Paloka: Rama me pushime në Vlorë dhe nuk reagon për ngjarjen e rëndë

Paloka: Rama me pushime në Vlorë dhe nuk reagon për ngjarjen e rëndë

Pas kreut të PD-së, Lulzim Basha ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka. Në një postim në Facebook ai thotë se kryeministri Rama vijon të uroj në rrjetet sociale “ju uroj fundjavë të qetë…”, teksa Vlora ka

Lexo tërë artikullin
LSI, Rrokaj: Krimi në Selenicë, pasojë e problemeve të pazgjidhura të pronës

LSI, Rrokaj: Krimi në Selenicë, pasojë e problemeve të pazgjidhura të pronës

LSI ka reaguar përmes deputetit të saj në Vlorë, Shezai Rrokaj për tragjedinë e të premtes, ku një familje e madhe u shua. Duke i shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave, ai thotë se krimi vjen si pasojë e problemve të

Lexo tërë artikullin
“Kufijtë, kthim tek e shkuara”. Shehu: I zhdukim në BE; Mediu: SHBA nuk e ka vëmendjen në Ballkan

“Kufijtë, kthim tek e shkuara”. Shehu: I zhdukim në BE; Mediu: SHBA nuk e ka vëmendjen në Ballkan

E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Europian, ndaj sipas ish-ministrit të Jashtëm, Tritan Shehu, tezat për korrigjim apo ndryshim kufijsh nuk flasin për të ardhmen, por për të shkuarën. “Ne jemi për t’i zhvleftësuar kufijtë në rajon në këto

Lexo tërë artikullin
Tërmeti trondit Shqipërinë; Sizmologët: Lëkundja e 932-të brenda 1 muaji

Tërmeti trondit Shqipërinë; Sizmologët: Lëkundja e 932-të brenda 1 muaji

Tërmeti tronditi sërish Shqipërinë këtë pasdite. Lëkundja ishte e fortë, me magnitudë 5.1 e shkallës rihter. Epiqendra ishte 10 km në veri të Burrelit dhe me thellësi 23 km. Lëkundjet u ndjenë në Tiranë dhe në zonat verilindore. Nuk raportohet

Lexo tërë artikullin
Tërmeti 5.4 ballë në Shqipëri, lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë e Maqedoni

Tërmeti 5.4 ballë në Shqipëri, lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë e Maqedoni

Lëkundje të forta të tërmetit dridhin Shqipërinë, ndërsa të frikshme ishin në Tiranë. Tërmeti u regjistrua rreth orës 5 e 35 minuta. Tërmeti mësohet të ketë qenë me magnitudë 5.4 ballë, me epiqendër 12 km në veriperendim të Bulqizës, 41

Lexo tërë artikullin
Pishinat, biznesi që po konkurron detin, kemi më shumë se Maqedonia

Pishinat, biznesi që po konkurron detin, kemi më shumë se Maqedonia

Pishinat, nga një alternativë sezonale, po shndërrohen në një zgjedhje gjatë gjithë vitit, duke përfshirë ambientet e mbyllura për ushtrime sporti, apo edhe aktivitete si Spa, hamam etj. Ndërtimi i hoteleve, vilave në bregdet por edhe në qytete i ka

Lexo tërë artikullin
Princ Leka II del me deklaratën e guximshme: Shqipëri-Kosovë të bashkohen në monarki

Princ Leka II del me deklaratën e guximshme: Shqipëri-Kosovë të bashkohen në monarki

Në kulmin e debatit për ndarjen e Kosovës apo një rikorigjimi kufijsh me Serbinë, që ka vendosur përballë dy liderë historikë si Hashim Thaçi e Sali Berisha, por edhe aktorë të tjerë të klasës politike në dy vendet, një mendim

Lexo tërë artikullin
Ky është autori i masakrës me 8 viktima në Vlorë

Ky është autori i masakrës me 8 viktima në Vlorë

24 vjeçari Ridvan Zykaj, ka vrarë 8 persona dhe plagosur 6 të tjerë ditën e sotme në fshatin Resulaj të Vlorës. Më poshtë keni dhe fotot që tregojnë se kush autori i masakrës. Burime për Syri.net, bëjnë me dije se

Lexo tërë artikullin
Hidhet nga ura në lumin e Vjosës, zhduket 57-vjeçari

Hidhet nga ura në lumin e Vjosës, zhduket 57-vjeçari

Një 57-vjeçar nga Përmeti dyshohet se është mbytur në ujërat e lumit të Vjosës. Sipas policisë mësohet të enjten shtetasi me inicialet N.S., banues në fshatin Rapck është parë teksa hidhej nga një urë, e për pasojë nuk është parë

Lexo tërë artikullin
Për vrasjen e vitit 1997, shqiptari ekstradohet nga Greqia

Për vrasjen e vitit 1997, shqiptari ekstradohet nga Greqia

Një 37-vjeçar i dënuar me 9 vite burg për vrasje në vitin 1997 gjatë një grabitje është ekstraduar mesditën e së premtes nga Greqia. Mësohet Saimir Gegolli, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, me vendim

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
28°
25°
Mon
24°
Tue
25°
Wed
24°
Thu