Një histori e vërtetë në këngë, Armant publikon projektin e parë ‘Ministra’ (Video)

Një histori e vërtetë në këngë, Armant publikon projektin e parë ‘Ministra’ (Video)

Ndonëse është kënga e parë, Armant vjen fuqishëm me një projekt të realizuar me muzikë nga Xhesi Kanani e tekst nga Armant Daja, projekt videoklipi nga Samir Ramadani i cili është njëkohësisht dhe menaxher i tij. Xhirimet janë kryer nga

Lexo tërë artikullin
Bomba shqiptare djeg Napolin, realizon fotosesion në bregdetin italian

Bomba shqiptare djeg Napolin, realizon fotosesion në bregdetin italian

Njihet si një nga femrat më karizmatike shqiptare që jetojnë në diasporë, e bëhet fjalë për Miki Lushtakun drenicaken e zjarrtë që gjithmonë dinë të sjellë vëmendje ngado që udhëton. Ka zgjedhur kështu shtetin italian e më saktësisht qytetin e

Lexo tërë artikullin
Njihuni me këngëtarin e hiteve, Burim Mehmeti nuk din të ndalet (Video)

Njihuni me këngëtarin e hiteve, Burim Mehmeti nuk din të ndalet (Video)

Burim Mehmeti është këngëtar i njohur. Nis karrierën si baterist në orkestrën e mirënjohur “Modul”, ku ndërkohë ka krijuar dhe tekstet e këngëve. Si këngëtar, Burimin e shijojmë që nga viti 2007, ku nga ky vit ka arritur sukses të

Lexo tërë artikullin
`Mos prit`, vjen kënga e dashurisë nga Grupi Pishat (Vetoni&Bujari) (Video)

`Mos prit`, vjen kënga e dashurisë nga Grupi Pishat (Vetoni&Bujari) (Video)

Grupi i njohur kosovarë Pishat kanë publikuar projektin e tyre të ri të cilin e kanë titulluar ‘Mos prit’ një këngë ritmike e kënduar nga Veton Mushkolaj dhe Bujar Osaj që të dy nga qyteti i Deçanit por që prej

Lexo tërë artikullin
Mbahuni se vjen Zana…ja projekti i saj i ri (Video)

Mbahuni se vjen Zana…ja projekti i saj i ri (Video)

Zana është vetëm 17 vjeçe e lindur dhe e rritur në Suedi mirëpo me prejardhje nga Kosova, e ky emër i ri i skenës duket si një konkurencë e fuqishme e estradës shqiptare. Pasiqë në projektin e parë ka ardhur

Lexo tërë artikullin
Një këngë plot ritëm vere, ja projekti i fundit i Artesa Retkocerit (Video)

Një këngë plot ritëm vere, ja projekti i fundit i Artesa Retkocerit (Video)

Një këngë verore e ritmike e realizuar në mënyrë profesionale me muzikë e orkestrim nga Labinot Mezini e tekst të Fadil Topallit po rikthehet në skenë këngëtarja e njohur e muzikës argëtuese dhe popullore Artesa Retkoceri. Kënga titullohet ‘Ti zemër

Lexo tërë artikullin
Asim Gashi vjen me albumin e ri kësaj radhe REMIX

Asim Gashi vjen me albumin e ri kësaj radhe REMIX

Asim Gashi vjen me albumin e ti te ri muzikor REMIX

Lexo tërë artikullin
Asim Gashi plot ritëm për verë, së shpejti do t’i publikojë 7 këngë në versionin ‘remix’

Asim Gashi plot ritëm për verë, së shpejti do t’i publikojë 7 këngë në versionin ‘remix’

Në këtë album, Asim Gashi ka riinterpretuar disa nga këngët më të njohura shqiptare dhe këtë gjë e bëri në formën më të mirë. Por, të rejat nga ai në aspektin profesional nuk mbarojnë me kaq. https://www.facebook.com/100007090337640/videos/2112625588983765/ Përmes një postimi

Lexo tërë artikullin
Dj Arbi, kosovari i famshëm që arriti të përformojë në clubet më të njohura botërore!

Dj Arbi, kosovari i famshëm që arriti të përformojë në clubet më të njohura botërore!

Bëhët fjalë për Dj-in kosovarë Dj Arbi i cili ka arritur të përformojë në clubet me të njohura botërore konkretishtë zvicerrane! Kishte filluar herët të ketë dashni për muziken hip hop dhe pas shum kohë dashurie për këtë zhander arrinë

Lexo tërë artikullin
Reperi Bala publikon këngën `Bebe`

Reperi Bala publikon këngën `Bebe`

Është reper i ri në skenën shqiptare por që ka talent. Fjala është për repartistin i njohur me emrin artistik Bala që ka publikuar këngën e re, të quajtur ‘Bebe’. Kënga është prodhim i studios Redbox dhe me tekst të

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
17°
21°
Wed
22°
Thu
22°
Fri
12°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE