Fetai; Dikush dëshiron të ma likuidon familjen

Fetai; Dikush dëshiron të ma likuidon familjen

Prokurorja speciale, Katica Janeva në preskonferencën e sotme të jashtëzakonshme, ka pranuar edhe publikisht se dikush ju ka kërcënuar familjes së saj dhe familjes të prokurorëve tjerë nga Prokuroria Speciale në Maqedoni, se mund të likuidohen fizikisht. Ajo porositi shkurt

Lexo tërë artikullin
Arrestohet Zoran Bozhinovski, pritet ekstradimi në Maqedoni

Arrestohet Zoran Bozhinovski, pritet ekstradimi në Maqedoni

Në Novi Sad¸ nga autoritetet serbe, është arrestuar gazetari maqedonas Zoran Bozhinovski, mëson 24 News, transmeton FLAKA.   Bozhinovski, do të sillet sot para gjykatësit në Novi Sad, pas çka do të vijojë procesi i ekstradimit të tij në Maqedoni.  Autoritetet

Lexo tërë artikullin
Popovski në Selanik për të biseduar për krizën me refugjatët

Popovski në Selanik për të biseduar për krizën me refugjatët

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki sot dhe nesër në Selanik do të marrë pjesë në takimin ministror kushtuar bashkëpunimit ndërkufitar në kontekst të krizës me refugjatët dhe emigrantët. Në takimin, i cili mbahet me nismën e shefit të

Lexo tërë artikullin
Hahn do t’i presë katër liderët në “shtëpinë e Bashkimit Evropian”

Hahn do t’i presë katër liderët në “shtëpinë e Bashkimit Evropian”

Siç njofton korrspondenti i MIA-s nga Brukseli, me fillim në orën 11:00, Hahn nesër do të presë liderët e VMRO-DPMNE-së, LSDM-së, PDSH-së dhe BDI-së  në të ashtuquajturën  “shtëpia e Bashkimit Evropian” në Vjenë, që ndodhet në rrugën “Viplinshtrase” në afërsi

Lexo tërë artikullin
Janeva paralajmëroi për sot press konferencë të re !

Janeva paralajmëroi për sot press konferencë të re !

Prokurorja speciale publike Katica Janeva paralajmëroi press konferencë për sot në ora 11. Në njoftimin e shkurtë dërguar deri te mediat nuk është precizuar cila do të jetë tema e konferencës për shtyp. Nesër është edhe takimi i liderëve në

Lexo tërë artikullin
Georgievski flet për „bombat“, erdhën nga Mijalkovi

Georgievski flet për „bombat“, erdhën nga Mijalkovi

Në analizën e mbrëmshme të 24VEST, kryetari i VMRO-PP, Ljupço Georgievski, ka deklaruar se në fillim të publikimit të “bombave” ka menduar që kjo është vepër e Verushevskit por tani më është e qartë se prapa përgjimit masiv qëndrojnë ish

Lexo tërë artikullin
Dajak i japin edhe Milenkos

Dajak i japin edhe Milenkos

Disa ditë pasi u rrahën keq truprojat e ish-shefit të DSK-ë Saso Mijalkov portali maqedonas Dokaza shkruan se dje pasdite rreth orës 17 në kafenenë “Lezet” të Shkupit është rrahur edhe gazetari pro qeveritar Milenko Nedelkovski, raportojnë mediat maqedonase.  Autorët që

Lexo tërë artikullin
Kush është tetovari që thumbon Ziadin Selën ?

Kush është tetovari që thumbon Ziadin Selën ?

Shkurtpamës në politikë dhe infantilitetin kuazi-nacionalist, kështu e quan liderin e Lëvizjes për Reforma në PDSH, përkthyesi i mirënjohur tetovar, Armend Nuhiu, njofton FLAKA. Në një postim të tij në Facebook, Nuhiu ka shkruar që: “Nuk e kuptoj shkurtpamësinë politike

Lexo tërë artikullin
Sela takon euroambasadorin Orav

Sela takon euroambasadorin Orav

Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela është takuar sot me ambasadorin e BE-së në Maqedoni Avio Orav në selinë e BE-së në Shkup. Njëra ndër temat kyçe në takimin me ambasadorin e BE-së ishte edhe organizimi i protestës së të premtes,

Lexo tërë artikullin
Dita e 8 e protestave, kundër vendimit të Ivanovit

Dita e 8 e protestave, kundër vendimit të Ivanovit

Protesta e tetë me radhë kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov. Protestuesit edhe sot u mblodhën para PPS. Duke thirrur “Nuk ka drejtsi nuk qetsi” marshi marshi i protesuesve nisi drejt Kuvendit të RM-së. Forcat policore ishin të  pozicionuar në

Lexo tërë artikullin