Fasule me kumbulla të thara

Fasule me kumbulla të thara

Nevojiten: ▪ 500 gr fasule ▪ 1 lugë sodë buke ▪ 100 gr qepë të grira ▪ 10 gr. karotë të grirë në rende ▪ 1 lugë e vogël mëlmesë perimesh ▪ 12 kumbulla të thara ▪ 2 lugë vaj

Lexo tërë artikullin
Sallatë fenomenale me mish pule, vetëm për 10 minuta (video)

Sallatë fenomenale me mish pule, vetëm për 10 minuta (video)

Përbërësit: ▪ 2 lugë vaj ▪ 1 file mish pule ▪ 1 spec i kuq i prerë në feta të holla për së gjati ▪ 1 spec i verdhë i prerë gjithashtu për së gjati ▪ 1 qepë madhësie mesatare

Lexo tërë artikullin
Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Krejtësisht e thjeshtë: Spinaqi i freskët me brumë shtëpie

Përbërësit: ▪ 500 g spinaq i freskët ▪ 4 vezë ▪ 500 g brumë shtëpie ▪ ½ lugë përzierje të erëzave me piper ▪ ½ lugë erëza ▪ krip, vaj ulliri Përgatitja:  Brumin zieni. Spinaqin lajeni dhe copëtojeni në pjesë

Lexo tërë artikullin
Hani barishte, të jetoni gjatë, shmangini produktet me listë të gjatë përbërësish

Hani barishte, të jetoni gjatë, shmangini produktet me listë të gjatë përbërësish

Eliksiri i jetëgjatësisë, sipas kërkimeve të gazetarit të “New York Times”, Dan Buettner, gjendet tek ushqimi. Janë disa praktika të ndjekura nga më të moshuarit e botës, që Buettner i ka studiuar në kuadër të një projekti me “National Geographic”.

Lexo tërë artikullin
Superperimet pranverore!

Superperimet pranverore!

Pranvera është këtu dhe ka ardhur koha që ju të rritni konsumimin e ushqimeve pranverore. Nëse u kushtoni vëmendje ushqimeve në supermarket ose treg, do të vëreni që janë përplot të mbushur me perime të gjelbra, siç janë shpargu, spinaqi,

Lexo tërë artikullin
Ushqimet dhe ilaçet që nuk duhet të konsumohen së bashku

Ushqimet dhe ilaçet që nuk duhet të konsumohen së bashku

Disa ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë efekte anësore të rrezikshme. Dr Aisling Hillick, ka treguar për “Mirror” se cilat janë këto ushqime: Bananet Bananet duhet t`i shmangni nëse merrni

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
23°
23°
Tue
20°
Wed
19°
Thu
22°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE