Manifestimi VV në Tiranë, Edi Rama: Lajthitje në një proces tranzicioni nga opozita në qeverisje

Manifestimi VV në Tiranë, Edi Rama: Lajthitje në një proces tranzicioni nga opozita në qeverisje

Për herë të parë kryeministri Edi Rama jep vlerësimin e tij për çeljen e një dege të Vetëvendosjes së Albin Kurtit në Tiranë. Muhamed Veliu TCH-Jam i sigurt zoti kryeministër se ju jeni njohur me lajmin që Vetëvendosja ka hapur

Lexo tërë artikullin
Betimi Edi Ramës: Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën

Betimi Edi Ramës: Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në një intervistë për Top Channel ka folur lidhur me iniciativën e “Shengenit ballkanik. Rama u zotua se do ta heq kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ai u pyet për mbështetjen e kësaj iniciative nga

Lexo tërë artikullin
Ambasadori Gazheli dha dorëheqje pas çështjes së Alvin Berishës

Ambasadori Gazheli dha dorëheqje pas çështjes së Alvin Berishës

Gent Gazheli ish-ambasador i Shqipërisë në Turqi dha dorëheqje pas publikimit të rastit të Alvin Berishës. Ai fillimisht kishte premtuar që do të shkonte në Siri që ta merrte Alvinin nga kampi por më pas kishte mbyllur telefonin. Pas publikimit

Lexo tërë artikullin
Gazetarët shqiptarë shkojnë në Siri për të raportuar, u plasin bombat pranë hotelit

Gazetarët shqiptarë shkojnë në Siri për të raportuar, u plasin bombat pranë hotelit

Gazetari shqiptar Jul Kasapi dhe operatori Indrit Myftari të “A2cnn” kanë shkuar në Siri për të raportuar për luftën që po zhvillohet në veri mes forcave turke dhe atyre kurde, dhe në lidhje me kampin Al Haël, ku mbahej vogëlushi

Lexo tërë artikullin
Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”

Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”

Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve duhet të rritet, por duke

Lexo tërë artikullin
Ambasadori Borchardt: Ka ende punë për një sistem drejtësie të saktë

Ambasadori Borchardt: Ka ende punë për një sistem drejtësie të saktë

Ambasadori i OSBE në vendin tonë Bernd Borchardt thotë se ka ende punë për të bërë për ta pasur një sistem drejtësie të saktë. “Ka ende shumë punë për të bërë për të siguruar që të kemi sistem drejtësie të

Lexo tërë artikullin
Shqipëria e 102-a në botë dhe ndër të varfrat në Europë për 2019-ën

Shqipëria e 102-a në botë dhe ndër të varfrat në Europë për 2019-ën

Edhe gati 3 dekada pas kalimit në ekonominë e tregut, shqiptarët, që jetojnë në një vend të bekuar nga zoti, me bukuri të shumta e pasuri natyrore, vijojnë të jenë ndër më të varfërit e Europës. Statistikat e Fondit Monetar

Lexo tërë artikullin
Ambasadorja franceze: Macron nuk është shprehur kurrë kundër Shqipërisë

Ambasadorja franceze: Macron nuk është shprehur kurrë kundër Shqipërisë

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christine Vasac, ka folur së fundmi për çështjen e negociatave me Shqipërinë. Në një prononcim për mediat pas një vizite në qytetin e Korçës, Vasac shpjegoi se Franca nuk ka qenë asnjëherë kundër Shqipërisë. Ambasadorja

Lexo tërë artikullin
Reshjet sjellin sërish përmbytje, rrugët ‘fundosen’ pas 30 minutash shi

Reshjet sjellin sërish përmbytje, rrugët ‘fundosen’ pas 30 minutash shi

Reshjet e shiut kanë nisur sërish në mbrëmjen e së shtunës dhe ka mjaftuar jo më shumë se 30 minuta që gjendja në disa qytete të bëhet problematike. Raportohet se situata është vështirësuar në qytetin e Vlorës ku rrugët e

Lexo tërë artikullin
“Një mandat i tretë”, Paloka-Spiropalit: Të vodhën shtëpinë dhe do që të “kompesosh humbjet”?

“Një mandat i tretë”, Paloka-Spiropalit: Të vodhën shtëpinë dhe do që të “kompesosh humbjet”?

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka replikuar me Elisa Spiropalin, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, e cila tha sot se Partisë Socialiste i duhet një mandat i tretë qeverisës me Edi Ramën kryeministër. Paloka ngre disa pyetje në reagimin

Lexo tërë artikullin

REKLAMA