Zaev-Bartol: Qeveria e re hapëron në drejtim të NATO-s dhe BE-së

Zaev-Bartol: Qeveria e re hapëron në drejtim të NATO-s dhe BE-së

Drejtimi në të cilin lëvizë Maqedonia është i mirë dhe hapë perspektiva për qytetarët dhe për aspiratat euro-atlantike të vendit, theksoi shefi i Zyrës për lidhje të NATO-s në Republikën e Maqedonisë, Gorazd Bartol në takimin e sotëm me kryeminsitrin

Lexo tërë artikullin
Ministri i Ekonomisë, Bekteshi takoi kryetarin e OEMVP-së, Nebi Hoxha

Ministri i Ekonomisë, Bekteshi takoi kryetarin e OEMVP-së, Nebi Hoxha

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot realizoi takim pune me një delegacion të Odës Ekonomike të Maqedonisë Veriperëndimore të kryesuar nga Nebi Hoxha me ç’ rast u njoftua me aktivitetet e kësaj ode, e cila vepron që 11 vjet dhe me projektet

Lexo tërë artikullin
Vazhdojnë tërmetet në rajonin e Ohrit

Vazhdojnë tërmetet në rajonin e Ohrit

Tërmet me magnitudë prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar pasdite në orën 13:30 në rajonin epiqëndror të Ohrit. Tërmeti ishte ndjerë në Ohër dhe në rrethin me intensitet prej III-IV ballësh sipas shkallës evropiane markosizmike, njoftoi operatori

Lexo tërë artikullin
Të martën do të bëhet dezinsektimi hapësinor në territorin e komunës së Gostivarit

Të martën do të bëhet dezinsektimi hapësinor në territorin e komunës së Gostivarit

Informohen qytetarët e Komunës së Gostivarit, me theks të veçantë mbarështuesit e bletëve, se të martën ( 4 Korrik – 2017) do të bëhet dezinsektimi në territorin e komunës së Gostivarit për zhdukjen e mushkonjave të rritura dhe dëmtuesve të

Lexo tërë artikullin
Nga nesër fillon rritja e akcizave për duhanin, alkoolet dhe derivatet

Nga nesër fillon rritja e akcizave për duhanin, alkoolet dhe derivatet

Prej nesër fillon muaji i ri dhe me këtë fillojnë të zbatohen çmimet e reja të cilat duhet të kushtojnë 4 denarë më shumë. Duke filluar nga nesër (1 korrik) deri më 1 korrik të vitit 2023, akciza do të

Lexo tërë artikullin
Halimi i BDI-së: Jam plotësisht i pa fajshëm

Halimi i BDI-së: Jam plotësisht i pa fajshëm

Ejup Halimi, koordinator i grupit parlamentar të BDI-së, në një prononcim për gazetën Lajm ka folur rreth informacionit të djeshëm se PSP kërkon arrest për të dhe se ai akuzohet për veprën penale “shkatërrim të materialit zgjedhor” në rastin “Titanik

Lexo tërë artikullin
Kasami i Lëvizjes “Besa” takohet me Zaevin

Kasami i Lëvizjes “Besa” takohet me Zaevin

Për sot është paraparë që të zhvillohet një takim mes kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dhe kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev. Takimi pritet të mbahet në hapësirat e Qeverisë ndërsa do të filloj nga ora 16:00. Sipas informacioneve në

Lexo tërë artikullin
Gostivar, moti i nxehtë zhvesh qytetarët | FOTO LAJM

Gostivar, moti i nxehtë zhvesh qytetarët | FOTO LAJM

Për t’u mbrojtur nga vala e të nxehtit, qytetarët janë duke bërë gjithçka. Si dukete dhe ky banorë i Gostivarit, për t’u freskuar, ka zgjedhur të zhvishet përreth Lumit Vardar te parku i Madh i Qytetit. Fotografia është publikuar në

Lexo tërë artikullin
Kujdes, temperaturat sot do të arrijnë deri në 42 gradë Celsius

Kujdes, temperaturat sot do të arrijnë deri në 42 gradë Celsius

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me erë të dobët mesatare vetëm në orët e pasdites. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri në 22 gradë, ndërsa ato të ditës prej

Lexo tërë artikullin
Emërime të reja në MPB

Emërime të reja në MPB

Vazhdojnë ndryshimet kadrovike në poste udhëheqëse në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Edhe dje janë shkarkuar bartës të disa posteve udhëheqëse në këtë ministri, dhe emërimi i udhëheqësve të rinj. Vërehet se vazhdon avazi i emërimit vetëm të kuadrove maqedonase

Lexo tërë artikullin

REKLAMA