Zekolli godet BESËN: Me konferenca tallava nuk kamuflohet papërgjegjësia dhe tinzaria populiste

Zekolli godet BESËN: Me konferenca tallava nuk kamuflohet papërgjegjësia dhe tinzaria populiste

Diplomati Arsim Zekolli ka goditur ashpër Lëvizjen BESA për qëndrimet e saj të fundit politike. “Nese punet nuk kryhen neper hotele, as kerkesat e vonuara e ster-vonuara per “Monstren” nuk kryhen me pres konferenca sa per sy e faqe. Dhe

Lexo tërë artikullin
Ja arsyeja pse PDSH ishte në takimin e liderëve

Ja arsyeja pse PDSH ishte në takimin e liderëve

PDSH për herë të parë mori pjesë në takimin e liderëve të partive politike që ishin nënshkruese të Deklaratës së Përbashkët. Luan Tresi, shefi i kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi tha se kishte ardhur në këtë takim të ftuar nga

Lexo tërë artikullin
Lika takoi kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi

Lika takoi kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi

Zëvendëskryeministri i RM-së, Hazbi Lika priti në takim Kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi me përfaqësues të tjerë të pushtetit lokal. Thellimi i bashkëpuniminit mes institucioneve qendrore me ato lokale, është kyç per funksionim më të mirë të shtetit,

Lexo tërë artikullin
Krahas konflikteve etnike, politika e deritashme i nxiti edhe ato religjioze

Krahas konflikteve etnike, politika e deritashme i nxiti edhe ato religjioze

Edhe pse hulumtimet tregojnë se qytetarëve të përkatësive të ndryshme politike nuk u pengojnë simbolet dhe objektet por edhe religjioni i përkatësisë ndryshe, sërish në praktikë kjo gjë shpesh herë ka ndodh të jetë ndryshe, shkruan Portalb.mk. Rasti i ngjashëm

Lexo tërë artikullin
MPB ndryshoi procedurën për dhënien e patent shoferit ndërkombëtar

MPB ndryshoi procedurën për dhënien e patent shoferit ndërkombëtar

Përmes një njoftimi informon qytetarët, se secili shofer i cili posedon patent shofer, me kërkesë të tij i jepet edhe patent shofer ndërkombëtar, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) Konform nenit 315, paragrafit një dhe gjashtë nga Ligji për

Lexo tërë artikullin
Vanhoutte kthehet në Shkup: Reformat në media nuk duhet të harrohen

Vanhoutte kthehet në Shkup: Reformat në media nuk duhet të harrohen

Me ftesë të Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM), këtë javë në Shkup po qëndron eksperti evropian Peter Vanhoutte, i cili në kuadër të bisedimeve me partitë për zgjidhje e krizës politike ka përgatitur propozim për reforma në media, njofton

Lexo tërë artikullin
Ahmeti mblodhi partitë shqiptare, “BESA” bojkoton

Ahmeti mblodhi partitë shqiptare, “BESA” bojkoton

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare për disa orë rresht kanë diskutuar punën e realizuar deri më tani pas formimit të qeverisë dhe përfshirjen e programeve partiake në programin qeveritar. Takimin sërish e ka bojkotuar Lëvizja “Besa”, ndërsa për herë të

Lexo tërë artikullin
Tevdovski: Nga shtatori paga minimale 12.000 denarë

Tevdovski: Nga shtatori paga minimale 12.000 denarë

Me 1,5 milionë euro mjete të buxhetit në muaj, Qeveria do t’i mbështesë kompanitë të paguajnë pagën minimale prej 12.000 denarë. Siç kumtoi sot ministri i Financave, Dragan Tevdovski, mbështetja do të fillojë nga starti i pagesës së pagës minimale prej

Lexo tërë artikullin
Xhaferi: Përforcimi i rolit të Kuvendit si kontrollor i pushtetit ekzekutiv

Xhaferi: Përforcimi i rolit të Kuvendit si kontrollor i pushtetit ekzekutiv

Kuvendi është një nga institucionet kyçe për kthim të Republikës së Maqedonisë në rrjedhat demokratike dhe integrimet euroatlantike dhe për këtë arsye është e domosdoshme që të përforcohet roli i tij, për çka ka gatishmëri tej shumica e tanishme parlamentare,

Lexo tërë artikullin
Bejta i ndanë mirënjohje doajenit të muzikës folklorike, Rizvan Sinani | FLAKA

Bejta i ndanë mirënjohje doajenit të muzikës folklorike, Rizvan Sinani | FLAKA

Me rastin e ditës së Komunës së Gostivarit, 29 Qershorit, datë kjo që ka rëndësi të madhe për shoqërinë e Gostivarit, sepse, më 29 qershor të vitit 1992 pas shkatërrimit të sistemit komunist qytetarët e Gostivarit patën rastin që me

Lexo tërë artikullin

REKLAMA