Supë me panxhar dhe hudhër, superfuqi kundër virozave

Supë me panxhar dhe hudhër, superfuqi kundër virozave

Kjo supë është një armë e fortë për t’iu përgjigjur problemeve shëndetsore që sjell stina e vjeshtës.Kjo supë është një armë e fortë për t’iu përgjigjur problemeve shëndetsore që sjell stina e vjeshtës.Kjo supë është një armë e fortë për

Lexo tërë artikullin
Shurupi special i luleve të pishës

Shurupi special i luleve të pishës

Shija dhe aroma shumë dimensionale e këtij shurupi e bën atë krejt të veçantë. Lulet e freskëta dhe jeshile të pishës janë ideale për përgatitjen e një shurupi që do të ndezë ngjyrën dhe shijen e ëmbëlsirës suaj të preferuar

Lexo tërë artikullin
Pite me mollë

Pite me mollë

Përbërësit: 500 gr petë të gatshme për pite 6 mollë 200 gr gjalpë i shkrirë 100 gr arra të bluara 4 lugë sheqer 4 lugë (thërrime buke) 1 lugë kanellë rrush të tharë Për sherbetin: 700 gr sheqer 1 l

Lexo tërë artikullin
Picë shtëpie nga buka, ja si t’a përgadisni

Picë shtëpie nga buka, ja si t’a përgadisni

E shpejt dhe e lehtë. Përbërësit: Bukë Qumësht Sos domatesh Sallam Kaçkavall Kërpudha (nëse dëshironi) Rigon Përgatitja Marrim bukën dhe e presim në feta të holla të cilat i rendisim në tavë për pjekje. Mbi çdo fetë buke hedhim nga

Lexo tërë artikullin
Si të përgatisim kifle pa vezë

Si të përgatisim kifle pa vezë

Receta më poshtë do ju ndihmojë të përgatisni një kifle të shijshme pa vezë. Përbërësit: 1 litër qumësht 4 filxhanë me vaj 4 lugë gjelle me kripë 8 lugë gjelle me sheqer 1 lugë e gjysmë me maja 400 gram

Lexo tërë artikullin
Tortë çokollate gjermane

Tortë çokollate gjermane

Përbërësit 1/2 filxhan ujë 120 gr çokollatë (e ëmbël gjermane) 1 filxhan gjalpë (i zbutur) 4 filxhanë sheqer (të bardhë) 4 vezë (të verdhat) 1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje 1 filxhan dhallë 2 e gjysmë filxhanë miell(keku) 1 lugë çaji sodë buke 1 lugë çaji kripë 4 vezë (të bardhat) 3 vezë (të verdhat, të rrahura) 1 filxhan qumësht (që

Lexo tërë artikullin
Përpeqi, një gatim tradicional | VIDEO

Përpeqi, një gatim tradicional | VIDEO

Përpeqi është një nga llojet e piteve shumë të pëlqyera në viset tona. Ndiqni hapat e recetës…

Lexo tërë artikullin
Ja si ta përgatisni kadaifin, ëmbëlsiren fijehollë

Ja si ta përgatisni kadaifin, ëmbëlsiren fijehollë

Kadaifi është një ëmbëlsirë që shqiptarët e konsumojnë shumë për festa dhe jo vetëm. Kjo ëmbëlsirë me origjinë turke është përvetsuar në traditën tonë dhe pasuruar me elemëntë të kulturës shqiptare duke u bërë një ëmbëlsirë mjaft e shijshme, nga

Lexo tërë artikullin
Brusketa me luleshtrydhe

Brusketa me luleshtrydhe

Përbërësit 6 feta bukë (sipas dëshirës) 2 lugë gjelle Philadelphia djathë Gorgonxola (sipas dëshirës) 4 kokërr luleshtrydhe 2 lugë çaji mjaltë arra (sipas dëshirës) rrush i thatë (sipas dëshirës) 1 gr kripë piper (sipas dëshirës) Përgatitja 1.Thekni fetat e bukës dhe i lini të ftohen. 2.Lyeni bukët me kremin e djathit. 3.Thërmoni djathin gorgonxola,

Lexo tërë artikullin
Lazanjë e ftohtë me gjizë dhe borzilok

Lazanjë e ftohtë me gjizë dhe borzilok

Përbërësit 1 pako lazanjë 3 thelpij hudhër 1 tufë majdanoz 250 gr djathë (kaçkavall i butë) 125 gr Mocarela 250 gr gjizë (pa kripë) borzilok 4 lugë gjelle vaj ulliri kripë piper i zi Përgatitja 1.Fillimisht ziejmë fletët e lazanjës për 5-6 minuta në ujë të bollshëm me kripë.

Lexo tërë artikullin

REKLAMA