexo tërë artikullin

Publicitet

Moti sot
9°
18°
Sun
19°
Mon
19°
Tue
20°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE