Peshk kocë në furrë

Peshk kocë në furrë

Përbërësit: 1 peshk kocë Domate të vogla Vaj ulliri Majdanoz 2 thelpinj hudhra Gjysmë gotë verë e bardhë Përgatija: Pasi pastrojmë pjesën e brendshme të peshkut, e mbushim me një tufë majdanoz dhe me thelpinjtë e hudhrës të ndara në

Lexo tërë artikullin
Ju prefroojmë: Spageti me agrume

Ju prefroojmë: Spageti me agrume

Përbërësit: 380 gr spageti 200 ml pana kuzhine 1 portokall 1 limon Majdanoz Kripë Përgatitja: Fillimisht ziejmë spagetit në një tenxhere me ujë me kripë. Në një tigan, pasi kemi larë mirë portokallin dhe limonin dhe i grijmë lëkurën. I

Lexo tërë artikullin
Biskota ylberi për fëmijët tuaj!

Biskota ylberi për fëmijët tuaj! I përditësuar

Përveç faktit që gatimi me fëmijët është argëtim, gjithashtu është edhe proces i mirë, pasi që fëmijët mësohen se si të jeni të pavarur. Përbërësit: – 300 gramë miell – ½ lugë gjelle sodë buke – 150 gramë gjalpë –

Lexo tërë artikullin
Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Shikojeni këtë video dhe vetë gatuani këtë gjellë fenomenale. E gjitha që duhet të bëni është që të ndiqni veprimet që do t’i shihni në video-xhirim. E gjitha që duhet të bëni është që të përsërisni veprimet të cilat janë

Lexo tërë artikullin
Sallatë me thjerrëza, domate dhe qepë

Sallatë me thjerrëza, domate dhe qepë

Kjo sallatë është një pjatë e freskët dhe ju mund ta shërbeni atë si pjatë të dytë. Përbërësit ▪ 250 gr thjerrëza ▪ 2 lugë qepë e njomë (të grira) ▪ 6 lugë vaj ulliri (ekstra i virgjër) ▪ 10

Lexo tërë artikullin
Fasule me kumbulla të thara

Fasule me kumbulla të thara

Nevojiten: ▪ 500 gr fasule ▪ 1 lugë sodë buke ▪ 100 gr qepë të grira ▪ 10 gr. karotë të grirë në rende ▪ 1 lugë e vogël mëlmesë perimesh ▪ 12 kumbulla të thara ▪ 2 lugë vaj

Lexo tërë artikullin
Sallatë fenomenale me mish pule, vetëm për 10 minuta (video)

Sallatë fenomenale me mish pule, vetëm për 10 minuta (video)

Përbërësit: ▪ 2 lugë vaj ▪ 1 file mish pule ▪ 1 spec i kuq i prerë në feta të holla për së gjati ▪ 1 spec i verdhë i prerë gjithashtu për së gjati ▪ 1 qepë madhësie mesatare

Lexo tërë artikullin
Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Përbërësit: ▪ 500 g spinaq i freskët ▪ 4 vezë ▪ 500 g brumë shtëpie ▪ ½ lugë përzierje të erëzave me piper ▪ ½ lugë erëza ▪ krip, vaj ulliri Përgatitja:  Brumin zieni. Spinaqin lajeni dhe copëtojeni në pjesë

Lexo tërë artikullin
Hani barishte, të jetoni gjatë, shmangini produktet me listë të gjatë përbërësish

Hani barishte, të jetoni gjatë, shmangini produktet me listë të gjatë përbërësish

Eliksiri i jetëgjatësisë, sipas kërkimeve të gazetarit të “New York Times”, Dan Buettner, gjendet tek ushqimi. Janë disa praktika të ndjekura nga më të moshuarit e botës, që Buettner i ka studiuar në kuadër të një projekti me “National Geographic”.

Lexo tërë artikullin
Superperimet pranverore!

Superperimet pranverore!

Pranvera është këtu dhe ka ardhur koha që ju të rritni konsumimin e ushqimeve pranverore. Nëse u kushtoni vëmendje ushqimeve në supermarket ose treg, do të vëreni që janë përplot të mbushur me perime të gjelbra, siç janë shpargu, spinaqi,

Lexo tërë artikullin