Sallatë greke me sardele

Sallatë greke me sardele

Një pjatë e veçantë dhe një mënyrë ndryshe e shijimit të sardeleve. Përbërësit: – 3 lugë lëng limoni, – 2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër, – 1 thelb hudhre i grirë imët, – 2 lugë rigon të thatë, –

Lexo tërë artikullin
Receta për qofte me salcë specash

Receta për qofte me salcë specash

Provoni qofte me specat plot ngjyra. Ndoshta është receta e duhur për personat që u janë mërzitur recetat tradicionale të qofteve. Përbërësit: 400 gr mish të grirë viçi 30 gr djathë kaçkavall i grirë 2 lugë gjelle galetë 1 vezë

Lexo tërë artikullin
Receta si të përgatisni chicken fingers

Receta si të përgatisni chicken fingers

Chicken fingers mund t`i përgadisni në kushte shtëpie. Përbërësit: 700 gr mish pule Për sos: 2 vezë Gjysmë gote miell Gjysmë gote nisheste 1 shishe uje mineral 1 lugë çaji karbonat Kripë Biber i zi Hapat: Për sos të gjithë

Lexo tërë artikullin
8 receta sallate

8 receta sallate

Pavarësisht dëshirës, humorit apo vaktit, kjo lloj sallate të “ndriçon” tavolinën. Bëni bashkë çdo lloj përbërësi që keni dëshirë të hani dhe mund të bëni pastën-sallatë që kishit në mend. Ziejeni pastën derisa të jetë al dente, kullojeni, kalojeni shpejt

Lexo tërë artikullin
Supë pule

Supë pule

Përbërësit: 400 gr mish pule 2 karrota Pak magdanoz Pak rrënjë selinoje kripë piper i zi veget 2 l ujë Fide të supës Hapat: Në ujë qesim mishin e pulës, karroten, rrënjën e selinos, kripën, piperin e zi, vegetën sipas

Lexo tërë artikullin
Çfarë të përgatitni për darkë

Çfarë të përgatitni për darkë

Në një kohë kur diellin e zënë retë dhe bie shi, nevojiten këshillat për një darkë të shijshme… Përbërësit: Katër qepë Yndyrë Mish viçi Biber të zi, biber të kuq Tre patate Erëza Xhenxhefil Hudhër të grirë Qepët duhet grirë 

Lexo tërë artikullin
Biskota për fëmijë

Biskota për fëmijë

Këto biskota me forma të ndryshme do jenë ushqimi i ri i preferuar për fëmijët tuaj! Hidhni sheqer pluhur mbi për dekorim. Përbërësit: 250 gr miell 70 gr sheqer 1 lugë e mesme pluhur pjekurinash 120 gr gjalpë 1 vezë

Lexo tërë artikullin
Toptha Raffaelo pa sheqer

Toptha Raffaelo pa sheqer

Do t’i përgatitni lehtë, por edhe do t’i hani shpejt. Përbërësit: – 300 g djathë kremoz, – 50 g mjaltë, – 2 lugë qumësht pluhur, – 2 lugë vaj kokosi, – 120 g miell kokosi, – 30 lajthi të pjekura.

Lexo tërë artikullin
Sallatë me speca

Sallatë me speca

Përbërësit: gjysmë kg speca te kuq 2,5 gota jogurt 4 copa hudhër kripë Përmbi: 1 lugë gjalpë 1 lugë vaj vegjetal 1 lugë çaji biber i kuq Hapat: Specat i vendosni në një enë për pjekje në furrë. Pas pjekjës

Lexo tërë artikullin
Speca të kuq të mbushur me djathë dhe erëza

Speca të kuq të mbushur me djathë dhe erëza

Mbushni edhe ju specat në mënyrën më pak të zakonshme dhe kënaquni me shijen e lehtë të gjellës së preferuar… Përbërësit: – speca gogozhare (të trashë), – djathë feta, – domate, – spec djegës, – rozmarinë, – rigon, – djathë

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...