Pulë e mbushur me oriz

Pulë e mbushur me oriz

Përbërësit 1 pulë afro 1 ½ kg 1 filxhan çaji oriz (basmati) 100 gr gjalpë 1 qepë 1 lugë mustardë (senf) kripë piper vegete rozmarine të freskët ose të tharë Hapat Pula pastrohet, fshihet, lyhet nga të gjitha anët me

Lexo tërë artikullin
Receta Unike – Bukë shtëpie me domate dhe borzilok

Receta Unike – Bukë shtëpie me domate dhe borzilok

Kjo bukë shtëpie e lehtë dhe e ëmbëlsuar nga borziloku, merr një nuancë shijeje të athët nga domatet e thara në diell. Fantastike në shije ashtu edhe në vlera. Buka e shtëpisë me domate të thara dhe borzilok është tejet

Lexo tërë artikullin
Detox i vjeshtës

Detox i vjeshtës

Kur stinët ndryshojnë, organizmi jonë kërkon më shumë vëmendje. Fillimi i vjeshtës është një moment ku duhet të nisim një proces detoksifikimi. Një ndihmë e rëndësishme vjen nga kopshti, me shumë prodhime të mira dhe të shëndetshme që nuk duhet

Lexo tërë artikullin
Biskota me nutelle

Biskota me nutelle

Biskota të shpejta dhe shumë të shijshme sidomos për të vegjlit që e adhruojnë nutellën. Bëjini bashkë me to që të merrni dopio argëtim. Përbërësit 85 gr sheqer 150 gr miell sheqer pluhur 1 lugë e vogël maja 100 gr çokollatë (copëza) pak kripë 1 vezë Nutella

Lexo tërë artikullin
Tavë dheu Tiranëse

Tavë dheu Tiranëse

Përbërësit 450 gr mish viçi 250 gr gjizë 1 qepë 100 gr gjalpë 1 luge miell vaj ulliri kripë piper spec i kuq djegës Hapat Si fillim, presim mishin e viçit dhe qepen në kubik dhe i kavërdisim në tigan

Lexo tërë artikullin
Vezë të ziera të shoqëruara me Kos

Vezë të ziera të shoqëruara me Kos

Servirini vezët e ziera me kos dhe hudhra për t’i bërë akoma më të shijshme. Një recetë e lehtë në përgatitje që mund ta shërbeni për mëngjes apo për darkë Përbërësit 350 gr kos 6 vezë 3 thelpinj hudhër 1 lt ujë 1 lugë

Lexo tërë artikullin
Tart Kek

Tart Kek

Përbërësit 2 vezë 1 gotë të çajit qumësht 1 gotë të çajit vaj 1 gotë të çajit sheqer 50 gr kakao 2 lugë të çajit Pluhur pjekje vanilje 3 gota të çajit miell Hapat Vezët dhe sheqerin përzieni rreth 4

Lexo tërë artikullin
Supë me jogurt dhe mish

Supë me jogurt dhe mish

Përbërësit 1 luge te gjelles jogurt 1 luge te gjelles miell gjysme limon 1.5 gote ujë copa mishi Hapat Të gjitha përzieni në mikser (pervec mishit). Zieni në temperature mesatare dhe përzieni me kutlaç. Qoftet e përgatitura fërgoni dhe hidhni

Lexo tërë artikullin
Byrek me pulë

Byrek me pulë

Një byrek i shijshëm me pulë që përmban edhe karota, bizele dhe selino. Përbërësit 450 gr gjoks pule (pa lëkurë dhe kocka, prerë në kube) 1 filxhan karotë (të prera hollë) 1 filxhan bizele (jeshile, të ngrira) 1/2 filxhan selino (e prerë hollë) 1/3 filxhan gjalpë 1/3 filxhan qepë (të prera)

Lexo tërë artikullin
Si t’i pjekni në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

Si t’i pjekni në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar këtë video, gatuani ëmbëlsirën e përsosur vjeshtore në furrë, transmeton Telegrafi. Për fillim ju

Lexo tërë artikullin