Salcë e shpejtë për shpageta e Jamie Oliverit

Salcë e shpejtë për shpageta e Jamie Oliverit

Britaniku karizmatik, i cili famën e ka arritur me receta të shpejta, të shijshme dhe të shëndetshme, të cilat çdokush mund t’i përgatisë, madje edhe nëse nuk është mjeshtër në kuzhinë, kohë më parë ka publikuar bash një të tillë

Lexo tërë artikullin
Sallatë me rukola dhe krahë pule

Sallatë me rukola dhe krahë pule

Kjo sallatë me krahë pule dhe rukola ka një shije të mrekullueshme. Përgatitet për 20 minuta dhe është e paraparë të shërbehet për tre persona. Përbërësit: Krahë pule, 100 gr sallatë jeshile, 100 gr rukola, 100 gr djathë i bardhë,

Lexo tërë artikullin
Kuleçë të ëmbël shtëpie – receta e ngrohtë me aromë të mrekullueshme

Kuleçë të ëmbël shtëpie – receta e ngrohtë me aromë të mrekullueshme

Aromë e mirë dhe butësi e jashtëzakonshme, këto janë dy karakteristikat e para që të vijnë në mendje kur përmendet brumi i kuleçëve. Me forma nga më të ndryshmet, por me një shije që nuk ngatërrohet me asgjë tjetër, kuleçtë

Lexo tërë artikullin
Fërgesë e ngrohtë me gjizë e hudhra, receta me shije të përsosur

Fërgesë e ngrohtë me gjizë e hudhra, receta me shije të përsosur

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në treva të ndryshme ajo shijon në mënyrë fantastike në të gjitha recetat e saj. Më poshtë një recetë unike dhe të

Lexo tërë artikullin
Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane për të gjitha stinët e vitit

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane për të gjitha stinët e vitit

Kjo ëmbëlsirë me çokollatë është vërtet shumë e shijshme. Provoni ta gatuani dhe miqtë tuaj do të mbeten të kënaqur. Përbërësit: – 250 g biskota integrale të bluara; – 100 g gjalpë; – 400 g çokollatë për zierje; – 200

Lexo tërë artikullin
Sallatë me lakër të bardhë dhe kos – Mrekulli për shijen dhe shëndetin

Sallatë me lakër të bardhë dhe kos – Mrekulli për shijen dhe shëndetin

Lakrat e bardha në këtë periudhë janë në çdo treg fruta perimesh. Përveç shijes së veçantë, lakra ka nivelet më të larta të antioksidantëve mes perimeve, duke e shndërruar në një zgjedhje shumë të shëndetshme. Recetat me këtë perime janë

Lexo tërë artikullin
Gurabija të buta me djathë

Gurabija të buta me djathë

Përbërësit: 2 vezë; – 2 lugë kripë; – 250 gramë jogurt; – 150 gramë djathë të freskët; – erëza sipas dëshirës (rozmarinë, borzilok…); – 200 gramë djathë të fortë të grirë në rende; – 1 qese pluhur për ëmbëlsira; –

Lexo tërë artikullin
Oriz me kungulleshka dhe djathë, shija më e mirë e stinës

Oriz me kungulleshka dhe djathë, shija më e mirë e stinës

Gatimet me oriz dhe sidomos kur përmbajnë djathë janë gjithnjë të preferuara për nga shija e mrekullueshme që dhurojnë. Jo vetëm i shijshëm, orizi është ndër ushqimet më të pasura me fibra të cilat ndihmojnë trupin të qëndrojë gjithnjë i

Lexo tërë artikullin
Speca të mbushura me fërgesë, kombinim i shijes së përsosur

Speca të mbushura me fërgesë, kombinim i shijes së përsosur

Specat e skuqur ashtu si edhe fërgesa janë ndër gatimet më të preferuara të shqiptarëve. Me një shije unike dhe tipike tradicionale ato të kënaqin nepsin dhe oreksin teksa shërbehen në tryezë. Më poshtë një kombinim fantastik të specave të

Lexo tërë artikullin
Brokoli të pjekur në furrë në vetëm 20 minuta

Brokoli të pjekur në furrë në vetëm 20 minuta

Brokoli i marinuar me vaj ulliri, lëng limoni dhe kripë është një mrekulli për shijen edhe si sallatë. Por shija e tij bëhet akoma edhe më e fortë kur po me këtë përzierje ju e piqni në furrë. Degëzat e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA