Ushqimet që nuk ju shëndoshin

Ushqimet që nuk ju shëndoshin

Ushqimet e mëposhtme përmbajnë gjithashtu fibra, të cilat ju bëjnë të ndiheni të ngopur për një kohë të gjatë. Edhe pse këto fruta dhe perime nuk janë të pasura në proteina, ato janë të mbushura me shumë vitamina, antioksidantë dhe vlera

Lexo tërë artikullin
Kura për tensionin e lartë, pa ilaçe

Kura për tensionin e lartë, pa ilaçe

Tensioni i lartë i gjakut, i njohur dhe si hipertensioni, mund të ulet me një krem të thjeshtë të pasur me magnezium, thonë ekspertët. Kremi i magnezit thithet përmes lëkurës për të rritur nivelin e magnezit në gjak, thotë studimi. Shkencëtarët

Lexo tërë artikullin
Ja në çfarë moshe fillojmë të plakemi

Ja në çfarë moshe fillojmë të plakemi

Në botën shkencore për vite ka ende diskutime në lidhje me faktin se kur fillojmë të plakemi. Disa shkencëtarë mendojnë se ajo fillon me ngadalësimin e rritjes së trupit dhe të tjerët supozojnë që ndodh me plakjen e organeve të brendshme.

Lexo tërë artikullin
Tani është zyrtare, telefoni celular shkakton kancer

Tani është zyrtare, telefoni celular shkakton kancer

Një gjykatë në Itali ka konstatuar se përdorimi i tepërt i telefonit nga një 57-vjecar, i ka shkaktuar atij tumor në tru. Vendimi historik i gjykatës në qytetin Ivres të Italisë i dha paditësit një pension të financuar nga shteti.

Lexo tërë artikullin
Të dobësohesh me xhinxher

Të dobësohesh me xhinxher

Kjo bimë me shije pikante ka mjaft avantazhe: një prej tyre është përshpejtimi i metabolizmit dhe transformimi i ushqimit në energji dhe jo yndyrë. Xhinxheri është një bimë me origjinë nga azia lindore e përdorur në mjekësinë Ayurvedica për mijëra

Lexo tërë artikullin
Koha më e rrezikshme për të lindur

Koha më e rrezikshme për të lindur

Për të gjitha gratë shtatzënë, është zbuluar koha më e rrezikshme për të lindur. Rezultatet e lindjeve vdekjeprurëse kanë më shumë gjasa të ndodhin nëse mamia në turn është në orën e nëntë të turnit. Kjo ndodh kur rreziku i

Lexo tërë artikullin
Klinika e fëmijëve përplot me pacientë si rezultat i  rikthimit të motit të ftohtë

Klinika e fëmijëve përplot me pacientë si rezultat i rikthimit të motit të ftohtë

Fëmijë me infektime të traktit të frymëmarrjes dhe alergji kanë mbushur Klinikën për sëmundje të fëmijëve. Moti i ndryshueshëm, i ftohti i menjëhershëm në kombinim me sezonin e alergjive të polenit u krijuan probleme më të rinjve që ende nuk

Lexo tërë artikullin
Receta natyrale për zbardhjen e dhëmbëve

Receta natyrale për zbardhjen e dhëmbëve

Të gjithë kanë dëshirë t’i kenë dhëmbët e bardhë. Dhëmbët e bardhë janë ëndërr për shumë njerëz dhe kjo është arsyeja pse shumica shpenzojnë shumë para në trajtime të ndryshme për zbardhimin e tyre. Por, përveç trajtimeve konvencionale, ka disa trajtime

Lexo tërë artikullin
Studimi: Biçikleta ul rrezikun e prekjes nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës

Studimi: Biçikleta ul rrezikun e prekjes nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës

Nëse dëshironi të jetoni më gjatë, të ulni rrezikun e prekjes nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës, atëherë bëni mirë të përdorni sa më shumë biçikletën. Studimi më i madh mbi këtë çështje lidh përdorimin e dy-rrotakut me uljen me

Lexo tërë artikullin
Zvogëlohet përqindja e imunizimit, rritet rreziku nga epidemitë në Maqedoni

Zvogëlohet përqindja e imunizimit, rritet rreziku nga epidemitë në Maqedoni

Po zvogëlohet përqindja e imunitetit tek fëmijët në nivel shtetëror. Prindërit frikësohe të vaksinojnë fëmijët e tyre dhe shtyjnë vaksinimin me çka sjell deri tek ulja e imunitetit. “Numri prej 66% asnjëherë deri tani nuk ka qenë kaq i ulët,

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
16°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...