Nxënësit e Studeniçanit në pritje të shkollës së mesme

Nxënësit e Studeniçanit në pritje të shkollës së mesme

Rreth 3500 nxënës të Komunës së Studeniçanit edhe këtë vit shkollor janë të obliguar të udhëtojnë rreth 50 kilometra në ditë për vajtje-ardhje në qytet për të ndjekur mësimin nëpër shkollat e mesme të qytetit. Edhe pse ideja për ndërtimin

Lexo tërë artikullin
Filipçe: Do të vendosim ekipe mobile sipas modelit shëndetësor evropian bashkëkohor

Filipçe: Do të vendosim ekipe mobile sipas modelit shëndetësor evropian bashkëkohor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot realizoi vizitë në Bogdanc ku në ambulancën, e cila punon në përbërje të Shtëpisë së Shëndetit të Gjevgjelisë, bisedoi me të punësuarit që të njoftohet me kushtet dhe organizimin e punës, për mënyrën e

Lexo tërë artikullin
ASHMAA e publikoi raportin e parë nga vëzhgimi i mediave për Referendumin 2018

ASHMAA e publikoi raportin e parë nga vëzhgimi i mediave për Referendumin 2018

Agjencia për Shërbime Mediale Audio dhe Audiovizuele (ASHMAA) – sot e publikoi Raportin e parë nga vëzhgimi i prezantimit mediatik në Referendumin 2018, sa i përket periudhës prej 10 deri më 18 shtator të vitit 2018. “Në kushte kur nuk

Lexo tërë artikullin
Referendumi, Ibraimi: S’ka pse të mendohet për plan B

Referendumi, Ibraimi: S’ka pse të mendohet për plan B

Maqedonia nuk është në një gjendje të jashtëzakonshme, për të menduar për plane B ose C pas referendumit, deklaroi kështu analisti Selim Ibraimi, në pyetjen se çfarë do të ndodh më tej në rast se referendumi dështon. Sipas tij, duhet

Lexo tërë artikullin
Mbi 100 mijë qytetarë me llogari të bllokuara

Mbi 100 mijë qytetarë me llogari të bllokuara

Përfundimisht me muajin gusht të këtij vit, mbi 75 mijë kryefamiljarë kanë vështirësi për t’ju siguruar bukën e gojës familjarëve të tyre. Kjo pasi përmbaruesit kanë bllokuar llogaritë bankare transakcionale të këtyre qytetarëve për mos pagesë në kohë të faturave

Lexo tërë artikullin
Kryeson Ohri, Tetova e dyta me borxhe më të larta

Kryeson Ohri, Tetova e dyta me borxhe më të larta

Edhe përkundër premtimeve të kryeministrit Zoran Zaev për ndihmë ndaj komunave që kanë borxhe të larta dhe punojnë me xhirollogari të mbyllura, asgjë konkrete deri tani nuk është ndërmarrë. Komuna të shumta kanë borxhe të larta madje nga 1 milion

Lexo tërë artikullin
Memedi: Të votojmë për të kthyer rininë në Maqedoni

Memedi: Të votojmë për të kthyer rininë në Maqedoni

RDK mbajti mbrëmë takim me banorët e Çajles. Kreu i RDK-së, Vesel Memedi, tha para të pranishmëve se forcat e nëntokës dëshirojnë që referendumi të mos kalojë, pasi ata funksionojnë vetëm në aranki totale. Prandaj duhet t’u thuhet stop këtyre

Lexo tërë artikullin
Votimi për referendum, Selmani: Fushatë e ngritur e partive shqiptare; Ruzhin: LSDM me fushatë në frymë evropiane

Votimi për referendum, Selmani: Fushatë e ngritur e partive shqiptare; Ruzhin: LSDM me fushatë në frymë evropiane

Analistët politikë të vendit, skeptikë se thirrjet për referendum do të motivojnë të gjithë qytetarët të dalin dhe të votojnë në referendumin e 30 shtatorit. Profesori i universitetit, Bashkim Selmani, thotë se nisur nga aspekti ekonomik, mund të arrihet cenzusi,

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Problemet zgjidhen më lehtë me NATO-n aleat

Thaçi: Problemet zgjidhen më lehtë me NATO-n aleat

Kryetari i PDSh-së, Menduh Thaçi, potencoi se ardhmëria e shqiptarëve është vetëm si pjesë e NATO-s dhe Bashkimit Evropian, që është edhe alternativa e vetme për rajonin dhe Evropën juglindore. Sipas tij, askush nuk thotë që sapo të mbarojë referendumi

Lexo tërë artikullin
Integrimi në BE, Zaev: Të trefishojmë përpjekjet; Zhbogar: Jeta është më shumë se veç politikë

Integrimi në BE, Zaev: Të trefishojmë përpjekjet; Zhbogar: Jeta është më shumë se veç politikë

Me datën për bisedime të caktuar për në qershor të vitit të ardhshëm, Qeveria e Republikës së Maqedonisë hyri në një proces me sinqeritet dhe vendosmëri të dëshmojë se deri atëherë do të ballafaqohet me çdo sfidë dhe do të

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...