“Maqedonia në NATO dhe BE”, përkrahje e madhe në Gostivar për festën qeveritare

“Maqedonia në NATO dhe BE”, përkrahje e madhe në Gostivar për festën qeveritare

Nën moton “Ecim para”, edhe qyteti i Gostivarit, sikurse në 14 qytete tjera, ka festuar ftesën që iu bë Maqedonisë për antarësim në NATO, raporton FLAKA. Festa u mbajtë në sheshin e qytetit të Gostivarit, ku pos një numri të

Lexo tërë artikullin
Gostivari i thotë po BE-së dhe NATO-s | FOTO LAJM

Gostivari i thotë po BE-së dhe NATO-s | FOTO LAJM

Sapo ka filluar koncerti në mbështetje të integrimeve euro – atlantike të Maqedonisë në qytetin e Gostivarit, raporton Flaka. Oranizimi vjen nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë, kurse krahas qytetarëve të pranishëm ndodhen edhe zyrtarë të lartë qeveritar. Në sheshin

Lexo tërë artikullin
Stoillkovski: Tsiprasi u lavdërua se i ka ruajtur vijat e kuqe të Greqisë, cilën vijë të kuqe e mbrojti Zaevi?

Stoillkovski: Tsiprasi u lavdërua se i ka ruajtur vijat e kuqe të Greqisë, cilën vijë të kuqe e mbrojti Zaevi?

Naum Staillovski i VMRO-DPMNE-së tha se Zoran Zaev i gënjen qytetarët dhe secilën ditë të kaluar më rëndë arrin që t’i fshehë këto gënjeshtra. Zoran Zaevi është politikani i parë i cili i pranoi vijat e kuqe greke dhe punoi

Lexo tërë artikullin
Cilësia e lumenjve në Maqedoni, në gjendje katastrofale

Cilësia e lumenjve në Maqedoni, në gjendje katastrofale

Ujërat e lumit Vardar, Lepenc e Pçinje të mbytura në mbeturina, bakterie të shumta e materie të tjera helmuese. Analizat e fundit të mostrave të marra nga Instituti e Shëndetit Publik kanë treguar se k;to ujëra u përkasin kategorisë së

Lexo tërë artikullin
LSDM: VMRO-ja publikisht pranoi se i vjen keq për suksesin e Maqedonisë

LSDM: VMRO-ja publikisht pranoi se i vjen keq për suksesin e Maqedonisë

Përmes një kumtese, LSDM-ja tha se VMRO-DPMNE-ja publikisht pranoi se i vjen keq për suksesin e Maqedonisë, qytetarët kanë arsye për të festuar, anëtarësimi në NATO ëshë sukses historik. “Ftesa për hyrje në NATO është realizim i interesit strategjik, qëllim

Lexo tërë artikullin
Spasovski-Gashi: Bashkëpunimi midis dy ministrive është i suksesshëm edhe në nivelin politik dhe në atë operativ

Spasovski-Gashi: Bashkëpunimi midis dy ministrive është i suksesshëm edhe në nivelin politik dhe në atë operativ

Avancimi i bashkëpunimit bilateral policor me qëllim që të përforcohet lufta kundër krimit të organizuar, si dhe përmirësim të qarkullimit të udhëtarëve në vendkalimet kufitare midis Maqedonisë dhe Kosovës, kanë qenë pjesë e temave për të cilat sot në Shkup

Lexo tërë artikullin
MPB: Mërgimtar duhet të paraqiten në polici

MPB: Mërgimtar duhet të paraqiten në polici

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se të gjithë personat të cilët hyjnë në territorin e Maqedonisë, në afat prej 48 orësh detyrohen ta paraqesin qëndrimin e tyre në stacion policor. Sipas Ligjit, personat të cilët iu sigurojnë qëndrim me

Lexo tërë artikullin
Nëpunësit e shtetit parkojnë gjithandej!, “Vështirësojnë lëvizjen e këmbësorëve te Qeveria e Kuvendi”

Nëpunësit e shtetit parkojnë gjithandej!, “Vështirësojnë lëvizjen e këmbësorëve te Qeveria e Kuvendi”

Parkojnë vend e pa vend. Madje në vetura lënë edhe numrat e telefonit me porosi se janë të punëtorëve të qeverisë. Ky kaos veturash bëhet çdo ditë afër godinës së qeverisë në një hapësirë që nuk është e paraparë as

Lexo tërë artikullin
VMRO-DPMNE nuk ka ndërmend ta votojë KSHZ-në, Ahmeti: Edhe zgjedhjet e parakohshme janë opsion

VMRO-DPMNE nuk ka ndërmend ta votojë KSHZ-në, Ahmeti: Edhe zgjedhjet e parakohshme janë opsion

VMRO DPMNE dhe BDI gjithnjë e më zëshëm po flasin për mundësinë e anulimit të referendumit. Mickoski vazhdon të përsërisë se partia e tij nuk ka ndërmend të votojë përbërjen e KSHZ-së pa u votuar ligji për qeverinë dhe ai

Lexo tërë artikullin
Anëtarësimi në NATO, Dauti: Siguri dhe stabilitet ekonomik; Ramadani: Garanci për kapitalin investues të kompanive

Anëtarësimi në NATO, Dauti: Siguri dhe stabilitet ekonomik; Ramadani: Garanci për kapitalin investues të kompanive

Ministri i ngarkuar për investime të jashtme Bardhyl Dauti për TVM2 theksoi se stabiliteti politik ndikon dukshëm në mirëqenien e popullates, dhe është indicator kyç për thithjen e investimeve të huaja. “Besoj që do të ketë ndikim jashtëzakonisht të rëndësishëm

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
21°
23°
Tue
20°
Wed
19°
Thu
22°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE