Biskota me gjalpë kikirikësh

Biskota me gjalpë kikirikësh

Përbërësit: ▪ 225 gram gjalpë kikirikësh ▪ 225 gram sheqer i lëngët ▪ Një ve ▪ Miell ▪ Vaj Përgatitja: Përzieni gjalpin dhe sheqerin e lëngët dhe më pas thyeni një vezë. Vazhdoni të përzini mirë, deri masa të bëhet

Lexo tërë artikullin
Supë me thjerrëza kundër virozave të vjeshtës

Supë me thjerrëza kundër virozave të vjeshtës

Një racion me supë me thjerrëza plotëson pothuaj të gjithë nevojën tuaj ditore për hekur. Supa me thjerrza përbën një vakt të shëndetshëm për këdo që e konsumon, jo vetëm për vlerat shëndetsore që ka por edhe për efektet mbrojtëse

Lexo tërë artikullin
Patëllxhani i gatuar ‘Baba ganoush’

Patëllxhani i gatuar ‘Baba ganoush’

Përbërësit 1 kg patellxhan 100 gr tahin 1 lëng limoni 2 thelbinjë hudhër 100 ml vaj ulliri Hapat Patëllxhani piqet në furrë deri në zbutje të tij. Më pas mblidhet tuli i patëllxhanit dhe kombinohet me tahin, vaj ulliri dhe

Lexo tërë artikullin
10 këshilla për të paketuar dhe transportuar drekën

10 këshilla për të paketuar dhe transportuar drekën

Çanta juaj mban akoma erë nga supa që iu është derdhur dje ndërsa kishit marrë me vete ushqimin në punë, ndërsa makaronat janë derdhur në çantën tuaj! Ndodh shpesh që të mos e paketojmë siç duhet ushqimin, por këshillat e

Lexo tërë artikullin
Pulë e mbushur me oriz

Pulë e mbushur me oriz

Përbërësit 1 pulë afro 1 ½ kg 1 filxhan çaji oriz (basmati) 100 gr gjalpë 1 qepë 1 lugë mustardë (senf) kripë piper vegete rozmarine të freskët ose të tharë Hapat Pula pastrohet, fshihet, lyhet nga të gjitha anët me

Lexo tërë artikullin
Receta Unike – Bukë shtëpie me domate dhe borzilok

Receta Unike – Bukë shtëpie me domate dhe borzilok

Kjo bukë shtëpie e lehtë dhe e ëmbëlsuar nga borziloku, merr një nuancë shijeje të athët nga domatet e thara në diell. Fantastike në shije ashtu edhe në vlera. Buka e shtëpisë me domate të thara dhe borzilok është tejet

Lexo tërë artikullin
Detox i vjeshtës

Detox i vjeshtës

Kur stinët ndryshojnë, organizmi jonë kërkon më shumë vëmendje. Fillimi i vjeshtës është një moment ku duhet të nisim një proces detoksifikimi. Një ndihmë e rëndësishme vjen nga kopshti, me shumë prodhime të mira dhe të shëndetshme që nuk duhet

Lexo tërë artikullin
Biskota me nutelle

Biskota me nutelle

Biskota të shpejta dhe shumë të shijshme sidomos për të vegjlit që e adhruojnë nutellën. Bëjini bashkë me to që të merrni dopio argëtim. Përbërësit 85 gr sheqer 150 gr miell sheqer pluhur 1 lugë e vogël maja 100 gr çokollatë (copëza) pak kripë 1 vezë Nutella

Lexo tërë artikullin
Tavë dheu Tiranëse

Tavë dheu Tiranëse

Përbërësit 450 gr mish viçi 250 gr gjizë 1 qepë 100 gr gjalpë 1 luge miell vaj ulliri kripë piper spec i kuq djegës Hapat Si fillim, presim mishin e viçit dhe qepen në kubik dhe i kavërdisim në tigan

Lexo tërë artikullin
Vezë të ziera të shoqëruara me Kos

Vezë të ziera të shoqëruara me Kos

Servirini vezët e ziera me kos dhe hudhra për t’i bërë akoma më të shijshme. Një recetë e lehtë në përgatitje që mund ta shërbeni për mëngjes apo për darkë Përbërësit 350 gr kos 6 vezë 3 thelpinj hudhër 1 lt ujë 1 lugë

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...