Ja si të përgatisni gjellë me fasulje

Ja si të përgatisni gjellë me fasulje

Përbërësit 1 kg fasule 1 qepë 3 domate 2 hudhra 1 luge kripë 1 luge sheqer Hapat Fasulet i pastrojmë dhe i ndajmë në midis, qepën e premë në copa të imta dhe e vendosim në tenxhere për fërgim. Pas

Lexo tërë artikullin
Shafrani lufton kancerin

Shafrani lufton kancerin

Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lartë, është vënë re se ka shumë pak raste të kancerit në zorrë mes popullsisë. Një studim amerikan

Lexo tërë artikullin
Vaji i brokolit, fantastik për lëkurën

Vaji i brokolit, fantastik për lëkurën

Brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të konsumojmë, por shumë pak e dinin që është i mirë edhe për pamjen tonë të jashtme. Sidomos vaji i brokolit është i mrekullueshëm për lëkurën e fytyrës. Vaji që

Lexo tërë artikullin
Flija në saç, receta e zjarrtë e pasionit shqiptar

Flija në saç, receta e zjarrtë e pasionit shqiptar

Komuniteti shqiptar në Turqi ka nisur në Stamboll Festivalin e Flisë, në nder të një prej specialiteteve më të mira tradicionale të Shqipërisë dhe Kosovës. Flija është një gatim tipik shqiptar me brumë që kërkon shumë punë, mund dhe djersë.

Lexo tërë artikullin
Ushqime për shëndet të plotë!

Ushqime për shëndet të plotë!

Fasule dhe Pite Tortilla Merrni nje kanace me fasule te zeza konservuara. Ne nje tigan hidhni  pak vaj ulliri dhe nje thelb hudher, lereni te skuqet pak hudhra dhe hidhni fasulet, te cilat i keni kulluar me pare. Shtoni kripe

Lexo tërë artikullin
Bukë e shijshme me miell tërshëre, banane dhe arra, pa gluten

Bukë e shijshme me miell tërshëre, banane dhe arra, pa gluten

Meqë është një produkt natyral dhe pa konservues, rekomandohet ta konsumoni bukën me miell tërshëre në një periudhë maksimumi prej 4 ose 5 ditësh, në mënyrë që të mos prishet. Për shumë vite buka ka qenë baza e ushqimit në

Lexo tërë artikullin
Patate të shëndetshme, të pjekura, pikante dhe me erëza

Patate të shëndetshme, të pjekura, pikante dhe me erëza

Patatet e pjekura ose vetëm patatet, janë një burim energjie, pasi përbërja e tyre kryesore janë karbohidratet. Ato janë të pasura me fibra, kalium dhe vitaminë C. Më poshtë do të keni një recetë të mrekullueshme që mund ta përgatisni

Lexo tërë artikullin
Pijet që ju duhet t’i konsumoni këtë verë

Pijet që ju duhet t’i konsumoni këtë verë

Detoksifikues, antirrudhë, bukuri e flokëve dhe nxirrje trupit, janë pesë pije që duhet t’i provoni këtë verë. Të lehtë, të freksët dhe super të shëndetshëm, smoothie-t janë zëvendësues të mrekullueshëm të vakteve të verës, mëngjesit. Janë plot me vitamina dhe

Lexo tërë artikullin
Ushqimet që ju mbrojnë nga dielli

Ushqimet që ju mbrojnë nga dielli

Në verë bëhet akoma më e rëndësishme të kujdesesh për lëkurën, pasi rrezet e diellit nuk të falin dhe mund të shkaktojnë mjaft dëme. Të gjithë e dimë sa e rëndësishme është të vendosësh krem mbrojtës, por shumë pak janë

Lexo tërë artikullin
Disa këshilla praktike për gatimin

Disa këshilla praktike për gatimin

Një shefe kuzhine australian ju ndihmon të zgjidhni disa probleme të vogla në kuzhinë.  Justin tregon se si ti shpëtoni për shembull prerjres së qepës pa të djegur sytë. “Ka disa truke si të shpëtoni, si për shembull të vendosni

Lexo tërë artikullin

REKLAMA