Trump thotë se ka bërë “punë fantastike” në Azi

Trump thotë se ka bërë “punë fantastike” në Azi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka bërë “një punë vërtet fantastike” gjatë turneut 12-ditësh në Azi. “Kanë qenë vërtet 12 ditë të mira dhe kam bërë shumë miq të mirë”, u tha Trump gazetarëve në aeroplanin

Lexo tërë artikullin
Konfiskohen mbi 130 kilogramë marihuanë të fshehura në dyer

Konfiskohen mbi 130 kilogramë marihuanë të fshehura në dyer

Policia e Kosovës, ka arritur të identifikojë një depo në rajonin e Prizrenit, në të cilën dyshohej se ka substanca narkotike. Për këtë është njoftuar prokurori dhe nga ai është marrë leje për kontroll. Gjatë kontrollit në depo në 10

Lexo tërë artikullin
Tre të vdekur dhe një i zhdukur nga reshjet e shiut në Bullgari

Tre të vdekur dhe një i zhdukur nga reshjet e shiut në Bullgari

Të paktën tre persona kanë mbetur të vdekur gjersa një tjetër raportohet i zhdukur në përmbytjet që ndodhën pas shirave të mëdha që goditën Bullgarinë. Disa fshatra përreth janë vërshuar plotësisht. Të paktën pesë prej prej tyre kanë mbetur pa

Lexo tërë artikullin
Shënohet 14 vjetori i vdekjes së Alija Izet Begoviq

Shënohet 14 vjetori i vdekjes së Alija Izet Begoviq

Me rastin e shënimit të 14 vjetorit të vdekjes së Presidentit të parë të Republikës së Bosnjë e Hercegovinës (BeH), Alija Izetbegoviq, sot në varrezat e dëshmorëve “Kovaçi” do të vendosen kurora lulesh në varrezat qendrore të dëshmorëve në BeH

Lexo tërë artikullin
Nato në BeH vizaton kufijt e ndikimit të saj

Nato në BeH vizaton kufijt e ndikimit të saj

Ushtrimet e NATO-s që do të mbahen në BeH, gjegjësisht në Tuzull, është një dëshmi se BeH po hapëron drejt NATO-s, ndonëse këto ushtrime kanë karakter të mbrojtjes civile. Ushtrimet e NATO-s në BeH, nën siglën “Bosnja e Hercegovina 2017”

Lexo tërë artikullin
Siguria në Ballkan, Pavl: Mbështesim aspiratat euroatlantike

Siguria në Ballkan, Pavl: Mbështesim aspiratat euroatlantike

Nga siguria në Ballkanin Perëndimor përfiton e gjithë Europa, e prandaj ne kemi investuar kaq shumë në sigurinë dhe stabilitetin e këtij rajoni. Kështu u shpreh gjenerali Petr Pavl, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO-s, në një intervistë ekskluzive për

Lexo tërë artikullin
Mori paratë e nipit të vrarë, shpallet i pafajshëm gjyshi

Mori paratë e nipit të vrarë, shpallet i pafajshëm gjyshi

U akuzua se kishte përvetësuar në mënyrë të paligjshme 260 mijë dollarë të nipit të vrarë, por gjykata e shpalli të pafajshëm. Adem Çaushi, gjyshi i Elton Deliut, i ekzekutuar së bashku me nënën e tij pranë apartamentit ku banonin

Lexo tërë artikullin
Del foto e bashkëshortit vrasës: Nuk jam bërë pishman

Del foto e bashkëshortit vrasës: Nuk jam bërë pishman

Bashkim Mekolli është 49-vjeçari që vrau dje në mënyrë makabre gruan e tij, Demirkë Mekolli, në shtëpinë ku jetonte bashkë me babain, që i kishte strehuar për shkak të varfërisë. Ai është arrestuar menjëherë nga policia pas ngjarjes dhe është

Lexo tërë artikullin
Të shtëna me armë zjarri ndaj një patrulle kufitare në veri të Kosovës

Të shtëna me armë zjarri ndaj një patrulle kufitare në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka konfirmuar se mbrëmë, rreth orës 23:45, persona ende të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të patrullës policore kufitare në fshatin Banjë të komunës së Zubin Potokut. Besim Hoti, zëvendësdrejtori i policisë rajonale për

Lexo tërë artikullin
AI: Mijëra gra viktima të dhunës seksuale në Bosnjë – pa mbështetje

AI: Mijëra gra viktima të dhunës seksuale në Bosnjë – pa mbështetje

Më se 20 mijë femrave, që ishin viktima të dhunës seksuale në Bosnjë-Hercegovinë, ende u mohohet drejtësia, thuhet në raportin e organizatës, Amnesty International (AI), të publikuar të martën. Njëzetepesë vjet pas luftës në këtë republikë të ish-Jugosllavisë, kritikohet gjendja

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
22°
21°
Fri
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon

ARKIVI I LAJMEVE