Fatmir Limani: Naser Veliu ka fituar përjetësinë

Fatmir Limani: Naser Veliu ka fituar përjetësinë

Në fshatin Sërmnovë të Gostivarit, familjarët, bashkëveprimtarët, familjarët e dëshmorëve, miqtë dhe bashkëvendasit, përkujton 26 vjetorin e rënies së dëshmorit Naser Veliu. Në varrezat e fshatit Sërmnovë, ku prehen eshtrat e dëshmorit, të pranishmit evokuan kujtime mbi jetën dhe veprën

Lexo tërë artikullin
U përkujtua jeta dhe vepra e Naser Veliu, në 26 vjetorin e rënies

U përkujtua jeta dhe vepra e Naser Veliu, në 26 vjetorin e rënies

Në fshatin Sërmnovë të Gostivarit, familjarët, bashkëveprimtarët, familjarët e dëshmorëve, miqtë dhe bashkëvendasit, përkujton 26 vjetorin e rënies së dëshmorit Naser Veliu. Në varrezat e fshatit Sërmnovë, ku prehen eshtrat e dëshmorit, të pranishmit evokuan kujtime mbi jetën dhe veprën

Lexo tërë artikullin
Sot, mot me vranësira mesatare dhe me frymë të lehtë

Sot, mot me vranësira mesatare dhe me frymë të lehtë

Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë do të jetë me vranësira mesatare dhe me frymë të lehtë. Temperaturat do të lëvizin nga 2 deri më 8 gradë celsius gjatë paraditës, ndërkaq të njejtat gjatë ditës do të arrijnë deri më

Lexo tërë artikullin
FMD: Qeveria e çon vendin drejt luftës qytetare

FMD: Qeveria e çon vendin drejt luftës qytetare

Fronti për Maqedoninë demokratike ka kërkuar që të gjithë personat që kanë thyer ligjet në MPB të ndiqen penalisht sipas ligjeve të vendit. ”Nga kjo gjendje jo e mirë është rezultat i ushtarëve partiak të dëgjushëm. Ministri Spasovski si një person

Lexo tërë artikullin
Sanksionet e BE-së për Maqedoninë

Sanksionet e BE-së për Maqedoninë

Pas porosisë se fundit nga Brukseli zyrtar për krizën në Maqedoni, njohësit e çështjeve evropiane mendojnë se Maqedonia do të përballet me sanksione të rënda, që mund fare lehtë të sjellë deri te izolimi i shtetit, shkruan Portalb.mk Xhiro-llogari të

Lexo tërë artikullin
Pagat më të mira dhe më të dobëta të profesioneve në Maqedoni!

Pagat më të mira dhe më të dobëta të profesioneve në Maqedoni!

Menaxherët e marketingut janë punëtorët më të paguar në Maqedoni, kjo sipas treguesve të fundit të pagës së fituar në Statistikat e janarit. Në të kundërtën punëtorët e tekstilit dhe ata që merren me përpunimin e lëkurës kanë të ardhura

Lexo tërë artikullin
Fuere: Kriza politike mori në “qafë” qytetarët

Fuere: Kriza politike mori në “qafë” qytetarët

Ish ambasadori evropian në Maqedoni, Ervan Fuere në një shkrim për ngjarjet në Maqedoni ka thënë se Bashkimi Evropian duhet që të bëjë presion te partia në pushtet për t`u zgjidhur kriza politike. “Përderisa vendi po futet më thellë në

Lexo tërë artikullin
Godet Komandant Hoxha: “Pobratimat” dje nuk dolën në protestë

Godet Komandant Hoxha: “Pobratimat” dje nuk dolën në protestë

Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha ka kritikuar liderët e partive më të vogla politike që dje nuk morën pjesën në protestën “NDAL”  në Shkup. “Si duket disa lider shqiptar hala poju pelqen vllaznim-bashkimi pa e bashkuar flamurin ton

Lexo tërë artikullin
SHBA përsëri qëndrimin: Ivanov ta tërheqë vendimin për falje

SHBA përsëri qëndrimin: Ivanov ta tërheqë vendimin për falje

SHBA dje përsëri ka kërkuar nga presidenti Gjorge Ivanov që ta tërheqë vendimin për falje të cilin e solli më 12 prill, sepse shkakton shqetësim dhe pamundësi për organizimin e zgjedhjeve kredibile, shkruan SDK, transmeton Portalb. Në pyetjen se si

Lexo tërë artikullin
Sot do të shënohet 26 vjetori i rënies së Naser Veliut – BASHKIMI

Sot do të shënohet 26 vjetori i rënies së Naser Veliut – BASHKIMI

Sot të gjitha rrugët shpiejn në fshatin Sërmnvë të Gostivarit. Me fillim prej ora 14:00 në varrezat e fshatit Sërmnovë të Gostivarit, do të shënohet 26 vjetori i rënies së dëshmorit të kombit, Naser Veliu, i njohur ndryshe me nofkën

Lexo tërë artikullin

REKLAMA