Alvi rrëfen jetën në Siri: Nëna ime vdiq pranë meje

Alvi rrëfen jetën në Siri: Nëna ime vdiq pranë meje

Alvin Berisha 11 vjeçari shqiptar i shpëtuar pak ditë më parë nga kampi Al Hol i Sirisë është në gjendje të fortë shoku me një traumë emotive. 11 vjecari shqiptar Alvin Berisha është marrë në pyetje mëngjesin e sotëm nga

Lexo tërë artikullin
Diplomohen juristët e rinj, zyrtari amerikan: Nuk do e keni të lehtë, por demaskojeni korrupsionin

Diplomohen juristët e rinj, zyrtari amerikan: Nuk do e keni të lehtë, por demaskojeni korrupsionin

Tri aspirata renditi Dan Koski, i Ngarkuari me Punë në Ambasadën e SHBA-së, për juristët e rinj të Shqipërisë. Koski mori pjesë në ceremoninë e diplomimit të Fakultetit Juridik të Tiranës, ku kërkoi nga ata që do të jenë nesër

Lexo tërë artikullin
Dekretimi i Xhaferllarit, Spiropali kundër Metës: Iu kundërvu reformës, SHBA-së dhe BE-së

Dekretimi i Xhaferllarit, Spiropali kundër Metës: Iu kundërvu reformës, SHBA-së dhe BE-së

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, ka kundërshtuar dekretin e sotëm të presidentit Ilir Meta, për të dekretuar Marsida Xhaferllarin si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Për Spiropalin, Meta iu kundërvu edhe njëherë reformës në drejtësi, SHBA-së dhe BE-së me

Lexo tërë artikullin
KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në luftën kundër korrupsionit

KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në luftën kundër korrupsionit

Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik. Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria kontribuon aktivisht në organet monitoruese të Këshillit të Evropës, përfshirë

Lexo tërë artikullin
Manifestimi VV në Tiranë, Edi Rama: Lajthitje në një proces tranzicioni nga opozita në qeverisje

Manifestimi VV në Tiranë, Edi Rama: Lajthitje në një proces tranzicioni nga opozita në qeverisje

Për herë të parë kryeministri Edi Rama jep vlerësimin e tij për çeljen e një dege të Vetëvendosjes së Albin Kurtit në Tiranë. Muhamed Veliu TCH-Jam i sigurt zoti kryeministër se ju jeni njohur me lajmin që Vetëvendosja ka hapur

Lexo tërë artikullin
Betimi Edi Ramës: Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën

Betimi Edi Ramës: Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në një intervistë për Top Channel ka folur lidhur me iniciativën e “Shengenit ballkanik. Rama u zotua se do ta heq kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ai u pyet për mbështetjen e kësaj iniciative nga

Lexo tërë artikullin
Ambasadori Gazheli dha dorëheqje pas çështjes së Alvin Berishës

Ambasadori Gazheli dha dorëheqje pas çështjes së Alvin Berishës

Gent Gazheli ish-ambasador i Shqipërisë në Turqi dha dorëheqje pas publikimit të rastit të Alvin Berishës. Ai fillimisht kishte premtuar që do të shkonte në Siri që ta merrte Alvinin nga kampi por më pas kishte mbyllur telefonin. Pas publikimit

Lexo tërë artikullin
Gazetarët shqiptarë shkojnë në Siri për të raportuar, u plasin bombat pranë hotelit

Gazetarët shqiptarë shkojnë në Siri për të raportuar, u plasin bombat pranë hotelit

Gazetari shqiptar Jul Kasapi dhe operatori Indrit Myftari të “A2cnn” kanë shkuar në Siri për të raportuar për luftën që po zhvillohet në veri mes forcave turke dhe atyre kurde, dhe në lidhje me kampin Al Haël, ku mbahej vogëlushi

Lexo tërë artikullin
Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”

Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”

Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve duhet të rritet, por duke

Lexo tërë artikullin
Ambasadori Borchardt: Ka ende punë për një sistem drejtësie të saktë

Ambasadori Borchardt: Ka ende punë për një sistem drejtësie të saktë

Ambasadori i OSBE në vendin tonë Bernd Borchardt thotë se ka ende punë për të bërë për ta pasur një sistem drejtësie të saktë. “Ka ende shumë punë për të bërë për të siguruar që të kemi sistem drejtësie të

Lexo tërë artikullin

REKLAMA