Calzone me proshutë dhe djathë

Calzone me proshutë dhe djathë

Përbërësit: • 1 pako petë të gatshme drejtkëndore • 200 g gjizë • djathë me feta të holla e të buta • 150 g proshutë e zier në feta ose kuba • kripë e piper i zi Përgatitja: Shtojmë petët

Lexo tërë artikullin
Maza e zier, receta që mbahej sekret nga nënat shqiptare

Maza e zier, receta që mbahej sekret nga nënat shqiptare

Maza e Zier është një traditë e vjetër e Shqipërisë së Veriut, shumë e shijshme veçanërisht në këto ditë të ftohta dimri, i cili sapo ka ardhur. Receta e së cilës, në kohët e hershme mbahej sekret nga gratë e

Lexo tërë artikullin
Mollë të pjekura në furrë me arra dhe kanellë

Mollë të pjekura në furrë me arra dhe kanellë

Mollët janë mbretëreshat e çdo stine. Të kuqe flakë plot lëng, të gjelbra pak të athëta, apo të verdha të ëmbla ato na tërheqin përherë me shijen e tyre fantastike. Të gatuara në receta të ndryshme ëmbëlsirash, ato përherë mbëten

Lexo tërë artikullin
Ushqimet që ju bëjnë të ndjeheni të uritur

Ushqimet që ju bëjnë të ndjeheni të uritur

Shpesh na ndodhë që kemi përfunduar ushqimin megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hajmë diçka të vogël. E kjo nuk ka të bëj me sasinë që keni ngrënë apo në qoftë se keni ngrënë shpejtë apo ngadalë. Që

Lexo tërë artikullin
Fasulja në mënyrën pak më ndryshe

Fasulja në mënyrën pak më ndryshe

Përbërësit: ▪ 1 qepë e madhe ▪ 2 thelpinj hudhre ▪ 1 spec djegës ▪ 1 lugë piper të kuq ▪ 1 lugë senf ▪ 600 gram fasule të larme ▪ 2 lugë salcë me erëza ushqimi ▪ ½ litri

Lexo tërë artikullin
Ja si të përgatisni llokuma me kaçkavall

Ja si të përgatisni llokuma me kaçkavall

Përbërësit 1 gotë jogurt 1 gotë të çajit kaçkavall nerende 1 gotë të çajit djathë gjysmë gote ujë 1 Pluhur pjekje miell Hapat Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë të thellë. Do ta përfitojmë një brumë të butë,

Lexo tërë artikullin
Llazanja Primo

Llazanja Primo

Përbërësit për 4-5 persona: 3 gota miell, 3 kokrra vezë, 200 gramë mish i grirë, 2 kokrra qepë, 2 lugë gjelle salcë, 3-4 lugë gjelle yndyrë, kripë, piper, dafinë, pak gjalpë.   Për salcën e bardhë: 2 lugë gjelle miell,

Lexo tërë artikullin
Gjevreka

Gjevreka

Përbërësit: 2 gota qumësht gjysmë gote vaj vegjetal 125 gr gjalpë ose margarinë 1 vezë gjysmë majë të thatë 3 lugë të gjellës sheqer 1 lugë të gjellës kripë miell Hapat: I përziejmë të gjithë përbërësit dhe brumin e lëmë

Lexo tërë artikullin
Receta tradicionale për çokollatë të ngrohtë!

Receta tradicionale për çokollatë të ngrohtë!

Përbërësit: – 400 ml qumësht, – 100 g çokollatë të zezë, – Pak kripë deti, – 1 lugë supe karamele, – Krem për zbukurim Përgatitja: Në një enë të thellë qitni qumështin të vlojë, shtoni çokollatën e zezë dhe pak

Lexo tërë artikullin
Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Aroma e fortë dhe mprehtësia e piperit të gjelbër shkojnë perfekt me copën më të butë të mishit të viçit. Nevojiten: ▪ 400 g biftek, ▪ 0,2 dl ajkë e ëmbël, ▪ 30 g piper të gjelbër i bluar trashë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA