Qeveria e Maqedonisë angazhoi ministritë të realizojnë së paku një aksion ekologjik për këto tre muaj

Qeveria e Maqedonisë angazhoi ministritë të realizojnë së paku një aksion ekologjik për këto tre muaj

Qeveria e Maqedoni angazhoi ministritë, organet në përbërjen e tyre dhe organet e pavarura qeveritare, që gjatë këtij muaji dhe dy muajve në vijim të realizojnë së paku një aksion ekologjik. Qeveria në seancën e 109, që u mbajt të

Lexo tërë artikullin
Tre këmbësorë të lënduar nga tre aksidente në Shkup, Ohër dhe Manastir

Tre këmbësorë të lënduar nga tre aksidente në Shkup, Ohër dhe Manastir

Tre këmbësorë u lënduan rëndë pasi u goditën nga makina në tre aksidente rrugore dje në Shkup, Ohër dhe Manastir, njoftojnë nga Ministria e Brendshme. Mbrëmjen, në sheshin “Aleksandri i Maqedonisë”, ka ndodhur një nga aksident ku është lënduar një

Lexo tërë artikullin
VMRO do të protestojë sot në Veles

VMRO do të protestojë sot në Veles

VMRO sot do të organizojë protest në Veles. Nga kjo parti përmes kumtesës bëjnë thirrje deri tek gjithë qytetarët që të bashkohen për të shpëtuar shtetin nga LSDM. Partia opozitare thotë se ikja nga vendi po bëhet gjithnjë e më

Lexo tërë artikullin
Mickoski: Zaev ikën nga debati për shkak të paaftësisë së tij

Mickoski: Zaev ikën nga debati për shkak të paaftësisë së tij

Lideri i VMRO-DPMN-së, Hristijan Mickoski u takua sot me anëtarët dhe mbështetësit e kësaj partie në Krushevë, ku diskutoi për situatën aktuale politike si dhe gjendjen aktuale të dëmshme ekonomike, që sipas tyre, po e zbaton LSDM. Ne nuk do

Lexo tërë artikullin
Wikileaks nxjerrë dokumente: Dimitrov agjent i mbrojtur i CIA-s!

Wikileaks nxjerrë dokumente: Dimitrov agjent i mbrojtur i CIA-s!

Në faqen e Wikileaks janë publikuar të dhëna që kanë të bëjnë me ministrin e jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov. Sipas këtyre dokumenteve që nuk dihet akoma se a janë autentike thuhet se Dimitrov ka qenë operativ i fshehtë i

Lexo tërë artikullin
Shkrumbohet nga zjari një shtëpi në Dobrishte të Tetovës

Shkrumbohet nga zjari një shtëpi në Dobrishte të Tetovës

Më 16 dhjetor 2018 rreth orës 4 pas mesnate në fshatin Dobrishte të Tetovës është kapluar nga zjarri shtëpia në pronësi të I.T.(59), me ç’rast është djegur kati i parë i shtëpisë, garazhi dhe një makinë e tipit ‘Ford Fokus’

Lexo tërë artikullin
Gjorçev: Eksod i paparë, nga Maqedonia po shpërngulen familje të tëra

Gjorçev: Eksod i paparë, nga Maqedonia po shpërngulen familje të tëra

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM thonë se për shkak të paaftësisë së Qeverisë së Zaevit në Maqedoni po ndodh eksodi madh i shpërnguljeve të të rinjve. Nga atje thonë se ditëve të fundit, javëve dhe muajve jemi dëshmitarë të një eksodi

Lexo tërë artikullin
Serbi, autobusi me targa të Maqedonisë del nga rruga, 3 të vdekur dhe 32 të lënduar

Serbi, autobusi me targa të Maqedonisë del nga rruga, 3 të vdekur dhe 32 të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur sot pas mesnate rreth orës 1:45 minuta në afërsi të Leskovacit, Serbi ku një autobus me targa të Maqedonisë ka dalë nga rruga për shkaqe ende të panjohura dhe për pasojë kanë humbur jetën 3 persona

Lexo tërë artikullin
500 euro gjobë për shitësit dhe përdoruesit e mjeteve piroteknike

500 euro gjobë për shitësit dhe përdoruesit e mjeteve piroteknike

Ministria e Punëve të Brendshme u bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat ligjore dhe të bashkëpunojnë me policinë nëse vërejnë persona të cilët shesin mjete piroteknike dhe t’i paraqesin te nëpunësit policorë personalisht ose përmes numrit falas të telefonit

Lexo tërë artikullin
Skandal në zgjedhjet për Kryetar të SHGM-së

Skandal në zgjedhjet për Kryetar të SHGM-së

Siç informon Kanal 5, zgjedhjeve të sotme i paraprinë ngjarje të dyshimta. Fillimisht, Këshilli Drejtues solli vendim jolegjitim pa kourum dhe jo statutar se 5 Dhjetori 2018, është dita e fundit për regjistrim të anëtarëve të SHGM-së që do të

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
0°
0°
Mon
-4°
Tue
-1°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE