Mbahet konferenca ndërkombëtare “Përparimi i zhvillimit ekonomik në rajonin e Pellagonisë”

Mbahet konferenca ndërkombëtare “Përparimi i zhvillimit ekonomik në rajonin e Pellagonisë”

Ministrja për vetëqeverisje lokale Shiret Elezi sot në Manastir e hapi konferencën ndërkombëtare “Përparimi i zhvillimit ekonomik në rajonin e Pellagonisë”, njofton Flaka Ftesës së Qendrës për zhvillim të rajonit planorë të Pellagonisë i janë përgjigjur tridhjetë pronarët e kompanive

Lexo tërë artikullin
Filloi krasitja e drunjëve në qytetin e Gostivarit | FOTO

Filloi krasitja e drunjëve në qytetin e Gostivarit | FOTO

Ndërmarrja Publike “Parkingjet dhe Gjebrim” pastron ambiente në pjesë të ndryshme të qytetit të Gostivarit, duke filluar nga pjesët e gjelbëruara, rrugët, trotuaret përreth banesave kolektive, rrethrrotullimet dhe kositja e barit, raporton Agjencia e Lajmeve Flaka  Aktualisht bëhet kastrimi i

Lexo tërë artikullin
Bogovinë, tryezë e rrumbullakët dedikuar masave gjinore relevante | FOTO

Bogovinë, tryezë e rrumbullakët dedikuar masave gjinore relevante | FOTO

Ndikimi i buxhetimit gjinor përgjegjës në nivel lokal është me rëndësi të jashtëzakonshme dhe pikërisht për atë, në këtë temë janë këmbyer përvoja mes komunave Bogovinë, Manastir dhe Strumicë, në tryezën e rrumbullakët organizuar nga Komuna e Bogovinës dhe të

Lexo tërë artikullin
Shkolla fillore “Sali Lisi” në fshatin Dobërdoll, bëhet me tetë mësonjtore të reja. Vlera e investimit mbi 300 mijë euro | FOTO

Shkolla fillore “Sali Lisi” në fshatin Dobërdoll, bëhet me tetë mësonjtore të reja. Vlera e investimit mbi 300 mijë euro | FOTO

Një ndër shkollat fillore më të mëdha të rrethit të Gostivarit, “Sali Lisi” në fshatin Dobërdoll, bëhet me hapësira të reja. Bëhet fjalë për tetë mësonjtore, të cilat në gjysëmvjetorin e dytë të këtij viti shkollor do të jenë gati.

Lexo tërë artikullin
Dhjetë barnatore të reja mobile në dhjetë rajone

Dhjetë barnatore të reja mobile në dhjetë rajone

Ndarja e dhjetë licencave të reja për barnatore mobile në dhjetë rajone në Republikën e Maqedonisë, është masa e re e Ministrisë së Shëndetësisë, të cilën sot në konferencë për shtyp e kumtoi zv/kryeministri dhe ministër i shëndetësisë, Nikolla Todorov,

Lexo tërë artikullin
Naumov: Nuk kam qasje në dokumentacionin e MF-së    

Naumov: Nuk kam qasje në dokumentacionin e MF-së   

Drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veriperëndimore, Nebi Hoxha, priti sot zv/ministrit plotësues të financave, Kire Naumov. Bashkëbiseduesit kanë folur për gjendjen e tanishme politike dhe problemet me të cilat përballen kompanitë që janë të lidhura me përgjegjësitë e

Lexo tërë artikullin
Deri ku kanë arritur punët për ndërtimin e sallës së sportive në Studeniçan | FOTO

Deri ku kanë arritur punët për ndërtimin e sallës së sportive në Studeniçan | FOTO

Komuna e Studeniçanit deri në fund të vitit të ardhshëm do të ketë sallë të re të sportit.  Ndërtimi i saj është paraparë në projektin e MASh-it për ndërtimin e 145 sallave të reja të sportit në të gjithë vendit.

Lexo tërë artikullin
Mërgimtarit i vidhen 40 mijë dollarë nga kasaforta në Bankën Komerciale në Manastir  

Mërgimtarit i vidhen 40 mijë dollarë nga kasaforta në Bankën Komerciale në Manastir  

Një autor i panjohur ka vjedhur 40.000 dollarë nga kasaforta  e cila ishte marrë me qira nga një person I cili jeton Kanada, në filialin e Bankës Komerciale në Manastir, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton Flaka. Të premten,

Lexo tërë artikullin
MPB konfiron: Është vjedhur makina e ambasadës në Spanjë

MPB konfiron: Është vjedhur makina e ambasadës në Spanjë

Makina zyrtare e ambasadës së Maqedonisë në Madrid të Spanjës është vjedhur dy ditë më parë. Vjedhja është denoncuar në policin nacionale por është njoftuar edhe Interpoli, kanë bërë të ditur nga Ministria për Punë të Jashtme.  Bëhet fjalë për

Lexo tërë artikullin
Thaçi nga Ohri: Ne do t’i permbahemi platformës politike | FOTO

Thaçi nga Ohri: Ne do t’i permbahemi platformës politike | FOTO

Partia Demolratike Shqiptare ne vazhden e takimeve me aktivin e partise, sot pati takime me aktivistet e saj në Resnjë, Manastir dhe Ohër, ku u diskutua per situaten parazgjedhore. Takimi qendror u mbajt në Ohër, njofton Flaka.  Thaçi ne fjalen

Lexo tërë artikullin

 

 

 

ARKIVI I LAJMEVE