Pulë me speca

Pulë me speca

Përbërësit: -200 gr mish pule; -Spec i gjelbër; -Salcë domatesh; -Salcë hudhëre; -50 gr oriz i zier;

Lexo tërë artikullin
Speca të mbushur me kërpudha

Speca të mbushur me kërpudha

Specat e mbushur dhe të plotësuar me erëza janë drekë e shkëlqyeshme kreshmore, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 8 speca ▪ 200 g kërpudha ▪ 500 g grurë ▪ 3 thelpinj hudhre ▪ 100 g domate ▪ 300 g presh ▪

Lexo tërë artikullin
Qofte me mozarealla

Qofte me mozarealla

Përbërësit: -250 gr mish të bluar; -Mozzarella; -2 patate të ziera; -1 vezë; -1 domat; -Sallatë e gjelbër; -1/2 qepës; -Spec i gjelbër;

Lexo tërë artikullin
Ja pse e kemi gatuar gabim orizin në shtëpi

Ja pse e kemi gatuar gabim orizin në shtëpi

Ndoshta do t’ju duket çudi nëse do t’u thoshin se e keni gatuar gabim orizin deri tani. Kur është formuar një shtresë orizi e trashë me ngjyrë kafe në fund të tenxheres, kemi menduar se kemi përdorur gabim raportin e

Lexo tërë artikullin
Peshk kocë në furrë

Peshk kocë në furrë

Përbërësit: 1 peshk kocë Domate të vogla Vaj ulliri Majdanoz 2 thelpinj hudhra Gjysmë gotë verë e bardhë Përgatija: Pasi pastrojmë pjesën e brendshme të peshkut, e mbushim me një tufë majdanoz dhe me thelpinjtë e hudhrës të ndara në

Lexo tërë artikullin
Ju prefroojmë: Spageti me agrume

Ju prefroojmë: Spageti me agrume

Përbërësit: 380 gr spageti 200 ml pana kuzhine 1 portokall 1 limon Majdanoz Kripë Përgatitja: Fillimisht ziejmë spagetit në një tenxhere me ujë me kripë. Në një tigan, pasi kemi larë mirë portokallin dhe limonin dhe i grijmë lëkurën. I

Lexo tërë artikullin
Biskota ylberi për fëmijët tuaj!

Biskota ylberi për fëmijët tuaj! I përditësuar

Përveç faktit që gatimi me fëmijët është argëtim, gjithashtu është edhe proces i mirë, pasi që fëmijët mësohen se si të jeni të pavarur. Përbërësit: – 300 gramë miell – ½ lugë gjelle sodë buke – 150 gramë gjalpë –

Lexo tërë artikullin
Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Mish pule me oriz. Drekë e shpejtë për tërë familjen (video)

Shikojeni këtë video dhe vetë gatuani këtë gjellë fenomenale. E gjitha që duhet të bëni është që të ndiqni veprimet që do t’i shihni në video-xhirim. E gjitha që duhet të bëni është që të përsërisni veprimet të cilat janë

Lexo tërë artikullin
Sallatë me thjerrëza, domate dhe qepë

Sallatë me thjerrëza, domate dhe qepë

Kjo sallatë është një pjatë e freskët dhe ju mund ta shërbeni atë si pjatë të dytë. Përbërësit ▪ 250 gr thjerrëza ▪ 2 lugë qepë e njomë (të grira) ▪ 6 lugë vaj ulliri (ekstra i virgjër) ▪ 10

Lexo tërë artikullin
Fasule me kumbulla të thara

Fasule me kumbulla të thara

Nevojiten: ▪ 500 gr fasule ▪ 1 lugë sodë buke ▪ 100 gr qepë të grira ▪ 10 gr. karotë të grirë në rende ▪ 1 lugë e vogël mëlmesë perimesh ▪ 12 kumbulla të thara ▪ 2 lugë vaj

Lexo tërë artikullin

REKLAMA