Buka e shijshme e cila nuk ju shëndoshë: E shkëlqyeshme për diabetikët!

Buka e shijshme e cila nuk ju shëndoshë: E shkëlqyeshme për diabetikët!

Përbërësit: ▪ 1 qese tharmë (apo tharm i freskët sipas dëshirës) ▪ 500 ml ujë të vakët ▪ 500 g miell hikrre ▪ një lugë e vogël kripë ▪ një lugë e vogël sheqer ▪ 3 lugë vaj ulliri Përgatitja:

Lexo tërë artikullin
Makarona me shparguj

Makarona me shparguj

Përbërësit: ▪ 150 gr miell gruri (i ashpër) ▪ 1 vezë ▪ kripë ▪ 250 gr makarona ▪ 100 gr sallatë e përzier (miks fletësh sallatash) ▪ hudhër ▪ borzilok (ose manxuranë) ▪ gjalpë ▪ djathë parmixhano ▪ lëng perimesh

Lexo tërë artikullin
Akullore nga dredhëzat për vetëm 45 sekonda! (video)

Akullore nga dredhëzat për vetëm 45 sekonda! (video)

Ju nevojiten rreth 500 gramë dredhëza të ngrira, po aq jogurt, një lugë mjaltë dhe pak liker pemësh. Sipas dëshirës mund t’i shtoni edhe një kore limoni të grirë në rende apo nana. Të gjitha, pos likerit, qitni në blinder

Lexo tërë artikullin
Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video)

Supa më e shëndetshme me mish viçi, me perime dhe elb (video)

Përbërësit: ▪ 1 lugë vaj ulliri ▪ rreth 1 kg mish viçi të prerë në kube ▪ 4 patate të madhësisë mesatare (gjithashtu të prera në kube) ▪ 4 karota mesatare të prera në kube ▪ 1 qepë e vogël

Lexo tërë artikullin
Sallatë me speca

Sallatë me speca

Një sallatë e shijshme me speca të të gjithë ngjyrave. Mund ta shijoni si antipastë, mbushje për makaronat apo shoqëruese me mish apo shpendë. Përbërësit: ▪ 5 spec (të ngjyrave të ndryshme) ▪ 4 qepë ▪ 4 lugë gjelle vaj

Lexo tërë artikullin
Dreka e cila zbut thartirën e organizmit

Dreka e cila zbut thartirën e organizmit

Nevojiten: ▪ 1 qepë ▪ 2 speca të gjelbër dhe 2 të kuq ▪ 2 karota ▪ 500 ml domate të lëngshme ▪ 300 g mel ▪ erëza sipas shijes ▪ pak vaj, pak kripë dhe piper Përgatitja: Priteni një

Lexo tërë artikullin
Mënyra e re e gatimit të palapetave (video)

Mënyra e re e gatimit të palapetave (video)

Bëhuni kreativ dhe gatuani këto palapeta të LEHTA dhe me vrima.

Lexo tërë artikullin
Sonte për darkë Mish pule dhe 40 thelpinj hudhre

Sonte për darkë Mish pule dhe 40 thelpinj hudhre

Shikojeni videon dhe gatuani vetë këtë ushqim fenomenal. E gjitha që duhet të bëni është që të ndiqni atë që ndodh në këtë xhirim, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 1 zog pule ▪ rreth 50 g gjalpë ▪ 40 thelpinj hudhre

Lexo tërë artikullin
Kuzhinë: Tartuf tiramisu

Kuzhinë: Tartuf tiramisu

Lexo tërë artikullin
Bimët dhe mëlmesat për mbrojtje nga sëmundjet

Bimët dhe mëlmesat për mbrojtje nga sëmundjet

Herën tjetër kur të sëmureni, kapërceni shkuarjen te mjeku. Zgjidhja për problemet tuaja, besoni apo jo, gjendet në dollapët e kuzhinës. Gjyshërit tanë shpesh janë drejtuar nga bimët dhe mëlmesat për t’u mbrojtur nga sëmundjet. Nëse keni probleme shëndetësore apo

Lexo tërë artikullin

REKLAMA