Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

A dëshironi të pregatisni një ëmbëlsirë të shijshme, që njëkohësisht të jetë e lirë dhe jo më shumë përbërës? Mendoni se është ve vështirë, apo më keq akoma, e pamundur? Atëherë ju themi se kjo recetë japoneze bën për ju. Për

Lexo tërë artikullin
Kadaif me kikirikë

Kadaif me kikirikë

Përbërësit: 3 vezë, – rreth 3-4 dl ujë të vakët, – 900 g miell të bluar egër. Për fill:  500 g kikirikë të pjekur. Për sherbet: – 1 kg sheqer, – 1,3 l ujë, – lëng nga gjysmë limoni. Përgatitja: Vezët

Lexo tërë artikullin
Kek i freskët, përgatitet për 10 minuta

Kek i freskët, përgatitet për 10 minuta

A ju ka ndodhur ndonjë ditë të keni pasur dëshirë të madhe për një kek të freskët? Kjo është një recetë, që do të ju marrë kohë vetëm 10 minuta. Për shije as që diskutohet. Përbërësit: 250 gr biskota sipas

Lexo tërë artikullin
Supë nga panxhari dhe molla me selino

Supë nga panxhari dhe molla me selino

Përbërësit: 500 g panxhar të kuq, ▪ ¼ e një selinoje, ▪ 2 karota, ▪ 1 qepë, ▪ Sipas shijes, qimon (Cuminimcyminum) të bluar, ▪ 1 lugë të vogël vaj ulliri, ▪ 2 mollë të tharta të vogla, ▪ 1

Lexo tërë artikullin
“Rrno për me gatue” eventi që mblodhi në Tiranë ekspertë të kuzhinës

“Rrno për me gatue” eventi që mblodhi në Tiranë ekspertë të kuzhinës

Kulinaria shqiptare është e pasur, e hershme dhe plot vlera. Por kohët e fundit restorantet shqiptare ofrojnë më tepër kuzhinë të huaj. Eventi “Rrno për me gatue” mblodhi në Tiranë 12 gjyshe, pjatat e të cilave u rikrijuan nga 12

Lexo tërë artikullin
Hummus, një produkt jashtëzakonisht i shëndetshëm

Hummus, një produkt jashtëzakonisht i shëndetshëm

Cka është Hummus nga Noa? Është një “kremë” kryesisht e bërë nga qiqra fasule me proteina shumë të larta, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë të shëndetshëm që është bërë shumë i famshëm në mbarë botën gjatë këtyre dy

Lexo tërë artikullin
Pure hurmash dhe të tjera përdorime të frutit të vjeshtës në kuzhinë

Pure hurmash dhe të tjera përdorime të frutit të vjeshtës në kuzhinë

Në daljen e tyre të parë, provojmë vetëm hurmat me farë! Me kalimin e ditëve, u jemi afruar hurmave të buta (apo të qullëta) që duan pak më tepër kohë të piqen! E keqja e këtyre të fundit është se

Lexo tërë artikullin
Sallata më e lehtë me tranguj dhe susam

Sallata më e lehtë me tranguj dhe susam

Sallata më e lehtë që e keni bërë ndonjëherë është kjo me tranguj dhe susam. Është një sallatë aziatike shumë e lehtë për tu përgatitur dhe e lehtë për organizmin tuaj. Përbërësit: 2 tranguj të prerë shumë hollë; 2 lugë

Lexo tërë artikullin
Supë gështenje në ditët e vjeshtës

Supë gështenje në ditët e vjeshtës

Përbërësit: 8 gota me lëng pule 500 gr – 1 kg gështenja të qëruara 1 qepë të grirë majdanoz të freskët 2 thelpinj hudhër 1 gjethe dafinë ½ filxhan me ajkë qumështi ose pana ¾  e lugës me sheqer kripë

Lexo tërë artikullin
Si të përgatitni petulla

Si të përgatitni petulla

Për 4-5 persona duhen: Miell 2 gota uji, kos 1 gote uji, vezë 1 kokerr, kripe, sode 1/2luge kafeje, vaj 2 filxhane kafeje Procedura: Në një tas porcelani vendosen vezë, kos, kripë dhe yndyrë, rrihen mirë dhe shtohet miell i përzier me pak sodë.

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
10°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...