Bakteria E Coli dhe simptomat e infeksionit nga ajo

Bakteria E Coli dhe simptomat e infeksionit nga ajo

Bakteri E. Coli kryesisht njihet si shkaktar i helmimeve nga ushqimi. Sidoqoftë, një përhapje e fundit e këtij bakteri në SHBA ka shpirë në vdekjen e pesë njerëzve dhe në kontaminimin e rreth 200 personave. Jo vetëm se mund të

Lexo tërë artikullin
Efektet e qumështit të bletës

Efektet e qumështit të bletës

Qumështi i bletës prodhohet nga bletët e reja dhe shërben si ushqim për mbretëreshën e tyre. Por, qumështi i bletës është një produkt i përdorur gjerësisht edhe në mjekësi për shkak të përfitimeve të shumta që ka për shëndetin e

Lexo tërë artikullin
Ushqime që pastrojnë arteriet dhe ju mbrojnë nga sulmet në zemër

Ushqime që pastrojnë arteriet dhe ju mbrojnë nga sulmet në zemër

Është e vërtetë se sëmundja kardiovaskulare është një vrasës shumë i madh. Një nga shkaqet kryesore për sulme koronare dhe goditje janë arteriet e bllokuara të cilat mund të ndërpresin qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin. Ka shumë faktorë

Lexo tërë artikullin
Mësoni cila është mënyra natyrale për të qetësuar dhimbjen e kokës

Mësoni cila është mënyra natyrale për të qetësuar dhimbjen e kokës

Një dhimbje koke nuk është aspak e këndshme, sidomos kur ajo ju godet në punë apo në rrugë. Menjëherë pas shenjave të para të dhimbjes njerëzit janë të prirur që t’i drejtohen konsumimit të pilulave të ndryshme për ta qetësuar. 

Lexo tërë artikullin
Sheqeri i lartë i gjakut gjatë shtatzënisë, rrezikon fëmijët me diabet

Sheqeri i lartë i gjakut gjatë shtatzënisë, rrezikon fëmijët me diabet

Gratë me nivelin e lartë të sheqerit në gjak gjatë shtatzënisë kanë më shumë gjasa që të kenë fëmijë që e zhvillojnë diabetin më vonë gjatë jetës, ka paralajmëruar studimi i ri. Foshnjat e lindura nga gratë me diabet gestacion

Lexo tërë artikullin
Kanceri “do të vrasë afro 10 milionë njerëz” më 2018

Kanceri “do të vrasë afro 10 milionë njerëz” më 2018

Kanceri do të vrasë afro 10 milionë njerëz këtë vit, thonë ekspertët, duke paralajmëruar se barra globale e sëmundjes po rritet, përkundër parandalimit më të mirë dhe diagnozës së hershme. Rreth 18.1 milionë raste të reja me kancer pritet të

Lexo tërë artikullin
Mënyrat e thjeshta për ta mposhtur depresionin

Mënyrat e thjeshta për ta mposhtur depresionin

Ne të gjithë ndonjëherë ndihemi të trishtuar. Nëse jeni të zhytur dhe të ngathët për një kohë të gjatë, ka gjasa të vuani nga depresioni. Shenjat që tregojnë depresion: -lodhje -ndjenja e mungesës së shpresës -mungesa e kënaqësisë -nervozizëm -pagjumësi

Lexo tërë artikullin
Nëntë shenjat e ankthit dhe çrregullimit të panikut

Nëntë shenjat e ankthit dhe çrregullimit të panikut

Simptomat e zakonshme të pothuajse të gjitha çrregullimeve të ankthit janë simptoma psikologjike dhe fizike. Ankthi vjen në shumë forma, por të gjitha llojet e ndryshme shpesh kanë disa karakteristika themelore. Ashtu si shumë probleme të shëndetit mendor, pothuajse të

Lexo tërë artikullin
Zbulohet proteina që lufton hipertensionin

Zbulohet proteina që lufton hipertensionin

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, çdo vit hipertensioni shkakton 7.5 milionë vdekje në mbarë botën. Megjithatë, ekziston një zbulim i ri kundër hipertensionit, që mund të çojë në zhvillimin e barnave që mund të ulin dhe kontrollojnë presionin e gjakut.

Lexo tërë artikullin
Për një mëlçi të shëndetshme konsumoni këto fruta

Për një mëlçi të shëndetshme konsumoni këto fruta

Mëlçia juaj është organi më i madh i brendshëm, i cili kryen më shumë se 500 funksione në trup. Prandaj është me rëndësi jetike që të konsumoni ushqimet e duhura për të mbajtur një mëlçi të shëndetshme. Përfshirja e këtyre

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...