Shkup, marsh i paqës për Srebrenicën

Shkup, marsh i paqës për Srebrenicën

Nën moton “Mos e harro Srebrenicën” sot u zhvillua marshi i paqës për viktimat nga masakra e mijëra bosnjakëve në Srebrenicë. Komuniteti boshnjak në Shkup përkujton 11 korrikun, ditën e gjenocidit në Srebrenicë me çka nderoi viktimat e masakërës. “Srebrenica

Lexo tërë artikullin
Mërgimtarët mirëpresin zgjatjen e orarit të punës nga SPB – Tetovë

Mërgimtarët mirëpresin zgjatjen e orarit të punës nga SPB – Tetovë

Banorët e Tetovës, me theks të veçantë mërgimtarët, kanë mirëpritur hapin e sektorit të punëve të brendshme të Tetovës, që me rastin e ardhjes së tyre, ata të zgjasin orarin e tyre të punës deri në orën 19 e 30.

Lexo tërë artikullin
LDSM & VMRO-DPMNE: Grindje për qendrën kardiokirurgjike

LDSM & VMRO-DPMNE: Grindje për qendrën kardiokirurgjike

Angelço Andonovski nga komisioni për Shëndetësi i LSDM-sët theksoi se projektet e deritanishme në shëndetësi të këtij pushteti kriminal janë fijasko totale.  Sipas tij, një debakël dhe turp i radhës është Qendra Shtetërore Kardiokirurgjike. Andonovski tha se momentalisht në dy

Lexo tërë artikullin
ISIS, Zëri Amerikës raporton për arrestimet

ISIS, Zëri Amerikës raporton për arrestimet I përditësuar

Policia maqedonase ka arrestuar katër persona në Shkup dhe në Tetovë, të dyshuar si pjesëmarrës në konfliktin në Siri. Në operacionin e quajtur “Celula – 2”, policia ka kryer bastisje nëpër disa shtëpi ku ka arrestuar shtetasit nga 23 në

Lexo tërë artikullin
Shkurtohen fondet evropiane për Maqedoninë

Shkurtohen fondet evropiane për Maqedoninë I përditësuar

Kriza politike ka rritur presionin ndërkombëtar ndaj Maqedonisë. Për shkak të ngecjes së reformave dhe mos zbatimit të pikave kryesore të marrëveshjes politike, Komisioni Evropian ka shkurtuar fondet IPA për projekte të ndryshme, përfshirë edhe ato për korridorin 8. Nga

Lexo tërë artikullin
Zgjidhja e krizës vetëm nëpërmjet presioneve nga jashtë

Zgjidhja e krizës vetëm nëpërmjet presioneve nga jashtë I përditësuar

Bashkësia ndërkombëtare po humb durimin sa i përket krizës politike në Maqedoni, e cila duhet të zgjidhet sa më parë që të jetë mundur për të evituar pasojat e mundshme për vendin, thonë njohësit e çështjeve politike duke komentuar përplasjet

Lexo tërë artikullin
Shkup, sot marsh për Srebrenicën

Shkup, sot marsh për Srebrenicën I përditësuar

Komuniteti boshnjak kulturor në Maqedoni sot në ora 11, organizon marsh në Shkup për Srebrenicën me moton “Don’t forget Srebrenica“ (Mos e harroni Srebrenicën). Është parashikuar që marshi për Srebrenicën të fillojë nga qyteti i vjetër, në qendër tek fontanat

Lexo tërë artikullin
Ramadani: Nëse je anëtare e NATO-s, atëherë ka edhe investime të huaja

Ramadani: Nëse je anëtare e NATO-s, atëherë ka edhe investime të huaja

Pas anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO, vendi do të ketë përfitime të shumta. Ky është qëndrimi i një pjese të të ftuarve në emisionin e mbrëmshëm Klik plus. Ish ambasadori i Maqedonisë në NATO Nano Ruzhin, tha se

Lexo tërë artikullin
Raporti i Komisionit Parlamentar mbi ngjarjet e 9 korrikut ?

Raporti i Komisionit Parlamentar mbi ngjarjet e 9 korrikut ?

Aksioni i policisë ishte obligim ligjor për zbatimin e vendimit të Gjykatës kushtetuese. Ky është konstatimi i Komisionit parlamentar për ndriçimin e aksionit policor me 9 korrik në Gostivar, në krye të të cilit qëndronte deputeti i atëhershëm i PPD-së,

Lexo tërë artikullin
NATO: Të zgjidhet kriza politike

NATO: Të zgjidhet kriza politike

Mbaroi Samiti i NATO-s në Varshavë. Edhe pse Maqedonia nuk ishte temë diskutimi, ajo prap u ndodh në agjendë të Alencës. Liderët e vendeve anëtare theksuan, kriza politike e largon Maqedoninë nga bashkimi, njofton Flaka. “Duke marrë parasyshë shqetësimin në

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...