MSHIA dhe MPJ të parashtrojnë të dhëna për të punësuarit

MSHIA dhe MPJ të parashtrojnë të dhëna për të punësuarit

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, sipas Librit të afateve për veprimet zgjedhore në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 5 qershor, prej sot duhet të parashtrojë të dhëna për administratën shtetërore dhe komunale, si dhe për administratën publike

Lexo tërë artikullin
Gazetarëve bullgar i ndalohet hyrja në Maqedoni

Gazetarëve bullgar i ndalohet hyrja në Maqedoni

Gazetarëve bullgar iu është ndaluar hyrja në Maqedoni. Bëhet fjalë për tre gazetar të 24 Casa, 168 Casa dhe Bullgaria Sot.Ata kanë arritur në vendkalimin kufitar në Dellcevë ditën e enjte rreth orës 19. “Pas kontrollimit të dokumenteve personale për

Lexo tërë artikullin
Konkluzionet nga takimi mes partive opozitare

Konkluzionet nga takimi mes partive opozitare

Partitë opozitare shqiptare u takuan për të diskutuar hapat e mëtutjeshëm politike në rrafshin e zgjedhjeve. Me ftesë të Rilindjes Demokratike Kombëtare, u mblodhën Lëvizja Besa, partia Uniteti dhe Partia për Prosperitet Demokratik. E ftuar ka qenë edhe Lëvizja për

Lexo tërë artikullin
Skandal: Ivanov fal njëtjetër Fatime Fetai, jo prokuroren speciale

Skandal: Ivanov fal njëtjetër Fatime Fetai, jo prokuroren speciale

Presidenti Gjorgje Ivanov në shpejtësi për të falur sa më shumë njerëz, ka falur një Fatime Fetai nga Gostivari, dhe jo prokuroren Fatime Fetai nga ekipi i Katica Janeva për të cilën thoshte se e ka falur së bashku me

Lexo tërë artikullin
Shkup, 33 aksidente gjatë ditëve të vikendit

Shkup, 33 aksidente gjatë ditëve të vikendit

Policia e komunikacionit në rajonin e SPB-së Shkup për fundjavë ka kryer kontroll të gjithsej 33 aksidenteve, në dy prej të cilave me lëndime më të rënda kaluan dy këmbësorë, ndërsa në 16 më lehtë janë lënduar 24 persona. Siç

Lexo tërë artikullin
Demolohet Zyra Popullore e Ivanovit në Tetovë

Demolohet Zyra Popullore e Ivanovit në Tetovë

Persona të pa identifikuar mbrëmjen e djeshme kanë dëmtuar zyrën e presidentit Ivanov në Tetovë. Të paktën kështu shihet në disa fotografi që duket se janë thyer xhamat e zyrës. Ende nuk ka njoftim zyrtarë nga policia e Tetovës por revolta

Lexo tërë artikullin
Në pyetje 11 të dyshuarit nga rasti ‘Transportuesi’

Në pyetje 11 të dyshuarit nga rasti ‘Transportuesi’

Gjykata Penale në Shkup duhet që të informoje se kur do t`i marr në pyetje njëmbëdhjetë të dyshuarit nga lënda “Transportuesi” të publikuar nga Prokuroria Speciale Publike. Të premten, Prokuroria Speciale Publike kërkoi paraburgimin e të dyshuarve si dhe konfiskimin

Lexo tërë artikullin
Nis bashkëpunimi opozitar pa Aleancën e Selës dhe Memedit

Nis bashkëpunimi opozitar pa Aleancën e Selës dhe Memedit

Ne lokalet e hotel Aleksandar Palace ne nje takim te thirrur nga RDK, fteses pozitivisht ju pergjigjen: RDK, Levizja BESA dhe UNITETI, ndersa PPD edhepse mungoi fizikisht nenshkroi paktin mes partive opozitare. Vjen te theksohet se Perfaqesuesit e LR PDSH

Lexo tërë artikullin
Politikani nga Maqedonia kapet me 99 mijë euro dhe 47 pako ari

Politikani nga Maqedonia kapet me 99 mijë euro dhe 47 pako ari

Zyrtarët doganor në hyrje të Serbisë, gjatë kontrollit doganor ndaj një nënshtetasi të Maqedonisë i cili ka vozitur veturën e tipit “Folksvagen Pasat” me tagra maqedonase, kanë gjetur të fshehur një sasi të madhe parash dhe arit. Sipas informacioneve fillestare

Lexo tërë artikullin
RDK fton shqiptarët të premten në protesta

RDK fton shqiptarët të premten në protesta

Rilindja Demokratike Kombëtare të premten do të del në protesta në Shkup në mbrotje të Prokurorisë Speciale. Kjo përkrahje, siç thuhet në kumtesën e Shërbimit për informim të partisë, ndaj këtij institucioni është një hap i rëndësishëm në drejtim të

Lexo tërë artikullin

REKLAMA